Kremi mbrojtës ndaj diellit Centellian24 MADECA Derma Shield Sun Essence SPF50+ PA+++ i formuluar me filtra të butë kimik siguron mbrojtje maksimale ndaj të gjitha llojeve të rrezatimit, si dhe parandalon hyrjen e pluhurit dhe papastërtive të tjera në lëkurë. Filtrat kimikë tentojnë të depërtojnë në shtresën sipërfaqësore të lëkurës ku thithin dhe shndërrojnë rrezatimin diellor në energji termike të sigurt. Ofron kujdes gjithëpërfshirës për lëkurën falë formulimit me 61% ekstrakt Cica dhe TECA (Ekstrakt i përqëndruar nga bima Centella Asiatica) për të qetësuar dhe forcuar lëkurën e irrituar. Gjithashtu përmban një kompleks prej 8 llojeve të acidit hialuronik për të mbajtur lëkurën të hidratuar dhe aminoacide për të luftuar hiperpigmentimin. Jep shkëlqim dhe elasticitet lëkurës duke e bërë kështu të përshtatshëm edhe për lëkurën më mature! Përthithet lehtësisht pa lënë ndjesinë e ngjitjes dhe njollë të bardhë në lëkurë. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës kryesisht për lëkurën sensitive dhe të thatë.

*40ml

Aplikojeni në mëngjes në hapin e fundit të rutinës suaj. Merrni një sasi të bollshme dhe vendoseni në fytyrë, qafë, dekolte dhe në çdo zonë të trupit që e shikoni të arsyeshme. Vendoseni 15 min përpara ekspozimit në diell. Riaplikojeni çdo 2 orë nëse doni të ruani efektin mbrojtës. Për të larguar mbetjet e filtrave SPF të kremit mbrojtës ndaj diellit, këshillohet pastrimi me larje të dyfishtë (larës vajor dhe larës ujor).

Përbërësit “magjik”

61% ekstrakt Cica dhe TECA (Ekstrakt i përqëndruar nga bima Centella Asiatica), 8 lloje acidesh hialuronik, aminoacide

Lista e plotë e përbërësve

Centella Asiatica Extract, Homosalate, Octocrylene, Ethylhexyl Salicylate, Behenyl Alcohol, Glycerin, Biosaccharide Gum-1, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Niacinamide, Ethanol, Pentylene Glycol, Asiaticoside, Madecassic Acid (4000 ppm), Synthetic Wax, Asiatic Acid, Caprylyl Glycol, Carbomer, Tromethamine, Ethylene/Propylene Copolymer, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Water, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Adenosine, Disodium EDTA, Ferulic Acid, Fucosyllactose, Phyllanthus Emblica Fruit Extract, Maltodextrin, Cistus Monspeliensis Flower/Leaf/Stem Extract, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Ectoin, Hydrolyzed Collagen, Tranexamic Acid, Butyl Avocadate, Mesembryanthemum Crystallinum Extract, Hydrolyzed Vegetable Protein, Hexapeptide-2, Borago Officinalis Extract, Centaurea Cyanus Flower Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower/Leaf Extract, Hyacinthus Orientalis (Hyacinth) Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Water, Limonia Acidissima Extract, Salvia Sclarea (Clary) Extract, Yeast Extract, Biotin, Glycine, Serine, Glutamic Acid, Sodium Hyaluronate, Aspartic Acid, Leucine, Alanine, Lysine, Arginine, Tyrosine, Phenylalanine, Glyceryl Caprylate, Proline, Threonine, Valine, Isoleucine, Histidine, Cysteine, Methionine, Ethylhexylglycerin, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Nelumbium Speciosum Flower Extract, Prunus Mume Fruit Extract, Propyl Gallate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Citric Acid, Lactic Acid, Potassium Hyaluronate, Limonene, Citronellol, Geraniol, Linalool

Origjina e emrit të markës koreane Centellian24 është e frymëzuar nga bima Centella Asiatica. Premtimi i kësaj marke është të mbajë lëkurën të hidratuar për 24 orë. Produktet e saj drejtojnë gamën nga tonerat, maskat “sheet mask”, serumet si dhe kremërat e ndryshëm. Linja kryesore është MADECA e formuluar me TECA (Ekstrakt i përqëndruar nga bima Centella Asiatica) për të forcuar dhe mbrojtur lëkurën. Të gjitha produktet e Centellian24 janë 100% të prodhuara në Kore.

CENTELLIAN24 MADECA Derma Shield Sun Essence SPF50+ PA+++

2,100 ALL 2,400 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI