BENTON Cacao Moist And Mild Cream është një krem hidratues, i cili përmban 63% ekstrakt kakao, 10% gjalpë farash kakao dhe hialuronat natriumi. Ekstrakti i kakaos është një përbërës i fuqishëm i pasur me lëndë ushqyese, pasi është e pasur me kalcium, bakër, selen, magnez, mangan, zink, hekur dhe vitamina A, B1, C, D dhe E. Një përbërës me cilësi të lartë i cili ndihmon në stimulimin e qarkullimit të gjakut në mënyrë lokale si edhe mbron lëkurën nga faktorët e jashtëm të dëmshëm. Gjithashtu, mund të ndihmojë që lëkura juaj të duket rinore dhe e shëndoshë duke parandaluar ndarjen e kolagjenit, proteinës që lufton rrudhat. Kremi përthithet lehtësisht nga lëkura, duke mos e lënë aspak ndjesinë e ngjitjes.

Kremi hidratues përmban 63% ekstrakt kakao, 10% gjalpë farash kakao dhe hialuronat natriumi për të dhënë dhe izoluar lagështinë brenda lëkurës për hidratim të zgjatur.

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale, ngjyrues artificial.

*50g

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit dhe, në mbrëmje, pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

Përbërësit “magjik”

63% ekstrakt kakao, 10% gjalpë farash kakao dhe hialuronat natriumi

Lista e plotë e përbërësve

Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Butylene Glycol, Glycerin, Water, Sorbitan Olivate, 1,2-Hexanediol, Pentylene Glycol, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Pulsatilla Koreana Extract, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Sodium Hyaluronate, Polyglutamic Acid, Madecassoside, Beta-Glucan, Carbomer, Arginine, Xanthan Gum

BENTON është marka koreane e Industrisë së Bukurisë e themeluar në vitin 2011 nga vëllezërit JangWon dhe ChaeWon Lee pas problematikave që kishin hasur me lëkurën e tyre.

Me shumë mundësi e keni parë filmin e famshëm “The curious case of Benjamin Button”, dhe do të kuptoni lehtësisht emrin dhe filozofinë e markës. Çdokush do të dëshironte të ishte si perzonazhi kryesor i filmit, i cili rinohej me kalimin e viteve. Me këtë ide, BENTON përpiqet të krijojë produktet më të mira të kujdesit ndaj lëkurës, për ta mbajtur lëkurën në gjëndjen e saj optimale. Në formulimet e produkteve të tyre do të gjeni gjithmonë përbërës natyral që i falin lëkurës suaj shëndet dhe gjallëri, dhe jo perbërës të dëmshëm që veprojnë në mënyrë të përkohshme. Lidhja e markës me natyrën dallon dhe në faktin se ajo nuk kryen testime mbi kafshët dhe kjo gjë është vlerësuar dhe nga organizata PETA (People for the Ethical Treatment of Animals).

BENTON Cacao Moist And Mild Cream

700 ALL 1,700 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI