ROUND LAB Birch Juice Moisturizing Cream, është një krem hidratues që vjen nga një nga markat më prestigjoze në Korenë e Jugut! Ky hidratues multi-funksional është i formuluar me ekstraktin anti-inflamator të thuprës, i cili njihet për vetitë e fuqishme kuruese! Pema e thuprës (birch) e quajtur ndryshe "mbretëresha e pyllit", me origjinë nga Inje-Gun në Korenë e Jugut , mbulon më shumë se 90% e sipërfaqes totale të këtij fshati malësor. Në sezonin e  pranverës, para se të mbijnë gjethet, lëngu i pemës mblidhet me një vrimë të vogël, duke nxjerrë gjak "lëngë i bardhë" i cili është i pasur me NMF (Natural Moisturizing Factor) një koktej përbërësish që lëkura në mënyrë natyrale krijon për të mbajtur të hidratuar shtresën e saj. Formulimi me acid hialuronik Vita, glicerinë dhe jojoba i ofrojnë lëkurës një efekt "lifting" (tërheqje) dhe furnizim me hidratim të thellë dhe afatgjatë. Vetitë e tij pastruese ndihmojnë në eliminimin e efekteve të jashtëm dhe radikaleve të lira që targetojnë hiperpigmentimin. Por, efektet e këtij hidratuesi nuk mbeten këtu, ky krem ndihmon gjithashtu në stimulimin e kolagjenit, duke siguruar elasticitetin dhe reduktimin e linjave të imta të rrudhave. Ka konsistencë shumë të lehtë, i cili ruan lagështi të plotë, forcon barrierën dhe ofron veti qetësues për lëkurën tuaj! I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës, kryesisht të yndyrshme dhe sensitive.

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht, vegane, e patestuar në kafshë, dhe ka kaluar të gjitha testet e irritimit. Nuk përmban përbërës të dëmshëm për lëkurën, si: sulfate, alkool, fragrancë artificiale, silikon etj. 

2.70 fl. Oz. / 80ml

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit, dhe në mbrëmje pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësish

Përbërësi "magjik"

Ekstrakt i pemës së thuprës, acidi hialuronik Vita, glicerina dhe jojoba

Lista e plotë e përbërësve

Water, Glycerin, Isononyl Isononanoate, Isododecane, 1,2-Hexanediol, Pentylene Glycol, Polydecene, Betula Platyphylla Japonica Juice, Jojoba Esters, Panthenol, Glyceryl Glucoside, Acacia Senegal Gum, Hydrolyzed Hibiscus Esculentus Extract, Sodium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Lupinus Albus Seed Extract, Moringa Pterygosperma Seed Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Coccinia Indica Fruit Extract, Aloe Barbadensis Flower Extract, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Corallina Officinalis Extract, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Ascorbic Acid, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/ VP Copolymer, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Acrylates/ C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, Glyceryl Acrylate/ Acrylic Acid Copolymer, Ethylhexylglycerin, Agar, Dipotassium Glycyrrhizate, Glyceryl Caprylate, Butylene Glycol, Disodium EDTA.

E themeluar në vitin 2017, marka koreane e bukurisë, ROUND LAB, u ka ofruar vazhdimisht konsumatorëve produkte për kujdesin e lëkurës LAB me cilësi më të mirë dhe të lartë përmes studimit të lëndëve të para unike të rritura në pjesë të ndryshme të Koresë së Jugut. Seria 1025 Dokdo është projekti i parë i ROUND LAB, i pasur me minerale nga oqeani i thellë i ishullit Ulleungdo (zona ku bën pjesë ishulli Dokdo). Përveç kësaj, lëndët e para të përdorura në këtë seri produktesh janë të certifikuara nga EWG si materiale jeshile dhe të sigurta. (EWG është një organizatë jofitimprurëse që ka vlerësuar sigurinë në lëndët e para kozmetike, këmbëngul në ofrimin e informacionit të saktë për konsumatorët.) Dokdo Line është seria më e popullarizuar e ROUND LAB, grupi i plotë prej gjashtë produkteve kishte përfunduar kërkimin, zhvillimin dhe doli në treg në vitin 2018. Pas kësaj, seti zuri pozitën pole në listën e shitjeve 2018 të Lalavla (Watson) në Korenë e Jugut . Sipas ROUND LAB, shumë marka kozmetike kanë burime në mbarë botën për të marrë lëndë të para me cilësi të lartë. Megjithatë, ROUND LAB dëshiron të prodhojë produkte me cilësi më të mirë dhe më kuptimplotë përmes studimit të lëndëve të para unike të rritura në pjesë të ndryshme të Koresë së Jugut.

 

ROUND LAB Birch Juice Moisturizing Cream

2,700 ALL 3,900 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI