Kremi mbrojtës ndaj diellit CENTELLIAN24+ MADECA Derma Shield Safe Sun Cream SPF50+ PA+++ është një zgjedhje e shkëlqyer për lëkurë shumë sensitive dhe të thatë. Formuluar me filtra fizik si Titanium Dioxide, ky krem ofron mbrojtje maksimale kundër rrezeve të dëmshme të diellit UV. Përmban 42% ekstrakt Cica dhe TECA (Ekstrakt i përqëndruar nga bima Centella Asiatica), të cilat qetësojnë dhe forcojnë lëkurën e irrituar. Përveç kësaj, përmban niacinamide dhe aminoacide për të luftuar hiperpigmentimin dhe për të rritur shkëlqimin dhe elasticitetin e lëkurës. Kjo formulë e bën atë ideale për të gjitha tipet e lëkurës, sidomos për lëkurën sensitive dhe të thatë, duke siguruar kujdes edhe për lëkurën më mature.

Formula e tij është vegane, hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm, si: PEW, alkool, paraben, sulfate, fragrancë artificiale etj.

*50ml

Aplikojeni në mëngjes në hapin e fundit të rutinës suaj. Merrni një sasi të bollshme dhe vendoseni në fytyrë, qafë, dekolte dhe në çdo zonë të trupit që e shikoni të arsyeshme. Vendoseni 15 min përpara ekspozimit në diell. Riaplikojeni çdo 2 orë nëse doni të ruani efektin mbrojtës. Për të larguar mbetjet e filtrave SPF të kremit mbrojtës ndaj diellit, këshillohet pastrimi me larje të dyfishtë (larës vajor dhe larës ujor).

Përbërësit “magjik”

42% ekstrakt Cica dhe TECA (Ekstrakt i përqëndruar nga bima Centella Asiatica), niacinamide, aminoacide

Lista e plotë e përbërësve

Centella Asiatica Extract, C12-15 Alkyl Benzoate, Titanium Dioxide,Cyclohexasiloxane, Propanediol,Butylene Glycol, Glycerin,Niacinamide, Aluminum Stearate,Polyhydroxystearic Acid, 1,2-Hexanediol, Dipropylene Glycol,Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Monarda Didyma Leaf Extract,Salvia Officinalis (Sage) Leaf Water,Portulaca Oleracea Extract,Chrysanthemum Parthenium (Feverfew) Extract, Veronica Officinalis Extract,Poterium Officinale Root Extract,Pentylene Glycol, Allantoin,Hydrolyzed Hyaluronic Acid,Madecassic Acid (40Ppm),Asiaticoside, Asiatic Acid, Caprylic/ Capric Triglyceride, Dimethicone/ Vinyl Dimethicone Crosspolymer,Alumina, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/ VP Copolymer, Dimethiconol, Trisiloxane,Polyacrylate Crosspolymer-6, Sodium Stearoyl Glutamate, Sodium Acrylate/ Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Hydroxypropyl Methylcellulose Stearoxy Ether, Water, Polyisobutene, Stearic Acid,Ethylhexylglycerin, Adenosine,Silica, Xanthan Gum, Sorbitan Oleate, Caprylyl/ Capryl Glucoside,LimoneneCentella Asiatica Extract, C12-15 Alkyl Benzoate, Titanium Dioxide,Cyclohexasiloxane, Propanediol,Butylene Glycol, Glycerin,Niacinamide, Aluminum Stearate,Polyhydroxystearic Acid, 1,2-Hexanediol, Dipropylene Glycol,Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Monarda Didyma Leaf Extract,Salvia Officinalis (Sage) Leaf Water,Portulaca Oleracea Extract,Chrysanthemum Parthenium (Feverfew) Extract, Veronica Officinalis Extract,Poterium Officinale Root Extract,Pentylene Glycol, Allantoin,Hydrolyzed Hyaluronic Acid,Madecassic Acid (40Ppm),Asiaticoside, Asiatic Acid, Caprylic/ Capric Triglyceride, Dimethicone/ Vinyl Dimethicone Crosspolymer,Alumina, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/ VP Copolymer, Dimethiconol, Trisiloxane,Polyacrylate Crosspolymer-6, Sodium Stearoyl Glutamate, Sodium Acrylate/ Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Hydroxypropyl Methylcellulose Stearoxy Ether, Water, Polyisobutene, Stearic Acid,Ethylhexylglycerin, Adenosine,Silica, Xanthan Gum, Sorbitan Oleate, Caprylyl/ Capryl Glucoside,Limonene

Centellian 24 është një markë derma-kozmetike që ofron zgjidhje inovative dhe efektive të kujdesit të përditshëm të lëkurës bazuar në teknologjinë shkencore të lëkurës të Dongkook Pharmaceutical e zhvilluar për më shumë se gjysmë shekulli; që nga viti 1968. Ne shfrytëzojmë fuqinë shëruese të centella asiatica dhe ekspertizën tonë në shkencën e lëkurës për të zhvilluar produkte për të riparuar lëkurën tuaj dhe për ta mbajtur lëkurën tuaj të shëndetshme dhe rinore për 24 orë në të njëjtën kohë.

CENTELLIAN24+ MADECA Derma Shield Safe Sun Cream SPF50+ PA+++

1,400 ALL 2,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI