Dr. Forhair Folligen Scalp Pack, një maskë e cila premton flokë të ushqyer dhe plot shkëlqim! Kjo maskë trajtuese është e formuluar me 11 përbërës bimor që forcojnë folikulat e flokëve dhe kompleksin e patentuar Folligen Complex ™. Një kompleks i patentuar, me tre përbërës kryesor si: Biotin, Ceramide NP dhe Ekstrakt Saw Palmetto (Serenoa Serrulata Fruit) të cilët sigurojnë lëndë ushqyese thelbësore në lëkurën e skalpit si edhe ndihmojnë në rritjen e flokut, duke parandaluar edhe rënien! Nga ana tjetër, përmbajtja e saj me ekstraktin e selvisë Hinoki, ekstraktin e gjetheve centella asiatica dhe ekstraktin e gjetheve të aloe verës, ndihmon për të qetësuar skalpin e irrituar duke e bërë kështu këtë shampo të përshtatshme për të gjitha llojet e skalpit. Gjithashtu nuk duhet të shqetësoheni aspak edhe nga përdorimi i pajisjeve stiluese, pasi ky trajtim mbron dhe dëmtimin që mund të shkaktojnë ato

E gjithë formula është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm ose irritues për skalpin.

*250ml

Pasi të keni larë flokët me shampoo, aplikojeni në flokë, sidomos në pjesët e dëmtuara dhe mbajeni për 10-15 minuta. Për një trajtim më efikas, gjatë pritjes mbështilleni kokën me një peshqir. Më pas shpëlani flokët me ujë të bollshëm. 

Përbërësit "magjik"

Ekstrakt të farës së sojës, ekstrakt të selvisë Hinoki, ekstraktin e gjetheve Centella Asiatica dhe ekstraktin e gjetheve të Aloe Verës.

Lista e plotë e përbërësve

Purified Water, Stearyl Alcohol, Dipropylene Glycol, Cetyl Alcohol, Sorbitol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Glycine Soja (Soybean) Seed Extract, Serenoa Serrulata Fruit Extract, Hydrolyzed Collagen, Apricot Kernel Oil, Jojoba Seed Oil, Moringa Oleifera Seed Oil, Spring Water, Argan Kernel Oil, Candida Bombicola/Glucose/Methyl Rapeseedate Ferment, Acorus Calamus Root Extract, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Lactobacillus Ferment, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Centella Asiatica Leaf Extract, Chamaecyparis Obtusa Leaf Extract, Aloe Vera Leaf Extract, Dioscorea Japonica Root Extract, Isoamyl Laurate, Caprylyl Glycol, Aspartic Acid, Ethylhexylglycerin, L-Menthol, Salicylic Acid, Dexpanthenol, Glycerin, Pentylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Caprylic/Capric Triglycerides, Octanediol, Lecithin, Polysorbate 80, Tocopherol, Ceramide NP, Biotin, Methylpropanediol, Maltodextrin, Ethanol, Caffeine, Fragrance, Hexyl Cinnamal

Dr. FORHAIR është një markë globale për kujdesin e kokës në konstante kërkimi për flokë të bukur dhe skalp të shëndetshëm! E themeluar në vitin 2014, Dr. FORHAIR është e përkushtuar të adresojë probleme të ndryshme të flokëve dhe kokës përmes programeve të kujdesit profesional të kuruar. Dr. FORHAIR ka 22 qendra për kujdesin e kokës, një sallon bukurie të specializuar në programet e avancuara të kujdesit të kokës dhe flokëve, dhe një laborator që fokusohet në kërkimin dhe zhvillimin e kujdesit të kokës/flokut të vendosur në Korenë e Jugut për të siguruar ruajtjen e një skalpi të shëndetshëm. Dr. FORHAIR, e dinë se kujdesi i kokës është themeli për të pasur flokë të shëndetshëm dhe të bukur. Kështuqë, produktet e tyre janë formuluar me përbërës të dobishëm që premtojnë të nxjerrin në pah më të mirën e shëndetit, flokë të bukur me një skalp të shëndetshëm dhe të pastër!

Dr.FORHAIR Folligen Scalp Pack

1,800 ALL 3,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI