E njohur tashmë për prodhimin e produkteve me formulë hipoalergjike, BENTON ofron kremin mbrojtës ndaj diellit përveçse në variantin stick BENTON Mineral Sun Stick SPF50+/PA++++, dhe në variantin krem: BENTON Mineral Sun Cream SPF50+/PA++++. I formuluar me filtra fizik si oksid zinku e bën të përshtatshëm për lëkurë sensitive dhe bën të mundur mbrojtjen maksimale të rrezeve të dëmshme të diellit UV. Gjithashtu përmban përbërës qetësues, hidratues dhe freskues për lëkurën si: panthenoli, ekstrati i pemës së çajit dhe ekstrakti i gjethes camellia sinensis për të ndihmuar dhe në trajtimin e akneve. Ndërsa përbërja me niacinamide, ndihmon në minimizimin e poreve dhe njëtrajtësimin e të lëkurës duke ndihmuar në zbehjen e njollave kafe. Nga ana tjetër formulimi me adenosine dhe tocopherol, e bën këtë krem mbrojtës ndaj diellit të përshtatshëm edhe për personat që dëshirojnë t'ju adresohen shenjave të moshës. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurave. Ky nuk është një krem mbrojtës i zakonshëm, apo jo?

Formula e tij është vegane dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm, si: alkool, paraben, sulfate, fragrancë artificiale dhe vajra esencialë.

*50ml

Përdoreni në mëngjes në hapin e fundit të rutinës suaj. Aplikojeni në fytyrë, qafë, dekolte dhe çdo zonë të trupit që e shikoni të arsyeshme. Riaplikojeni çdo 2 orë nëse doni të ruani efektin mbrojtës. Përpara çdo aplikimi pastroni me një pecetë sipërfaqen e produktit. Për të larguar mbetjet e filtrave SPF të kremit mbrojtës ndaj diellit, këshillohet pastrimi me larje të dyfishtë (larës vajor dhe larës ujor).

Përbërësit "magjik"

oksid zinku, panthenol, ekstrakt i pemës së çajit, ekstrakt i gjethes camellia sinansis, niacinamide, adenosine, tocopherol

Lista e plotë e përbërësve

Water, Cyclohexasiloxane, Zinc Oxide, Titanium Dioxide, Propanediol, Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Dibutyl Adipate, Niacinamide, Caprylyl Methicone, 1,2-Hexanediol, Disteardimonium Hectorite, Sorbitan Sesquioleate, Inositol, Prunus Amygdalus Amara (Bitter Almond) Kernel Oil, Camellia Sinensis Leaf Extract, Butylene Glycol, Ethylhexylglycerin, Octyldodecanol, Pyrus Malus (Apple) Leaf Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Pentylene Glycol, Vanilla Planifolia Fruit Extract, Jasminum Officinale (Jasmine) Flower Extract, Panthenol, Adenosine, Echium Plantagineum Seed Oil, Cardiospermum Halicacabum Flower/ Leaf/ Vine Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil Unsaponifiables, Cetyl Ethylhexanoate, Calamine, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Tocopherol, Magnesium Sulfate, Hydrogen Dimethicone, Aluminum Hydroxide, C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Stearic Acid

BENTON është marka koreane e Industrisë së Bukurisë e themeluar në vitin 2011 nga vëllezërit JangWon dhe ChaeWon Lee pas problematikave që kishin hasur me lëkurën e tyre.

Me shumë mundësi e keni parë filmin e famshëm “The curious case of Benjamin Button”, dhe do të kuptoni lehtësisht emrin dhe filozofinë e markës. Çdokush do të dëshironte të ishte si perzonazhi kryesor i filmit, i cili rinohej me kalimin e viteve. Me këtë ide, BENTON përpiqet të krijojë produktet më të mira të kujdesit ndaj lëkurës, për ta mbajtur lëkurën në gjëndjen e saj optimale. Në formulimet e produkteve të tyre do të gjeni gjithmonë përbërës natyral që i falin lëkurës suaj shëndet dhe gjallëri, dhe jo perbërës të dëmshëm që veprojnë në mënyrë të përkohëshme. Lidhja e markës me natyrën dallon dhe në faktin se ajo nuk kryen testime mbi kafshët dhe kjo gjë është vlerësuar dhe nga organizata PETA (People for the Ethical Treatment of Animals).

BENTON Mineral Sun Cream SPF50+/PA++++

1,600 ALL 2,400 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI