BOUQUET GARNI Body Mist janë spray hidratues për trupin. Këta spray do të mbështjellin lëkurën e trupit me energji pozitive dhe çlodhëse duke ofruar hidratim, rigjenerim dhe butësi të jashtëzakonshme si edhe një pamje të mëndafshtë. Aroma e tyre është e lehtë, e freskët dhe shumë shpejt do të zëvëndësojë edhe parfumin e trupit tuaj. Këto spray përmbajnë acetat tokoferil me bazë vitaminën E për të mbajtur në afatgjatë hidratimin. Gjithashtu largojnë qelizat e vdekura për të ofruar një lëkurë të pastër, falë formulimit me acid citrik të koncentruar nga disa fruta. Këto spray vijnë në disa variante aromash:

BOUQUET GARNI Body Mist Baby Powder, ka aromë të lehtë dhe të freskët si një pudër dhe aromë të trëndafilit Amber.

BOUQUET GARNI Body Mist Clean Soap, ka aromën e një sapuni të formuluar me përzierje të ndryshme lulesh.

BOUQUET GARNI Body Mist Ylang Ylang, ka aromë të lules nga e cila e ka marrë dhe vetë emrin. Aroma e kësaj luleje është shumë e preferuar në Korenë e Jugut.

BOUQUET GARNI Body Mist Pink Grapefruit, ka aromë të ekstraktit të frutit grapefruit, një frut subtropikal, i pasur me antioksidantë të ndryshëm.

BOUQUET GARNI Body Mist White Musk, ka aromë të lehtë të myshkut të bardhë duke ju dhuruar aromë të lehtë dhe freskuese.

Formula e tyre është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm ose irritues për lëkurën, si: paraben, sulfate, vajra mineral dhe është e patestuar në kafshë.

*145ml

Sprucojeni në zonat e ekspozuara të trupit pas dushit. Mund t'a riaplikoni edhe gjatë ditës për hidratim dhe freski. 

Përbërësit "magjik"

BOUQUET GARNI Body Mist Baby Powder

pudër

BOUQUET GARNI Body Mist Clean Soap

sapun i formuluar me përzierje të ndryshme lulesh

BOUQUET GARNI Body Mist Ylang Ylang

ekstrakt të lules Ylang Ylang

BOUQUET GARNI Body Mist Pink Grapefruit

ekstrakt të frutit Grapefruit

BOUQUET GARNI Body Mist White Musk

ekstrakt myshku i bardhë

Lista e plotë e përbërësve

BOUQUET GARNI Body Mist Baby Powder

Water, Alcohol Denat., Dipropylene Glycol, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Fragrance, Trehalose, Sodium Citrate, Ethylhexylglycerin, Citric Acid, Tocopheryl Acetate, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Benzoate, Citronellol, Coumarin, Limonene, Geraniol, Hydroxycitronellal, Linalool

BOUQUET GARNI Body Mist Clean Soap

Purified Water, Alcohol Denat., Dipropylene Glycol, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Fragrance, Phenoxyethanol, Trehalose, Sodium Citrate, Tocopheryl Acetate, Ethylhexylglycerin, Butylene Glycol, Disodium EDTA, Citric Acid, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Gossypium Herbaceum (Cotton) Extract, Honey Extract, Nelumbium Speciosum Flower Extract, Olea Europaea (Olive) Leaf Extract, Sapindus Mukorossi Fruit Extract, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Citronellol, Coumarin, Limonene, Eugenol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Linalool

BOUQUET GARNI Body Mist Ylang Ylang

Purified Water, Alcohol Denat., Dipropylene Glycol, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Fragrance, Phenoxyethanol, Trehalose, Sodium Citrate, Ethylhexylglycerin, Tocopheryl Acetate, Disodium EDTA, Citric Acid, Butylene Glycol, Hovenia Dulcis Fruit Extract, Portulaca Oleracea Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Jasminum Officinale (Jasmine) Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Extract, Sciadopitys Verticillata Root Extract, Caprylyl Glycol, 1,2-Hexanediol, Tropolone, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Citronellol, Coumarin, Limonene, Geraniol, Hydroxycitronellal, Linalool

BOUQUET GARNI Body Mist Pink Grapefruit

BOUQUET GARNI Body Mist White Musk

Water, Alcohol Denat., Dipropylene Glycol, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Fragrance, Phenoxyethanol, Trehalose, Sodium Citrate, Tocopheryl Acetate, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Butylene Glycol, Citric Acid, Lavandula Angustifolia (Lavender) Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Nymphaea Alba Flower Extract, Portulaca Oleracea Extract, 1, 2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Benzyl Benzoate, Citronellol, Coumarin, Limonene, Geraniol, Linalool

BOUQUET GARNI synon që me përdorim të produkteve aromatike të frymëzuar nga peizazhet romantike të Provence në Francë, t'jua bëjë çdo moment të bukur. Kjo markë ka gamë të gjerë produktesh, si: parfume për trupin, locione të ndryshme, maska, shampoo etj duke synuar grupmoshat që bebe e deri tek të rriturit. Të gjitha produktet e BOUQUET GARNI janë 100% të prodhuara në Kore. 

BOUQUET GARNI Body Mist Baby Powder, Clean Soap, Ylang Ylang, Pink Grapefruit, White Musk

1,700 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI