Nëse jeni fanse të përdorimit të retinolit për të adresuar shenjat e moshës, ju prezantojmë kremin e sapo dalë në treg COSRX The Retinol 0.1 Cream. Ky krem përmban 0.1% retinol të pastër (Vitaminë A), i cili përmirëson linjat e imëta, vijat dhe rrudhat më të theksuara. Si rrjedhojë, ofron rritje të elasticitetit të lëkurës dhe forcim të barrierës mbrojtëse të saj. Ky krem është i mirëformuluar nga studiuesit e kompanisë COSRX pasi përdorimi i tij në mënyrë të duhur shmang irritimin e rëndë, që shpesh retinoli jep. Ky krem madje e lë lëkurën të hidratuar falë formulimit me panthenol dhe acid hialuronik, të cilët bllokojnë hidratimin brenda shtresave të lëkurës. Nga ana tjetër formulimi me adenosine riaktivizon rigjenerimin qelizor për t'i ofruar lëkurës një pamje më rinore. Ky krem përmban gjithashtu tokotrienol, i cila njihet ndryshe si derivat i vitaminës E. Kjo e fundit është një vitaminë me veti të fuqishme antioksiduese, e cila mbron lëkurën nga agresorët e jashtëm dhe radikalet e lira. Por sigurisht ky krem ndihmon edhe në trajtimin e akneve dhe zbehjen e shenjave post-akne të mbetura në lëkurë. Është i formuluar me vitaminë C, glutathione dhe ekstrakt të kokrrizave të orizit, për të gjithë që dëshirojnë t'i adresohen hiperpigmentimit dhe zbehjes së njollave kafe.

Formula e tij është hipoalergjike, vegane, e testuar dermatologjikish dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, sulfate, fragrancë artificiale.

*20ml

Të fillohet përdorimi NGADALË dhe SASI TË PAKËT!

Sugjerojmë nisjen e këtij produkti në mënyrë graduale, që lëkura të arrijë të adaptohet, duke shmangur çdo irritimin të mundshëm. Të përdoret gjithmonë në mbrëmje, duke aplikuar një sasi të vogël, dhe të niset përdorimi 3 herë në javë dhe gradualisht mund të rritet frekuenca 1 natë po, 1 natë jo, duke qenë gjithmonë të kujdesshëm si reagon lëkura.

Java 1-2

Në mbrëmje pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, aplikoni një sasi të vogël, dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore në zonat më problematike, p.sh: zona poshtë syve, rreth gojës, ballit, dhe qafës derisa të jetë përthithur tërësisht.
Përdoreni në mbrëmje 1 natë po, 1 natë jo, në sasinë 0.1ml për çdo zonë/ sa një kokërr orizi.

Java 3 - në vazhdim

Çdo mbrëmje pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, aplikoni një sasi të vogël dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore në zonat më problematike derisa të jetë përthithur tërësisht.

*Faza e "ndërtimit të tolerancës", mund të shkurtohet ose zgjerohet në mënyrë individuale sipas reagimit të lëkurës së gjithësecilit.

*Frekuenca e përdorimit të rritet gradualisht si edhe zona në të cilën do ta përdorni po ashtu.

Përbërësit "magjik"

vitaminë A, panthenol, adenosine, tokotrienol (super Vitaminë E)

Lista e plotë e përbërësve

Water, Caprylic/Capric Triglyceride, Propanediol, Glycerin, Tocopheryl Acetate, Cetearyl Alcohol, Trehalose, Panthenol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glycine Soja (Soybean) Oil, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Dimethicone, Glyceryl Polymethacrylate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Polyglyceryl-10 Stearate, Hydrogenated Lecithin, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Carbomer, Tromethamine, Glyceryl Stearate, Polysilicone-11, Sodium Sulfite, Tocopherol, Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract, Retinol(0.1%), Allantoin, Glyceryl Caprylate, Oryza Sativa (Rice) Bran Wax, Tocotrienols, Stearic Acid, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Palmitic Acid, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Sorbitan Isostearate, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, BHT, Beta-Carotene, Myristic Acid, Lauric Acid, Ascorbic Acid, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Glutathione, Sodium Hyaluronate, 1,2-Hexanediol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hyaluronic Acid, Sodium Acetylated Hyaluronate

COSRX ka qenë zgjedhja jonë e parë dhe nuk mund të mungonte kurrsesi në familjen Koral Secrets. Emri i tij vjen nga bashkimi i fjalës “cosmetics” dhe shkronjave “RX”, që simbolizojnë përshkrimin e një recete nga mjekët. Marka është bërë e njohur në Korenë e Jugut e më pas në të gjithë botën, më shumë nga postimet në rrjetet sociale, artikujt në blog-e apo biseda në rrethet e ngushta shoqërore, sesa nga fushatat e shtrenjta marketing. COSRX ka besimin se investimet nuk duhet të shkojnë drejt promovimit të produkte por për kërkime shkencore që sjellin formulime inovative. Produktet e tij njihen për përbërjet e tyre të pastra, me pak përbërës, por shumë efektivë në zgjidhjen e problematikave të ndryshme të lëkurës. COSRX ka krijuar një komunitet të gjerë konsumatorësh falë komunikimit të vazhdueshëm me ta, duke krijuar produkte që i përgjigjen kërkesave dhe dëshirave të tyre. Paketimet e tyre janë aq të thjeshta dhe minimaliste sa shprehin gjithë filozofinë e COSRX.

COSRX The Retinol 0.1 Cream

2,600 ALL 3,300 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI