COSRX AHA BHA Vitamin C Daily Toner është një toner eksfoliues kimik, i cili është i butë, por shumë efektiv. Përmbajtja e tij është speciale falë 16 përbërësve të tij si: AHA, BHA, Vitaminë C, Niacinamide etj. Vitamina C Golden-Rx Complex është e patentuar nga vetë COSRX-i. Ajo ka prejardhje nga ekstrakti i frutit të kivit dhe ekstrakti i frutit të Hylocereus Undatus (Dragon Fruit). Këta përbërës mbrojnë qelizat nga radikalet e lira që shkaktohen nga ekspozimi ndaj rrezeve ultraviolet të diellit, si edhe ndihmon në prodhimin e melaninës për të zbehur hiperpigmentimin e lëkurës. AHA (acid alpha hydroxy), largon qelizat e vdekura të lëkurës. BHA (acid beta hydroxy) pastron në thellësi poret duke i hequr sebumin e tepërt. Niaciamide, një formë e vitaminës B, minimizon skuqjen dhe irritimin e lëkurës si dhe ndihmon në tkurrjen e poreve të saj. Ky eksfoliues është ideal për të gjitha tipet e lëkurës dhe dermatologjikisht i testuar për lëkurën e ndjeshme.

Formula e tij është hipoalergjike dhe e pa testuar në kafshë. Nuk përmban: alkool, sulfate, aromë artificiale, paraben, vaj mineral.

 *150ml

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj, hidhni një sasi të konsiderueshme të tonerit në tampon pambuku ose në duar dhe aplikojeni në fytyrë dhe qafë, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Shmangni zonën rreth syve dhe buzëve. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj.

Përbërësit "magjik"

ekstrakt i frutit të kivit (Actinidia Chinensis), ekstrakt i frutit Hylocereus Undatus (Dragon Fruit)

Lista e plotë e përbërësve

Actinidia Chinensis (Kiwi) Fruit Extract, Hylocereus Undatus Fruit Extract, Salix Alba (Willow) Bark Water, Pyrus Malus (Apple) Fruit Water, Butylene Glycol, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Ethyl Hexanediol, Sodium Lactate, Water, Glycolic Acid, Allantoin, Panthenol, Adenosine, Betaine Salicylate, Ascorbyl Glucoside

COSRX ka qenë zgjedhja jonë e parë dhe nuk mund të mungonte kurrsesi në familjen Koral Secrets. Emri i tij vjen nga bashkimi i fjalës “cosmetics” dhe shkronjave “RX”, që simbolizojnë përshkrimin e një recete nga mjekët. Marka është bërë e njohur në Korenë e Jugut e më pas në të gjithë botën, më shumë nga postimet në rrjetet sociale, artikujt në blog-e apo biseda në rrethet e ngushta shoqërore, sesa nga fushatat e shtrenjta marketing. COSRX ka besimin se investimet nuk duhet të shkojnë drejt promovimit të produkte por për kërkime shkencore që sjellin formulime inovative. Produktet e tij njihen për përbërjet e tyre të pastra, me pak përbërës, por shumë efektivë në zgjidhjen e problematikave të ndryshme të lëkurës. COSRX ka krijuar një komunitet të gjerë konsumatorësh falë komunikimit të vazhdueshëm me ta, duke krijuar produkte që i përgjigjen kërkesave dhe dëshirave të tyre. Paketimet e tyre janë aq të thjeshta dhe minimaliste sa shprehin gjithë filozofinë e COSRX.

COSRX AHA BHA Vitamin C Daily Toner

1,200 ALL 2,400 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI