Pas suksesit të linjës Snail Bee Ultimate, vjen ekskluzivisht në KORAL SECRETS kremi BENTON Snail Bee Ultimate Cream, i sapo prodhuar nga marka BENTON! Ky krem premton hidratim të thellë në të gjitha shtresat e lëkurës, duke e ndjerë këtë të fundit gjithmonë elastike! Ky krem ka formulim antirrudhë të dyfishtë dhe efekte fantastike në njëtrajtësimin e tonit të lëkurës, duke zbehur kështu hiperpigmentimin e lëkurës. Ky krem sugjerohet të përdoret nga çdo kush që dëshiron të parandalojë shenjat e moshës dhe dëmtimin e lëkurës; të shmangë hiperpigmentimin e krijuar nga qukat, aknet apo rrezatimi diellor; të rrisë elasticitetin dhe të rikthejë gjallërinë e lëkurës; të rrisë nivelin e hidratimit me anë të një kremi që forcon barrierën mbrojtëse të saj. Përbërja e këtij kremi të koncentruar fokusohet te elasticiteti dhe ushqyerja e lëkurës nëpërmjet mukozës së kërmillit. Përveçse 50% sekrecion të filtruar kërmilli, ky krem përmban gjithashtu Saccharomyces të fermentuar nga fruti i rrushit. Gjithashtu kremi përmban ekstrakt të rrënjës Dioscorea Japonica, e cila quhet ndryshe si dhe sekrecioni i kërmillit me origjinë bimore, sepse ngjason shumë si për nga konsistenca por edhe nga përbërja me atë të mukozës së kërmillit. Ky përbërës ndihmon në mbajtjen e një balance të yndyrës-ujit në lëkurë. Kjo balancë është e nevojshme për ta mbajtur lëkurën të hidratuar plotësisht. Përbërës të tjerë që përmban ky krem janë adenosine dhe niacinamide. Kjo e fundit ndihmon në zbehjen e hiperpigmentimit dhe njëtrajtësimin e tonit të lëkurës, ndërsa adenosine rrit elasticitetin dhe lëmon rrudhat në të. Nga ana tjetër 6 lloje të ndryshme peptidesh ndihmojnë në nxitjen e prodhimit të kolagjenit, forcimin e barrierës mbrojtëse, si edhe mbajtjen e ciklit qelizor në normalitet. Përbërjen e këtij kremi e plotësojnë përbërësit, si: elbi i zi, keramidet, helmi i bletës, squalene. Ky krem është i përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës madje edhe atë sensitive.

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale, ngjyrues artificial.

*50gr

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit dhe në mbrëmje, pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

Përbërësit "magjik"

sekrecion të filtruar kërmilli, helm blete, peptide

Lista e plotë e përbërësve

Saccharomyces/Snail Secretion Filtrate Ferment Filtrate, Aqua (Water), Glycerin, Dioscorea Japonica Root Extract, Saccharomyces/Barley Seed Ferment Filtrate, Propanediol, Butylene Glycol, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Isononyl Isononanoate, Behenyl Alcohol, Hydrogenated Polydecene, Cetyl Alcohol, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Hexapeptide-9, Hexapeptide-11, Palmitoyl Pentapeptide-4, Palmitoyl Tripeptide-1, Tripeptide-1, Copper Tripeptide-1, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Laminaria Digitata
Extract, Plantago Asiatica Extract, Ulmus Campestris (Elm) Bark Extract, Diospyros Kaki Leaf Extract, Ceramide NP, polyglyceryl-10 Laurate, Polyglutamic
Acid, Althaea Rosea Root Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Squalane, Cetearyl Olivate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sorbitan Olivate, Caprylyl Glycol, Tromethamine, Glyceryl Caprylate, Panthenol, Trehalose, Rehmannia Chinensis Root Extract, Ammonium Acryloyldimethytaurate /VP Copolymer, Ethylhexylglycerin, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Xanthan Gum, Adenosine, Allantoin, Hydrogenated Lecithin, Sodium Phytate, Bee Venom, Caprylyl Glycol

BENTON është marka koreane e Industrisë së Bukurisë e themeluar në vitin 2011 nga vëllezërit JangWon dhe ChaeWon Lee pas problematikave që kishin hasur me lëkurën e tyre.

Me shumë mundësi e keni parë filmin e famshëm “The curious case of Benjamin Button”, dhe do të kuptoni lehtësisht emrin dhe filozofinë e markës. Çdokush do të dëshironte të ishte si perzonazhi kryesor i filmit, i cili rinohej me kalimin e viteve. Me këtë ide, BENTON përpiqet të krijojë produktet më të mira të kujdesit ndaj lëkurës, për ta mbajtur lëkurën në gjëndjen e saj optimale. Në formulimet e produkteve të tyre do të gjeni gjithmonë përbërës natyral që i falin lëkurës suaj shëndet dhe gjallëri, dhe jo perbërës të dëmshëm që veprojnë në mënyrë të përkohëshme. Lidhja e markës me natyrën dallon dhe në faktin se ajo nuk kryen testime mbi kafshët dhe kjo gjë është vlerësuar dhe nga organizata PETA (People for the Ethical Treatment of Animals).

BENTON Snail Bee Ultimate Cream

2,000 ALL 2,700 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI