Nëse po kërkoni një krem mbrojtës ndaj diellit për fytyrën dhe trupin, për të gjithë familjen me sasi që zgjat për të gjitha ditët e pushimeve ju sugjerojmë: DERMA:B Everyday Sun Block SPF50+ PA++++. Ky krem ofron mbrojtje maksimale SPF50+ PA++++ ndaj rrezeve të dëmshme UV. I formuluar me ekstrakt kaktusi, guarana, kastravec dhe madecassoside, kujdeset për qetësimin e lëkurës, duke vepruar edhe si krem pas qëndrimit në plazh “after-sun”. Gjithashtu kombinimi i këtyre përbërësve bën të mundur hidratimin e lëkurës. Përhapet lehtësisht në lëkurë duke mos lënë aspak përfundim ngjitës dhe të yndyrshëm falë konsistencëa shumë të hollë dhe ujore. Ky krem mbrojtës ndaj diellit është i formuluar me përbërës të sigurtë dhe mund të përdoret edhe nga fëmijët. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës, madje dhe atë sensitive.

Kremi mbrojtës ndaj diellit, ka kaluar testimet e irritimit të lëkurës, nga një institucion klinik në Korenë e Jugut.

Formula e tij është hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm ose irritues për lëkurën, si: paraben, vajra mineral, ngjyrues artificial, ethanol, phenoxyethanol.

*200ml

Para se të dilni jashtë, aplikoni kremin mbrojtës ndaj diellit diellit në mënyrë të barabartë në fytyrë dhe në të gjithë trupin.

Përbërësit "magjik"

ekstrakt kaktusi, guarana, kastravec dhe madecassoside

Lista e plotë e përbërësve

Water, Glycerin, Behenyl Alcohol, Butylene Glycol, Ethylhexyl Palmitate, Caprylic/Capric Triglyceride, Sorbitan Stearate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Stearic Acid, Glyceryl Stearate, Hydrogenated Polyisobutene, Dimethicone, Ceresin, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Pentylene Glycol, Vegetable Oil, Camellia Oleifera Seed Oil, Phytosqualane, Glycine Soja (Soybean) Oil, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Water, Sodium Hyaluronate, Arnica Montana Flower Extract, Panthenol, Allantoin, Carbomer, Arginine, Sodium Phytate, Tocopherol, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Sodium Anisate

DERMA:B Everyday Sun Block SPF50+ PA++++

2,600 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI