BENTON Honest Lip Balm është balm ushqyes për buzët hidraton buzët e thara me 7 lloje vajrash bimorë natyral nga: fara e lulediellit, argani, farë kamelie, farë çaji jeshil, ulliri, makadamia dhe fara jojoba. Falë formulimit të përbërësve të përmendur më lart, balmi bëhet një me buzët, duke formuar një shtresë të hollë mbi buzë, në mënyrë që t’i mbajë të hidratuara.

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm, si: nafta, PEG, vaj mineral, ngjyrues artificial dhe fragrancë artificiale.

*10ml

Aplikoni mbi buzë një sasi të moderuar sa herë që i ndjeni të thata.

Përbërësit “magjik”

7 lloje vajrash bimorë natyral nga: fara luledielli, argan, farë kamelie, farë çaji jeshil, ulliri, makadamia dhe fara jojoba

Lista e plotë e përbërësve

Polyglyceryl-2 Triisostearate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Polyglyceryl-2 Isostearate/Dimer Dilinoleate Copolymer, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Sorbitan Olivate, Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax, Trihydroxystearin, Monascus Extract, Argania Spinosa Kernel Oil, Camellia Japonica Seed Oil, Camellia Sinensis Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Glyceryl Caprylate, Tocopherol, Candida Bombicola/Glucose/Methyl Rapeseedate Ferment, Dehydroacetic Acid

BENTON është marka koreane e Industrisë së Bukurisë e themeluar në vitin 2011 nga vëllezërit JangWon dhe ChaeWon Lee pas problematikave që kishin hasur me lëkurën e tyre.

Me shumë mundësi e keni parë filmin e famshëm “The curious case of Benjamin Button”, dhe do të kuptoni lehtësisht emrin dhe filozofinë e markës. Çdokush do të dëshironte të ishte si perzonazhi kryesor i filmit, i cili rinohej me kalimin e viteve. Me këtë ide, BENTON përpiqet të krijojë produktet më të mira të kujdesit ndaj lëkurës, për ta mbajtur lëkurën në gjëndjen e saj optimale. Në formulimet e produkteve të tyre do të gjeni gjithmonë përbërës natyral që i falin lëkurës suaj shëndet dhe gjallëri, dhe jo perbërës të dëmshëm që veprojnë në mënyrë të përkohshme. Lidhja e markës me natyrën dallon dhe në faktin se ajo nuk kryen testime mbi kafshët dhe kjo gjë është vlerësuar dhe nga organizata PETA (People for the Ethical Treatment of Animals

BENTON Honest Lip Balm

650 ALL 1,300 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI