Gjatë ekspozimit në diell lëkura ka tendencën të dehidratohet lehtësisht pasi hidratimi avullon, ndaj nevojitet që kremi mbrojtës ndaj diellit të jetë sigurisht edhe hidratues. COSRX Aloe Soothing Sun Cream SPF50+ PA+++ përmban 55000 ppm ekstrakt të gjetheve aloe vera, e cila do të dhurojë freski dhe hidratim të thellë në lëkurë. Kjo përbërje parandalon dehidratimin gjatë ditës dhe plakjen e parakohshme të lëkurës. Ky krem ofron mbrojtje maksimale me faktorë mbrojtës SPF50+ PA+++ dhe është i formuluar me filtra kimik & fizik (dioksid titanium). Në këtë mënyrë arrin të bllokojë si rrezet UVA ashtu edhe ato UVB. Konsistenca e tij është e lehtë, nuk lë njollë të bardhë, dhe ndjesinë e ngjitjes dhe përthithet menjëherë nga lëkura. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës, të dehidratuar, të thatë, por edhe për atë të yndyrshme sepse nuk e rëndon atë, dhe nuk bllokon poret. Ky krem ka kaluar të gjitha testimet rigoroze të kryera për indeksin e mbrojtjes ndaj rrezeve UV në Institutin e Kërkimeve të Dermatologjisë Koreane ashtu edhe në Institucionin Klinik të famshëm JS. HAMILTON, në Poloni.

Formula e tij është hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm për lëkurën, si: paraben, sulfate etj.

*50ml

Aplikojeni në mëngjes në hapin e fundit të rutinës suaj. Merrni një sasi të bollshme dhe vendoseni në fytyrë, qafë, dekolte dhe në çdo zonë të trupit që e shikoni të arsyeshme. Vendoseni 15 min përpara ekspozimit në diell. Riaplikojeni çdo 2 orë nëse doni të ruani efektin mbrojtës. Për të larguar mbetjet e filtrave SPF të kremit mbrojtës ndaj diellit, këshillohet pastrimi me larje të dyfishtë (larës vajor dhe larës ujor).

Përbërësit "magjik"

ekstrakt nga gjethja aloe vera

Lista e plotë e përbërësve

Water, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin, Propylene Glycol, Cyclopentasiloxane, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Dicaprylyl Carbonate, Isoamyl P-Methoxycinnamate, Potassium Cetyl Phosphate, Alcohol, Dimethicone, Glyceryl Stearate, Butylene Glycol, Titanium Dioxide, C14-22 Alcohols, Polymethyl Methacrylate, Cetearyl Alcohol, Aloe Arborescens Leaf Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Tocopheryl Acetate, Peg-100 Stearate, Silica, C12-20 Alkyl Glucoside, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Caprylyl Glycol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Carbomer, Xanthan Gum, Triethanolamine Sodium Hydroxide, Fragrance, Phenoxyethanol, Disodium Edta

COSRX ka qenë zgjedhja jonë e parë dhe nuk mund të mungonte kurrsesi në familjen Koral Secrets. Emri i tij vjen nga bashkimi i fjalës “cosmetics” dhe shkronjave “RX”, që simbolizojnë përshkrimin e një recete nga mjekët. Marka është bërë e njohur në Korenë e Jugut e më pas në të gjithë botën, më shumë nga postimet në rrjetet sociale, artikujt në blog-e apo biseda në rrethet e ngushta shoqërore, sesa nga fushatat e shtrenjta marketing. COSRX ka besimin se investimet nuk duhet të shkojnë drejt promovimit të produkte por për kërkime shkencore që sjellin formulime inovative. Produktet e tij njihen për përbërjet e tyre të pastra, me pak përbërës, por shumë efektivë në zgjidhjen e problematikave të ndryshme të lëkurës. COSRX ka krijuar një komunitet të gjerë konsumatorësh falë komunikimit të vazhdueshëm me ta, duke krijuar produkte që i përgjigjen kërkesave dhe dëshirave të tyre. Paketimet e tyre janë aq të thjeshta dhe minimaliste sa shprehin gjithë filozofinë e COSRX.

COSRX Aloe Soothing Sun Cream SPF50+ PA+++

1,000 ALL 1,900 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI