Keni skalp të irrituar dhe gjeni shpesh zbokth në shpatullat tuaja? Një shampo e mirë kundër zbokthit mund të bëjë mrekulli dhe të zgjidhë problemin për ju në një kohë të shkurtër. Dr.FORHAIR Folligen Anti-Dandruff Shampoo nga marka e dashur Dr.FORHAIR ofron një shtresë të sipërme të shëndetshme në skalpin tuaj, duke parandaluar formimin e zbokthit dhe ndihmon në rinovimin normal të qelizave. Një shampo, e cila përmban formulën e patentuar Folligen Complex ™: tre përbërës si Biotin, Ceramide NP dhe Ekstrakt Saw Palmetto (Serenoa Serrulata Fruit) të cilët sigurojnë lëndë ushqyese thelbësore në lëkurën e skalpit si edhe ndihmojnë në rritjen e flokut tuaj, duke parandaluar edhe rënien! Nga ana tjetër, kjo shampo largon gjithashtu kruajtjen e kokës dhe kjo falë formulimit me përbërës hidratues TECA-BIOME dhe përbërës ftohës HERB-COOL, të cilët hidratojnë dhe qetësojnë lëkurën e skalpit tuaj. Sipas të dhënave të qendrës së kujdesit të flokut, kjo shampo kaloi testin dhe rezultoi me  99% njerëz të kënaqur, gjithashtu u vërtetua klinikisht që mund të pastrojë zbokthin, të përmirësojë kruajtjen dhe kutikulat të flokëve. 

Formula e saj është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm ose irritues për skalpin.

*300ml

Masazhoni një sasi të moderuar në flokë të lagur dhe skalp. Fërkoni mirë flokët dhe shpëlajeni me ujë të vakët.

Këshillë: Shmangni ujin shumë të nxehtë! Shpëlarja e flokëve me ujë shumë të nxehtë mund të irritojë skalpin dhe të dëmtojë flokët. 

Përbërësit "magjik"

Teca-Biome dhe Herb-Cool

Lista e plotë e përbërësve

Purified water, ammonium laureth sulfate, sodium C14-16 olefin sulfonate, ammonium lauryl sulfate, cocamidopropyl betaine, fragrance, ethanol, menthol, dipropylene glycol, cetyl alcohol, cetrimonium chloride, sodium chloride, Prilyl Glycol, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Tetradecene, Laureth-3, Ammonium Sulfate, Dexpanthenol, Salicylic Acid, Lauryl Alcohol, Hexadecene, Trihydroxystearin, Niacinamide, Piroctoneolamine, Polyquaternium-7, sodium benzoate, ethylhexylglycerin, disodium EDTA, citric acid, myristyl alcohol, stearyl alcohol, propanediol, glycerin, caprylic/capric triglyceride, sabalpharm Fruit extract, centella asiatica leaf extract, lactococcus fermentation lysate, bifida fermentation lysate, lactobacillus fermentation lysate, disodium phosphate, cocamide methyl MEA, tocopherol, lecithin, polysorbate 80, 1,2-hexanediol , ceramide NP, hydrogenated lecithin, biotin, apple mint leaf extract, thyme leaf extract, green tea extract, asiaticoside, madecassic acid, asiatic acid, beta-glucan, phenoxyethanol, limonene, geraniol, benzyl Salicylate, Linalool, Alpha-Isomethylionone, Coumarin, Citronellol

Dr. FORHAIR është një markë globale për kujdesin e kokës në konstante kërkimi për flokë të bukur dhe skalp të shëndetshëm! E themeluar në vitin 2014, Dr. FORHAIR është e përkushtuar të adresojë probleme të ndryshme të flokëve dhe kokës përmes programeve të kujdesit profesional të kuruar. Dr. FORHAIR ka 22 qendra për kujdesin e kokës, një sallon bukurie të specializuar në programet e avancuara të kujdesit të kokës dhe flokëve, dhe një laborator që fokusohet në kërkimin dhe zhvillimin e kujdesit të kokës/flokut të vendosur në Korenë e Jugut për të siguruar ruajtjen e një skalpi të shëndetshëm. Dr. FORHAIR, e dinë se kujdesi i kokës është themeli për të pasur flokë të shëndetshëm dhe të bukur. Kështu që, produktet e tyre janë formuluar me përbërës të dobishëm që premtojnë të nxjerrin në pah më të mirën e shëndetit, flokë të bukur me një skalp të shëndetshëm dhe të pastër!

Dr.FORHAIR Folligen Anti-Dandruff Shampoo

1,900 ALL 2,600 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI