FRUDIA My Orchard Peach Body Essence është një esencë në trajtë kremoze shumë të lehtë për trupin, e cila ofron hidratim të thellë, qetësim dhe furnizim të lëkurës plot me vitamina. Kjo esencë në formulimin e saj ka ekstrakt të frutit të pjeshkës dhe të mjaltit. Kombinimi i këtyre 2 përbërësve bën të mundur qetësimin e lëkurës ndaj çdo lloj irritimi, hidratimn e thellë dhe rritjen e elasticitetit të kësaj të fundit. Konsistenca e kësaj esence përthithet menjëherë në trupin tuaj pa krijuar aspak ndjesi ngjitjeje ose bezdisjeje. Për efekte maksimale sugjerohet përdorimi i kësaj esence me larësin e linjës: FRUDIA My Orchard Peach Body Wash.

*200ml

Pasi të keni bërë dush ose sa herë që e ndjeni lëkurën të thatë, aplikoni një sasi të përshtatshme në trupin tuaj me një lëvizje të butë masazhi.

Përbërësit "magjik"

ekstrakt i frutit të pjeshës, ekstrakt mjalti

Lista e plotë e përbërësve

Water, Ethylhexyl Palmitate, Glycerin, Butylene Glycol, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Polysorbate 60, Dimethicone, PEG-100 Stearate, Palmitic Acid, Sorbitan Stearate, Stearic Acid, Stearyl Alcohol, Sodium Polyacrylate, Ethylhexyl Stearate, Myristyl Alcohol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Coco-Caprylate/Caprate, Lauryl Alcohol, Trideceth-6, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil, Prunus Persica (Peach) Fruit Extract, Panthenol, Allantoin, Alcohol, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract, Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract, Saccharum Officinarum (SugarCane) Extract, 1,2-Hexanediol, Solanum Lycopersicum (Tomato) Seed Oil, Punica Granatum Seed Oil, Mangifera Indica (Mango) Seed Oil, Citrus Paradisi (Grapefruit) Seed Oil, Honey Extract, Ethylhexylglycerin, Tocopherol, Tris(Tetramethylhydroxypiperidinol) Citrate, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Fragrance, Limonene, Linalool, Hexyl Cinnamal, Benzyl Benzoate, Citral

FRUDIA është bashkimi i emrit "frutit" dhe "dia", një fjalë greke që do të thotë "nga", e cila pasqyron përdorimin e të gjitha ekstrakteve të frutave nga marka koreane, për formulimet e saj shumë të veçanta te produktet. Marka përdor teknologjinë e patentuar R VITA W™, një teknologji fermentimi me një temperaturë të ulët e cila ruan lëndët ushqyese, vitaminat apo farat nga lëvozhgat e ndryshme të frutave. Të gjitha produktet e FRUDIA janë 100% të prodhuara në Kore.

FRUDIA My Orchard Peach Body Essence

900 ALL 1,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI