Mbajeni lëkurën e skalpit të pastër për të mbajtur flokë të shëndetshëm dhe të fortë! Folligen Sea Salt Scaler nga marka Dr.FORHAIR , është zgjidhja përfekte për sebumin e tepërt, largimin e qelizave të vdekura së lëkurës dhe papastërtitë e grumbulluara në të. I formuluar me kompleksin e patentuar Folligen Complex ™: tre përbërës kryesor si, Biotin, Ceramide NP dhe Ekstrakt Saw Palmetto (Serenoa Serrulata Fruit) të cilët sigurojnë lëndë ushqyese thelbësore në lëkurën e skalpit si edhe ndihmojnë në rritjen e flokut, duke parandaluar edhe rënien! Por çfarë është e veçanta dhe benefiti i këtij produkti? Përmbajtja e tij, me 45% kripë (50,000 ppm kripë e Detit të Vdekur) dhe kripë natyrale, detoksifikon skalpin e kokës duke ju lënë ndjesi freskie, ndërkohë mikrogrimcat e kripës ndihmojnë për të hequr tërësisht sebumin e tepërt nga poret e kokës, gjë që një mask e zakonshme mund të mos jetë në gjendje t'i heqë. Dr.FORHAIR FOLLIGEN SEA SALT SCALER, është e përshtatshme për të gjitha tipet e flokëve, por kryesisht për skalp të yndyrshëm.

Formula e saj është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm ose irritues për skalpin.

*300ml

Përdoreni 1-2 herë në javë në vend të shampoo-s ose përpara saj. Vendosni një sasi të moderuar në skalpin e kokës së lagur. Shtoni pak ujë në mënyrë që krijohet pak shkumë, masazhojeni me kujdes derisa të shkrihet kripa e detit, dhe më pas shpëlajeni mirë mëe ujë të bollshëm.

Përbërësit "magjik"

45% kripë e Detit të Vdekur

Lista e plotë e përbërësve

Sodium chloride, water, coco-betaine, glycerin, sea salt (50,000 ppm), sodium cocoyl alaninate, lauryl betaine, cocamide MEA, sodium lauroyl glutamate, alcohol denat., potassium cocoate, ppg-3 caprylyl ether, trehalose, caprylyl glycol, isopropyl myristate, menthol, trihydroxystearin, polyquatermium-10 panthenol, salicylic acid, sucrose stearate, tromethamine, niacinamide, menthyl lactate, mentha piperita (peppermint) oil, mentha arvensis leaf oil, sodium benzoate, caprylic/capric triglyceride, melaleuca alternifolia (tea tree) leaf oil, argania spinosa kernel oil, camellia japonica seed oil, moringa oleifera seed oil, serenoa serrulata fruit extract, chamaecyparis obtusa leaf extract, butylene glycol,1,2-hexanediol, polysorbate 80, lecithin, ceramide NP, mentha piperita (peppermint) leaf extract, freesia refracta extract, monarda didyma leaf extract, chamomilla recutita (matricaria) flower extract, rosmarinus officinalis (rosemary) leaf extract, lavandula angustifolia (lavender) extract, caffeine, adenosine, biotin, mentha viridis (spearmint) extract, mentha rotundifolia leaf extract, centella asiatica extract, ethylhexylglycerin, zinc pyrithione, zingiber officinale (ginger) root extract, sodium polynaphthalenesulfonate, asiatic acid, asiaticoside, madecassic acid, madecassoside, fragrance, hexyl cinnamal.

Dr. FORHAIR është një markë globale për kujdesin e kokës në konstante kërkimi për flokë të bukur dhe skalp të shëndetshëm! E themeluar në vitin 2014, Dr. FORHAIR është e përkushtuar të adresojë probleme të ndryshme të flokëve dhe kokës përmes programeve të kujdesit profesional të kuruar. Dr. FORHAIR ka 22 qendra për kujdesin e kokës, një sallon bukurie të specializuar në programet e avancuara të kujdesit të kokës dhe flokëve, dhe një laborator që fokusohet në kërkimin dhe zhvillimin e kujdesit të kokës/flokut të vendosur në Korenë e Jugut për të siguruar ruajtjen e një skalpi të shëndetshëm. Dr. FORHAIR, e dinë se kujdesi i kokës është themeli për të pasur flokë të shëndetshëm dhe të bukur. Kështuqë, produktet e tyre janë formuluar me përbërës të dobishëm që premtojnë të nxjerrin në pah më të mirën e shëndetit, flokë të bukur me një skalp të shëndetshëm dhe të pastër!

Dr.FORHAIR Folligen Sea Salt Scaler

2,050 ALL 3,300 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI