CENTELLIAN24+ Madeca Cleansing Foam është një larës delikat dhe hipoalergjik i cili përveç se largon të gjitha papastërtitë e lëkurës, balancon pH e saj dhe ul sensitivitetin, pa lënë aspak ndjesinë e tharjes apo tërheqjes në lëkurë. Ky larës përmban në formulim kompleksin TECA™️ nga kompania farmaceutike Dongkook Pharmaceutical Co., i cili përfitohet nga Centella Asiatica dhe kalon standardet e rrepta të cilësisë. Ky formulim i avancuar ndihmon në qetësimin e lëkurës së irrituar, duke e mbajtur atë të pastër. Formulimi i larësit përmban gjithashtu qeliza guri (ekstrakt dardhe), shoqëruar me enzimat e keratinës (proteazë) për të eksfoluar butësisht lëkurën tuaj, duke e lënë atë të ndihet e lëmuar dhe e butë. Ndërsa, përmbajtja me aminoacide (betainë 15,000 ppm), rikthen lagështinë dhe hidratimin e munguar duke forcuar barrierën mbrojtësen të lëkurës. Ky larës do t’i vijë në ndihmë kujtdo që ka një lëkurë shumë sensitive, tendencë akneike, barrierë të dëmtuar, ose thjesht dëshiron një larës delikat e të butë që pastron mirë lëkurë pa ndjesi tharjeje.

Formula e saj është vegane dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm, si: alkool, paraben, sulfate, vajra artificial dhe fragrancë artificiale.

 *125ml

Njomeni fytyrën me ujë të vakët dhe merrni një sasi të vogël nga larësi. Shkumojeni mirë nëpër duar dhe aplikojeni në lëkurë, duke e masazhuar atë me lëvizje rrethore. Shpëlajeni në fund fytyrën me ujë të bollshëm. 

Përbërësit "magjik"

TECA™, aminoacide, ekstrakt dardhe

Lista e plotë e përbërësve

Glycerin, Centella Asiatica Extract, Water, Sodi um Cocoyl Glycinate, Coco-Betaine, Butylene Glycol, Sodium Lauroyl Glutamate, Betaine, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Pyrus Com munis (Pear) Fruit Extract, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Artemisia Vulgaris Oil, Malt Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary)
Leaf Oil, Junipers Communis Fruit Oil, Ferula Galbaniflua (Galbanum) Resin Oil, Salix Alba (Wil low) Bark Extract, Sodium Hyaluronate, Hydro lyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Aspar tic Acid, Sodium Chloride, Citric Acid, Cap rylyl Glycol, Polyquaternium-67, Asiaticoside, Madecassic Acid, Asiatic Acid, Glyceryl Gluco side, Ethylhexylglycerin, 1,2-Hexanediol, Proreadium Aerylared Hyalurnate, Hydrolyare.
Sodium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Potassium Hyaluronate

Centellian24+ ofron një zgjidhje të fuqishme shkencore për kujdesin e lëkurës, bazuar në teknologjinë e ekstraktimit të Centella asiatica të Dongkuk Pharmaceutical, për të realizuar kujdes të personalizuar për çdo brez. Shkenca dhe teknologjia e lëkurës së Dongkuk Pharmaceutical, e grumbulluar për më shumë se gjysmë shekulli që nga viti 1968, ofrojnë kujdes profesional me funksione të larta për lëkurën. Ajo përmban TECA dhe ekstraktin Centella asiatica të Dongkuk Pharmaceutical, të cilat nxirren në një sasi shumë të vogël nga Centella asiatica në një zonë të pastër që ka kaluar standardet e rrepta të cilësisë. Kjo përmbajtje ofron përmirësim të sigurt dhe të besueshëm të lëkurës përmes testeve të aplikimit te njerëzit dhe testeve hipoalergjike të lëkurës për efektet e efikasitetit. Marka Centellian24 është krijuar duke kombinuar “Centell”, që do të thotë Centella asiatica, “ian”, që do të thotë ekspert, dhe “24”, që do të thotë ditë.

 

Customer Reviews

Based on 2 reviews Write a review

CENTELLIAN24+ Madeca Cleansing Foam

900 ALL 1,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI