Ju prezantojmë, Dr.FORHAIR Folligen Original Tonic zgjidhja ideale për rënien e flokëve dhe hollimin e tyre. Ky tonifikues i lehtë i flokëve është formuluar me kompleksin Folligen: kompleks i patentuar, me tre përbërës kryesor si: Biotin, Ceramide NP dhe Ekstrakt Saw Palmetto (Serenoa Serrulata Fruit) të cilët sigurojnë lëndë ushqyese thelbësore në lëkurën e skalpit si edhe ndihmojnë në rritjen e flokut, duke parandaluar edhe rënien! Formulimi me ekstrakt të rrënjës së Zingiber Officinale (Xhenxhefili) ndihmon në rrallimin e flokëve, ndërkohë që e furnizon atë me lëndë ushqyese thelbësore. Nga ana tjetër, përmbajtja me uthull molle, jo vetëm që ndihmon në forcimin e flokëve dhe përmirësimin e shkëlqimit duke ulur pH-in,  por gjithashtu mund të mbajë larg infeksionet e bezdisshme të skalpit të flokut dhe kruajtjen. Ndërsa, Ganoderma Lucidum (Kërpudha) përbërës i fuqishëm bimor i cili është i pasur me antioksidantë do t'i dhurojë skalpit freski dhe shëndet!

Për të përfituar një efekt maksimal, sugjerojmë që të përdoret së bashku me shampoon e po të njëjtës linjë: Dr.FORHAIR Folligen Original Shampoo.

Formula e saj është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm ose irritues për skalpin.

*120ml

Tundeni shishen përpara përdorimit dhe aplikojeni pas larjes së flokut. Sprucojeni tonikun afër skalpit që të shpërndahet në çdo pjesë të tij. Më pas masazhojeni butësisht me mollëzat e gishtave. Mund të përdoret dhe në flokë të thatë.

Përbërësit "magjik"

Kompleksi Folligen, Uthull molle, Ekstrakt i rrënjës Zingiber Officinale (Xhenxhefil), Ekstrakt Ganoderma Lucidum (Kërpudha

Lista e plotë e përbërësve

Purified Water, Ethanol, Glycerin, Caprylic/Capric Triglycerides, Biotin, Ceramide NP, Panthenol, Propanediol, Adenosine, Mentha Piperita (Peppermint) Oil, Serenoa Serrulata Fruit Extract, Allantoin, Ganoderma Lucidum (Mushroom) Extract, Panax Ginseng Root Extract, Caffeic Acid, Rosemary Leaf Extract, Ecklonia Cava Extract, Urtica Dioica (Nettle) Leaf Extract, Rhodiola Rosea Root Extract, Dioscorea Japonica Root Extract, Paeonia Lactiflora Root Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Sophora Flavescens Root Extract, Caprylyl Glycol, Lecithin, 1,2-Hexanediol, Ethylhexylglycerin, Polysorbate 80, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Disodium EDTA, Citric Acid, Sodium Citrate, Fragrance

Dr. FORHAIR është një markë globale për kujdesin e kokës në konstante kërkimi për flokë të bukur dhe skalp të shëndetshëm! E themeluar në vitin 2014, Dr. FORHAIR është e përkushtuar të adresojë probleme të ndryshme të flokëve dhe kokës përmes programeve të kujdesit profesional të kuruar. Dr. FORHAIR ka 22 qendra për kujdesin e kokës, një sallon bukurie të specializuar në programet e avancuara të kujdesit të kokës dhe flokëve, dhe një laborator që fokusohet në kërkimin dhe zhvillimin e kujdesit të kokës/flokut të vendosur në Korenë e Jugut për të siguruar ruajtjen e një skalpi të shëndetshëm. Dr. FORHAIR, e dinë se kujdesi i kokës është themeli për të pasur flokë të shëndetshëm dhe të bukur. Kështuqë, produktet e tyre janë formuluar me përbërës të dobishëm që premtojnë të nxjerrin në pah më të mirën e shëndetit, flokë të bukur me një skalp të shëndetshëm dhe të pastër!

Dr.FORHAIR Folligen Original Tonic

1,600 ALL 2,300 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI