Pas përdorimit të Cos DE BAHA AC Azealaic Acid &  Hinokitiol Clear Skin Serum, siç e thotë edhe vetë emri i tij, do të arrini të keni një lëkurë të pastër plot shkëlqim brenda 24 orëve! Por si? Sigurisht këtë mrekulli e bën të mundur formulimi unik me 5% Acidit Azelaik, hinokitiol dhe retinol. Acidit Azelaik së bashku me retinolin ndihmojnë në trajtimin e akneve, përmirësojnë metabolizmin e qelizave të lëkurës si edhe reduktojnë në mënyrë efektive shenjat e moshës. Ndërsa, hinokitiol, i njohur ndryshe si Beta-Thujaplicin, është një përbërës organik i nxjerrë nga vajrat e pemës së kedrit të kuq perëndimor. Një përbërës i cili ka veti anti-inflamatore, antioksidante, antibakteriale, antifungale dhe anti-melanogjene. Vetitë e tij e lejojnë atë të qetësojë skuqjen inflamatore dhe njollat që shfaqen në gjendjen rosacea dhe nga aknet. Hinokitioli është gjithashtu një përbërës i shkëlqyer kundër plakjes së lëkurës. Për shkak se është një antioksidant i fuqishëm, ai lufton radikalet e lira nga rrezet UV, ndotjen dhe proceset inflamatore për të kufizuar dëmtimin e lëkurës që mund të shkaktojnë këto elemente. Ndërsa formulimi me 10% niacinamide, acid salicilik dhe ekstrakt të pemës së çajit "tea tree", ndihmojnë në largimin e qelizave të vdekura, shpërberjen e pikave të zeza dhe të bardha të krijuara nga bllokimi i poreve dhe sebumi i tepërt, por në të njëjtën kohë ndihmon në tkurrjen e poreve. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës, madje edhe për atë sensitive, me tendencë skuqjeje dhe akneike.

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, sulfate, paraben, fragrancë artificiale, ngjyrues artificial, vajra esencial dhe është i patestuar në kafshë.

*30ml

Përdoret 3 herë në javë në mbrëmje. Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj, hidhni një sasi të konsiderueshme të tonerit në tampon pambuku ose në duar dhe aplikojeni në fytyrë dhe qafë, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Shmangni zonën rreth syve dhe buzëve. Prisni 10-25 min. Vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës. Këshillohet të përdoret në mbrëmje, dhe në ditën pasardhëse të aplikohet krem mbrojtës ndaj diellit me SPF 30+.

Përbërësit "magjik"

Acidit Azelaik, retinol, hinokitiol, 10% niacinamide, acid salicinik dhe tea tree 

Lista e plotë e përbërësve

Propylene Glycol, Purified Water, Niacinamide, Azelaic Acid, Polysorbate 20, 1,2-

Hexanediol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Sodium Hyaluronate, Salicylic Acid, H

inokitiol, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Retinol, Disodium EDTA

Marka Cos De BAHA është një markë koreano-jugore, e themeluar në vitin 2018. Edhe pse e re në treg, kjo markë ka një koleksion të gjerë produktesh, si: serume, toner dhe kremra të ndryshëm për kujdesin e lëkurës, të cilët adresojnë problematika të ndryshme. Të gjitha produktet e markës Cos De BAHA prodhohen në laboratorë të certifikuar nga Ministria e Sigurisë së Ushqimit dhe Barnave Korenë e Jugut. Produktet Best Seller dhe më të shitur të markës janë: serumi me acid azelaic, serumi me niacinamide dhe kremi me peptide. Produktet e kësaj marke janë të gjitha vegane, të testuara dermatologjikisht dhe nuk përmbajnë përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale, ngjyrues artificial. Të gjitha produktet e markës Cos De BAHA  janë të prodhuara në Korenë e Jugut.

Cos DE BAHA AC Azealaic Acid & Hinokitiol Clear Skin Serum

1,400 ALL 2,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI