Në linjën për meshkuj të koleksionit KORAL SECRETS është shtuar një produkt i ri inovativ, larësi CENTELLIAN24+ Madeca Homme Cleansing Foam. Ky larës është formuluar posaçërisht për të plotësuar nevojat e lëkurës së meshkujve. I pasuruar me kompleksin Blue Madeca™️, përmban guaiazulene, një ekstrakt të çmuar nga vaji i lules së kamomilit, që ndihmon në forcimin e barrierës së lëkurës, duke e bërë atë më të shëndetshme dhe më rezistente ndaj faktorëve të jashtëm. Përbërës të tjerë të rëndësishëm përfshijnë kompleksin TECA™️ nga kompania farmaceutike Dongkook Pharmaceutical Co., i cili përfitohet nga Centella Asiatica dhe kalon standardet e rrepta të cilësisë. Ky formulim i avancuar ndihmon në qetësimin e lëkurës së irrituar, duke e mbajtur atë të lëmuar dhe të pastër. Larësi gjithashtu përmban acid salicilik, kolagjen salmoni dhe një shumëllojshmëri ekstraktesh botanike si nenexhik, mente, ftua, limon dhe çaj jeshil. Këto përbërës eksfolion dhe zhbllokojnë poret duke hequr qelizat e vdekura të lëkurës, zvogëlojnë pikat e zeza dhe parandalojnë shpërthimet e ardhshme akneike. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës, ky larës ofron një zgjidhje të plotë për kujdesin e përditshëm të lëkurës së meshkujve.

Formula e saj është vegane dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm, si: alkool, paraben, sulfate, vajra artificial dhe fragrancë artificiale.

*125ml

Njomeni fytyrën me ujë të vakët dhe merrni një sasi të vogël nga larësi. Shkumojeni mirë nëpër duar dhe aplikojeni në lëkurë, duke e masazhuar atë me lëvizje rrethore. Shpëlajeni në fund fytyrën me ujë të bollshëm. 

Përbërësit "magjik"

TECA™, Blue Madeca™️, acid salicilik, kolagjen salmoni, nenexhik, mente, ftua, limon, çaj jeshil.

Lista e plotë e përbërësve

 

Centellian24+ ofron një zgjidhje të fuqishme shkencore për kujdesin e lëkurës, bazuar në teknologjinë e ekstraktimit të Centella asiatica të Dongkuk Pharmaceutical, për të realizuar kujdes të personalizuar për çdo brez. Shkenca dhe teknologjia e lëkurës së Dongkuk Pharmaceutical, e grumbulluar për më shumë se gjysmë shekulli që nga viti 1968, ofrojnë kujdes profesional me funksione të larta për lëkurën. Ajo përmban TECA dhe ekstraktin Centella asiatica të Dongkuk Pharmaceutical, të cilat nxirren në një sasi shumë të vogël nga Centella asiatica në një zonë të pastër që ka kaluar standardet e rrepta të cilësisë. Kjo përmbajtje ofron përmirësim të sigurt dhe të besueshëm të lëkurës përmes testeve të aplikimit te njerëzit dhe testeve hipoalergjike të lëkurës për efektet e efikasitetit. Marka Centellian24 është krijuar duke kombinuar “Centell”, që do të thotë Centella asiatica, “ian”, që do të thotë ekspert, dhe “24”, që do të thotë ditë.

 

Customer Reviews

Based on 2 reviews Write a review

CENTELLIAN24+ Madeca Homme Cleansing Foam

800 ALL 1,200 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI