Nëse ju nevojitet një krem fytyre për hidratim të plotë dhe të thellë si dhe me veti rigjeneruese për të, ETUDE HOUSE Soon Jung 5-Panthensoside Cica Balm është përgjigja më e mirë për shqetësimin tuaj. Formulimi i tij me panthenol (derivat i vitaminës B5), mundëson hidratimin e thellë, ndërsa madecassoside e marrë nga bima e Centella Asiatica-s, rigjeneron qelizat e lëkurës së dëmtuar. Cica, nga ana tjetër, version më i përqëndruar i bimës Centella Asiatica dhe madecassoside, ndihmon në qetësimin e mëtejshëm të lëkurës së irrituar. Formula e tij me nivel pH 5.5 është e ngjashme me atë të vetë lëkurës. Nuk përmban: paraben, aromë artificiale, ngjyrues artificial, silikon, vaj mineral, polyacrylamide, imidazolidinyl urea, triethanolamine, surfactant dhe produkte me origjinë shtazore.

 *40ml

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit, dhe në mbrëmje pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

Përbërësit "magjik"

5% panthensoside, Cica (ekstraktuar nga bima Centella Asiatica)

Lista e plotë e përbërësve

Water / Aqua / Eau, Propanediol, Panthenol, Squa-Lane, Cetearyl Alcohol, 1,2-He-Xanediol, Diisostearyl Malate,Polyglyceryl-10 Stearate, Hy-Droxyethyl Acrylate/Sodiumacryloyldimethyl Taurate Co-Polymer, Acrylates/C10 30 Alkylacrylate Crosspolymer, Tromet-Hamine, Glyceryl Stearate, Cet-Earyl Glucoside, Stearic Acid,Hydrogenated Lecithin, Polygly-Ceryl-3 Methylglucose Distea-Rate, Disodium Edta, Sorbitanisostearate, Madecass0side,Butylene Glycol, Glucose, Ca-Mellia Sinensis Leaf Extract

ETUDE HOUSE është themeluar në vitin 1988 në Korenë e Jugut. Emri i saj është i veçantë sepse është frymëzuar nga kompozimet instrumentale “étude” të muzikës klasike dhe nga vetë fjala që në frengjisht do të thotë studim. Kjo “shtëpi studimi” e përkujdesjes së lëkurës dhe makeup-it, synon të frymëzojë të gjithë femrat në botë që këtë kujdes ndaj lëkurës dhe pamjes, të mos e shohin si një rutinë të mërzitshme, por si një moment relaksues dhe argëtues për veten. Po aq argëtuese janë edhe paketimet e tij, gjithmonë lozonjare, shumëngjyrëshe dhe plot figura. Çfarë e bën këtë markë kaq të dashur është fakti se ofon produkte me cilësi të lartë me çmim të arsyeshëm.

 

ETUDE HOUSE Soon Jung 5-Panthensoside Cica Balm

2,200 ALL 2,700 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI