Efektet e acidit salicilik në lëkurë janë thjesht mahnitëse apo jo? Të tilla janë edhe efektet e serumit: Cos De BAHA S4 Salicylic Acid BHA 4% Serum. Ky serum përmban 4% acid salicilik, i cili ndihmon kryesisht në trajtimin e akneve falë vetive të fuqishme antibakteriale që ai zotëron! Duke qenë se acidi salicilik vepron në thellësi të shtresave të lëkurës, pra në brendësi të poreve, ky serum ndihmon në shpërbërjen e papastërtive të grumbulluara dhe të pikave të zeza. Nga ana tjetër ky serum ofron minimizim dhe qetësim të çdo irritimi në lëkurë, në bashkëveprim me ekstraktin e gjethes së bimës aloe vera. Përdorimi i rregullt i këtij serumi dhuron rritje të elasticitetit dhe premton një lëkurë të pastër të njëtrajtshme. Ky serum përmban gjithashtu niacinamide, të cilat ndihmojnë në tkurrjen e madhësisë së poreve dhe zbehjen e njollave post-akne. Ky serum është i përshtatshëm për lëkurën e yndyrshme, mikse dhe me tendencë akneike.

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, sulfate, paraben, fragrancë artificiale, ngjyrues artificial, vajra esencial dhe është i patestuar në kafshë.

*30ml

Përdoret 2-3 herë javë pas aplikimit të tonerit apo esencës. Aplikoni 1-2 pika në duar dhe shpërhapeni atë në fytyrë, qafë dhe dekolte, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj.

*Këshillë: Duke qenë se ndjeshmëria ndaj acidit glikolik ndryshon nga një person në tjetrin, sugjerojmë që në fillim ta testoni produktin në një zonë të vogël para se ta përdorni. Për ta testuar, aplikoni një sasi të vogël, pas veshit ose nën mjekër dhe prisni 2-3 minuta. Nëse nuk shfaqet asnjë shqetësim, mund të vazhdoni përdorimin e tij pa asnjë shqetësim.

Përbërësit "magjik"

4% acid salicilik, niacinamide, ekstrakt i gjethes aloe vera

Lista e plotë e përbërësve

Aloe Barbadensis Leaf Extract, Propanediol, Salicylic Acid (4%), 1,2-Hexanediol, Sodium Citrate, Polysorbate20, Niacinamide, Rosa Damascena Ext., Lavandula Angustifolia Flower Ext., Camellia Sinensis Leaf Ext., Melissa Officinalis Leaf Ext., Artemisia Vulgaris Ext., Hydroxyethylcellulose

Marka Cos De BAHA është një markë koreano-jugore, e themeluar në vitin 2018. Edhe pse e re në treg, kjo markë ka një koleksion të gjerë produktesh, si: serume, toner dhe kremra të ndryshëm për kujdesin e lëkurës, të cilët adresojnë problematika të ndryshme. Të gjitha produktet e markës Cos De BAHA prodhohen në laboratorë të certifikuar nga Ministria e Sigurisë së Ushqimit dhe Barnave Korenë e Jugut. Produktet Best Seller dhe më të shitur të markës janë: serumi me acid azelaic, serumi me niacinamide dhe kremi me peptide. Produktet e kësaj marke janë të gjitha vegane, të testuara dermatologjikisht dhe nuk përmbajnë përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale, ngjyrues artificial. Të gjitha produktet e markës Cos De BAHA  janë të prodhuara në Korenë e Jugut. 

Cos De BAHA S4 Salicylic Acid BHA 4% Serum

1,400 ALL 1,900 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI