Lëkura jonë shpesh përballet me faktorë të jashtëm si rrezet UV, ndryshimet e motit dhe pluhuri, të cilët mund ta dëmtojnë ose ta bëjnë atë më të ndjeshme. Me CENTELLIAN24+ Madeca Daily Repair Essence Lotion, mund të riktheni shëndetin, forcën dhe shkëlqimin e lëkurës. Ky locion përmban 10,000 ppm Tecaderm™, një kombinim ekskluziv që përfshin TECA (Acid Madecassic, Asiaticoside, Acid Aziatik). Këta përbërës ndihmojnë në qetësimin, mbrojtjen dhe përmirësimin e elasticitetit të lëkurës. Përbërës të tjerë si  ceramide dhe peptide të derivuar nga Centella Asiatica ndihmojnë në hidratimin dhe forcimin e barrierës së lëkurës. Gjithashtu, përmban Centella Asiatica Biome Water™, që siguron një bazë të shëndetshme dhe të fortë të lëkurës, dhe ekstraktin e fermentuar të laktobacilëve/Centella Asiatica, i cili ka efekte hidratuese dhe qetësuese. Fosfolipidet, acidi glicirretinik dhe beta-sitosteroli mbrojnë dhe forcojnë barrierën e lëkurës, duke e mbajtur atë të shëndetshme dhe të fortë. Ndërsa, teknologjia e patentuar Derma-AD bën që përbërësit aktivë të përthithen shpejt dhe thellë, duke rritur efektivitetin e tyre. Locioni nuk ka efekt ngjitës dhe përthithet menjëherë nga lëkura, duke u përshtatur me të gjitha llojet e lëkurës, sidomos me atë sensitive dhe të dëmtuar.

 

Formula e saj është vegane dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, vajra artificial dhe fragrancë artificiale. 

 

*100ml

Pasi të keni pastruar lëkurën me larësin e rutinës suaj, dhe e keni përgatitur me tonerin, merrni një sasi të konsiderueshme të esencës dhe shpërhapeni atë në fytyrë dhe në qafë, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj. Këshillohet të përdoret në mëngjes dhe mbrëmje.

Përbërësit "magjik"

Tecaderm™, Centella Asiatica Biome Water™, sfolipidet, acidi glicirretinik, beta-sitosteroli

Lista e plotë e përbërësve

 Lactobacillus/Centella Asiatica Extract Ferment Filtrate, Centella Asiatica Extract, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Niacinamide, Ethylhexyl Stearate, Polyglyceryl-3 Distearate, Cetearyl Alcohol, Centella Asiatica Leaf Extract, Glycine Soja (Soybean) Seed Extract, Hydrogenated Lecithin, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Centella Asiatica Oil, Water, Panthenol, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Triethylhexanoin, Sodium Stearoyl Glutamate, Carbomer, Polyglyceryl-10 Myristate, Vinyl Dimethicone, Glyceryl Stearate Citrate, Butylene Glycol, Tromethamine, Adenosine, Ethoxydiglycol, Octyldodecanol, Asiaticoside, Madecassic Acid, Glycolipids, Centella Asiatica Amino Acid, Hydrolyzed Centella Asiatica Protein, Asiatic Acid, C12-13 Pareth-9, Phospholipids, Escin, Arginine, Propanediol, Protease, Beta-Sitosterol, Soluble Proteoglycan, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Glyceryl Stearate, Diphenyl Dimethicone, Tetrahydropiperine, Phloretin, Ceramide NP, 1,2-Hexanediol, Phytosphingosine, Hydroxyacetophenone, Ethylhexylglycerin

Centellian24+ ofron një zgjidhje të fuqishme shkencore për kujdesin e lëkurës, bazuar në teknologjinë e ekstraktimit të Centella asiatica të Dongkuk Pharmaceutical, për të realizuar kujdes të personalizuar për çdo brez. Shkenca dhe teknologjia e lëkurës së Dongkuk Pharmaceutical, e grumbulluar për më shumë se gjysmë shekulli që nga viti 1968, ofrojnë kujdes profesional me funksione të larta për lëkurën. Ajo përmban TECA dhe ekstraktin Centella asiatica të Dongkuk Pharmaceutical, të cilat nxirren në një sasi shumë të vogël nga Centella asiatica në një zonë të pastër që ka kaluar standardet e rrepta të cilësisë. Kjo përmbajtje ofron përmirësim të sigurt dhe të besueshëm të lëkurës përmes testeve të aplikimit te njerëzit dhe testeve hipoalergjike të lëkurës për efektet e efikasitetit. Marka Centellian24 është krijuar duke kombinuar “Centell”, që do të thotë Centella asiatica, “ian”, që do të thotë ekspert, dhe “24”, që do të thotë ditë.

CENTELLIAN24+ Madeca Daily Repair Essence Lotion

1,800 ALL 2,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI