BENTON Shea Butter & Coconut Body Lotion është një krem hidratues për trupin, i formuluar me gjalpë shea, vaj kokosi dhe vaj jojoba. Gjalpi shea përdoret shpesh në produkte të ndryshme të kujdesit të lëkurës, pasi është një zbutës i shkëlqyer dhe një agjent i fuqishëm hidratues. Eksperimentet gjithashtu kanë treguar se gjalpi shea, ka veti anti-inflamatore dhe antioksiduese, në shërimin e inflamacionit të lëkurës dhe riparimit të barrierës së saj të dëmtuar nga radikalet e lira, ose faktorë të tjerë të jashtëm. Vaji i kokosit përveç hidratimit që i ofron lëkurës, e mbron atë nga rrezet ultraviolet të diellit UV, të cilat janë shkaku kryesor në plakjen e lëkurës dhe krijimit të njollave kafe. Sipas një studimi vaji i kokosit bllokon rreth 20% të rrezeve UV të diellit. Pasi të jeni lyer me të do ta ndjeni lëkurën të butë, të hidratuar dhe pa ndjesinë e ngjitjes, siç zakonisht ndodh me kremrat e trupit.

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale, ngjyrues artificial.

Këshillë: Në zonat problematike me më shumë qeliza të vdekura, si: kutikulat, bërrylat dhe thembra, mund të ri-aplikoni një shtresë mbi to për një kujdes më intensiv.

*250ml

Vendosni një sasi të moderuar në lëkurë, dhe masazhojeni butësisht me lëvizje rrethore derisa të përthithet nga lëkura.

Përbërësit “magjik”

gjalpë shea, vaj kokosi, vaj jojoba

Lista e plotë e përbërësve

Aqua (Water), Butyrospermum Parkii (Shea) Butter (10%), Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil (2%), Cetearyl Alcohol, Sodium Hyaluronate, Panthenol, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter Extract, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Pulsatilla Koreana Extract, Usnea Barbata (Lichen) Extract, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Carbomer, Arginine, Butylene Glycol, Tocopherol, Citrus Nobilis (Mandarin Orange) Peel Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Pelargonium Graveolens Flower Oil

BENTON është marka koreane e Industrisë së Bukurisë e themeluar në vitin 2011 nga vëllezërit JangWon dhe ChaeWon Lee pas problematikave që kishin hasur me lëkurën e tyre.

Me shumë mundësi e keni parë filmin e famshëm “The curious case of Benjamin Button”, dhe do të kuptoni lehtësisht emrin dhe filozofinë e markës. Çdokush do të dëshironte të ishte si perzonazhi kryesor i filmit, i cili rinohej me kalimin e viteve. Me këtë ide, BENTON përpiqet të krijojë produktet më të mira të kujdesit ndaj lëkurës, për ta mbajtur lëkurën në gjëndjen e saj optimale. Në formulimet e produkteve të tyre do të gjeni gjithmonë përbërës natyral që i falin lëkurës suaj shëndet dhe gjallëri, dhe jo perbërës të dëmshëm që veprojnë në mënyrë të përkohshme. Lidhja e markës me natyrën dallon dhe në faktin se ajo nuk kryen testime mbi kafshët dhe kjo gjë është vlerësuar dhe nga organizata PETA (People for the Ethical Treatment of Animals).

BENTON Shea Butter & Coconut Body Lotion

2,900 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI