BY Wishtrend Mandelic Acid 5% Skin Prep Water, është toneri eksfoliues i preferuar për lëkurën sensitive. Ky toner ka në formulim 5% Acid Mandelik, një acid alfa hidroksil që rrjedh nga bajamet e hidhura, por është më pak irritues për lëkurën në krahasim me acidin glikolik. Acidi mandelik me një peshë molekulare më të madhe, vjen goxha efektiv në largimin e qelizave të vdekura dhe përmirësimin e teksturës së lëkurës. Gjithashtu përdorimi i këtij toneri mundëson minimizimin e skuqjes së lëkurës, duke e bërë shumë të përshtatshëm për lëkurën me gjendje rosacea. Nga ana tjetër, përmbajtja me centella asiatica ndihmon në uljen e irritimve të mundshme në lëkurë, ndërkohë Vitamina B5 (Panthenol) dhe Beta-Glucan krijojnë një shtresë mbi lëkurë, duke forcuar në këtë mënyrë barrierën mbrojtëse. Ky eksfoliues është ideal për të gjitha tipet e lëkurës dhe dermatologjikisht i testuar për lëkurën e ndjeshme.

Formula e tij është hipoalergjike, vegane, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: paraben, sulfate, fragrancë artificiale. *120ml

 Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj, hidhni një sasi të konsiderueshme të tonerit në tampon pambuku ose në duar dhe aplikojeni në fytyrë dhe qafë, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Shmangni zonën rreth syve dhe buzëve. Prisni nga 10-25 min. Vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës.

Përbërësit "magjik"

5% Acid Mandelik, centella asiatica, vitamina B5 (Panthenol), Beta-Glucan

Lista e plotë e përbërësve

Water, Mandelic Acid, Butylene Glycol, Beta-Glucan, Panthenol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Fruit Extract, Sodium Hyaluronate, Sorbitan Sesquioleate, Centella Asiatica Extract, Houttuynia Cordata Extract, Sorbitol, Dimethyl Sulfone, Chlorphenesin, Sodium Citrate, Arginine, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Ethylhexylglycerin, Natto Gum, Carbomer

By Wishtrend është një markë e njohur e kujdesit të lëkurës, e përfshirë në kompaninë udhëheqëse K-Beauty, Wishtrend. Kjo markë koreane ka një qëllim të qartë: ofrimi të produkteve inovative dhe cilësore për të adresuar shqetësime specifike të lëkurës, duke synuar të sjellë një pamje të shëndetshme dhe të freskët.

Produktet e By Wishtrend përdorin përbërës natyralë dhe teknologji të avancuara për të arritur rezultate të mira.

Një element i rëndësishëm është se të gjitha produktet e kësaj marke janë 100% të prodhuara në Kore, theksuar cilësinë dhe traditën e kujdesit të lëkurës koreane. Përdorimi i tyre mund të sjellë një përparim të dukshëm në pamjen dhe shëndetin e lëkurës.

BY WISHTREND Mandelic Acid 5% Skin Prep Water

2,000 ALL 2,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI