Dr.FORHAIR Folligen Shampoo, është produkti më e shitur i markës Dr.FORHAIR, aktualisht mbi 13 milionë njësi në Kore. Një shampo, e cila është vërtetuar klinikisht që ndihmon në zbutjen e simptomave të rënies së flokëve dhe forcon lëkurën e skalpit me anë të Folligen Complex ™. Një kompleks i patentuar, me tre përbërës kryesor si: Biotin, Ceramide NP dhe Ekstrakt Saw Palmetto (Serenoa Serrulata Fruit) të cilët sigurojnë lëndë ushqyese thelbësore në lëkurën e skalpit! Formulimi i saj, ndihmon gjithashtu në përmirësimin e elasticitetit të lëkurës së skalpit si edhe largon të gjithë papastërtitë e grumbulluara në të, gjë që mund të ndihmojë në mënyrë progresive në parandalimin e rënies së flokëve si edhe rritjen e vëllimit të flokut. E përshtatshme për të gjithë tipologjitë e skalpit.

Formula e saj është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm ose irritues për skalpin.

*500ml/100ml

Masazhoni një sasi të moderuar në flokë të lagur dhe skalp. Fërkoni mirë flokët dhe shpëlajeni me ujë të vakët.

Këshillë: Shmangni ujin shumë të nxehtë! Shpëlarja e flokëve me ujë shumë të nxehtë mund të irritojë skalpin dhe të dëmtojë flokët. 

Përbërësit "magjik"

 Biotin, Ceramide NP dhe Ekstrakt Saw Palmetto (Serenoa Serrulata Fruit)

Lista e plotë e përbërësve

Water, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Lauryl Hydroxysultaine, Cocamide Methyl MEA, Styrene/Acrylates Copolymer, Glycerin, Sodium Cocoyl Isethionate, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Propanediol, Fragrance, Sodium Lauroyl Methylaminopropionate, Alcohol, PEG-45 Palm Kernel Glycerides, Panthenol, C12-13 Alkyl Lactate, Polyquaternium-10, Cetrimonium Chloride, Zinc Pyrithione, Salicylic Acid, Menthol, Cocamidopropyl Betaine, Caprylyl Glycol, Trihydroxystearin, Disodium EDTA, Zinc Chloride, Sodium Benzoate, Polyquaternium-7, PEG-6 Caprylic/Capric Glycerides, Ethylhexylglycerin, Sodium Chloride, Citric Acid, Camellia Japonica Seed Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Adenosine, Disodium Phosphate, Niacinamide, Moringa Oleifera Seed Oil Tocopherol, Biotin, Ceramide NP, Lecithin, Caprylic/Capric Triglyceride, Polysorbate 80, Serenoa Serrulata Fruit Extract, Caffeic Acid, Rhodiola Rosea Root Extract, Dioscorea Japonica Root Extract, Paeonia Lactiflora Root Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Sophora Flavescens Extract, 1, 2-Hexanediol

Dr. FORHAIR është një markë globale për kujdesin e kokës në konstante kërkimi për flokë të bukur dhe skalp të shëndetshëm! E themeluar në vitin 2014, Dr. FORHAIR është e përkushtuar të adresojë probleme të ndryshme të flokëve dhe kokës përmes programeve të kujdesit profesional të kuruar. Dr. FORHAIR ka 22 qendra për kujdesin e kokës, një sallon bukurie të specializuar në programet e avancuara të kujdesit të kokës dhe flokëve, dhe një laborator që fokusohet në kërkimin dhe zhvillimin e kujdesit të kokës/flokut të vendosur në Korenë e Jugut për të siguruar ruajtjen e një skalpi të shëndetshëm. Dr. FORHAIR, e dinë se kujdesi i kokës është themeli për të pasur flokë të shëndetshëm dhe të bukur. Kështuqë, produktet e tyre janë formuluar me përbërës të dobishëm që premtojnë të nxjerrin në pah më të mirën e shëndetit, flokë të bukur me një skalp të shëndetshëm dhe të pastër!

Customer Reviews

Based on 2 reviews Write a review

Dr.FORHAIR Folligen Original Shampoo

1,100 ALL 1,400 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI