CENTELLIAN24+ Madeca Acnience Cream është zgjedhja perfekte për lëkurën sensitive dhe të irrituar, por gjithashtu të yndyrshme. Ky krem përmban kompleksin TECALMING™, i cili qetëson dhe zvogëlon skuqjen, duke përmirësuar lëkurën në mënyrë të sigurt dhe të besueshme, bazuar në teste klinike. Nga ana tjetër përmbajtja me niacinamide ndihmon në zbehjen e njollave kafe sepse redukton përmbajtjen e melaninës në qelizat e keratinës, dhe gjithashtu dobëson inflamacionin e shkaktuar nga baktere të ndryshme, që janë shkaktare të formimit të akneve, duke i trajtuar këto të fundit. Gjithashtu niacinamidet ndihmojnë në rritjen e sintezës së kolagjenit në lëkurë. Konsistenca e lehtë përthithet shpejt nga lëkura, duke ndihmuar në trajtimin dhe qetësimin e akneve aktive dhe shenjave të tyre. I përshtatshëm për lëkurë të yndyrshme, mikse, sensitive dhe me tendencë skuqjeje, ky krem është gjithashtu i sigurt për përdorim gjatë shtatëzanisë.

Formula e saj është vegane dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm, si: alkool, paraben, sulfate, vajra artificial dhe fragrancë artificiale.

*50ml

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit dhe, në mbrëmje pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

Përbërësit "magjik"

 TECALMING™, niacinamide

Lista e plotë e përbërësve

 

Centellian24+ ofron një zgjidhje të fuqishme shkencore për kujdesin e lëkurës, bazuar në teknologjinë e ekstraktimit të Centella asiatica të Dongkuk Pharmaceutical, për të realizuar kujdes të personalizuar për çdo brez. Shkenca dhe teknologjia e lëkurës së Dongkuk Pharmaceutical, e grumbulluar për më shumë se gjysmë shekulli që nga viti 1968, ofrojnë kujdes profesional me funksione të larta për lëkurën. Ajo përmban TECA dhe ekstraktin Centella asiatica të Dongkuk Pharmaceutical, të cilat nxirren në një sasi shumë të vogël nga Centella asiatica në një zonë të pastër që ka kaluar standardet e rrepta të cilësisë. Kjo përmbajtje ofron përmirësim të sigurt dhe të besueshëm të lëkurës përmes testeve të aplikimit te njerëzit dhe testeve hipoalergjike të lëkurës për efektet e efikasitetit. Marka Centellian24 është krijuar duke kombinuar “Centell”, që do të thotë Centella asiatica, “ian”, që do të thotë ekspert, dhe “24”, që do të thotë ditë.

 

Customer Reviews

Based on 2 reviews Write a review

CENTELLIAN24+ Madeca Acnience Cream

1,200 ALL 2,200 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI