Njihuni me hidratuesin më të shitur dhe fituesin e çmimit “Self Approved Beauty” në 2015 të markës BELIF: The True Cream-Aqua Bomb! Ky krem ftoh dhe freskon menjëherë lëkurën duke siguruar hidratim intensiv. Duke qenë se BELIF është themeluar mbi parimet e mjekësisë bimore, ku qëllimi është të përdoret fuqia e natyrës për të nxitur lëkurën të jetë e qetë dhe të hidratuar thellësisht, nuk është aspak befasi që formulimi i këtij kremi është plot me ekstrakte bimore qetësuese dhe hidratuese. I formuluar me çaj Virkuti (manteli i zonjave), plantain (gjethe delli) dhe lëvozhga e tërshërës, këto përbërës kaq të fuqishëm forcojnë barrierën mbrojtëse, mbrojnë lëkurën nga radikalet e lira, rrisin elasticitetin dhe mbajnë në kontroll shenjat e moshës. Me vetëm një herë aplikim, lëkurën do ta ndjeni super të butë dhe plot freski. Ky krem vjen në një konsistencë të lehtë xheli dhe është testuar që rrit nivelin e hidratimit të lëkurës mbi 70%

Formula e tij është vegane, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurë, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale.

*50ml

 Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit dhe në mbrëmje, pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

Përbërësit “magjik”

 

çaj Virkuti (manteli i zonjave), plantain (gjethe delli), lëvozhga e tërshërës

Lista e plotë e përbërësve

Water, Dipropylene Glycol, Glycerin, Methl Trimethicone, Alcohol Denat, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, 1,2-Hexanediol, Malakite Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, PEG/PPG/Polybutylene Glycol-8/5/3 Glycerin, Alchemilla Vulgaris Leaf Extract*, Equisetum Arvense Leaf Extract*, Stellaria Media (Chickweed) Extract*, Urtica Dioica (Nettle) Leaf Extract*, Plantago Lanceolata Leaf Extract*, Avena Sativa (Oat) Kernel Extract**, Calendula Officinalis Flower Extract**, Nepeta Cataria Extract**, Rubus Idaeus (Raspberry) Leaf Extract**, Baptisia Tinctoria Root Extract**, Dimethiconol, Polymethylsilsesquioxane, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyltaurate/Dimethylacrylamide Crosspolymer, Isohexadecane, Polysorbate 60, Ceramide 3, Cholesterol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Phenl Trimethicone, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Panthenol, Squalane, Triethylhexanoin, Macadamia Ternifolia Seed Oil, PEG-150, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, C14-22 Alcohols, Arachidyl Glucoside, Hydrogenated Lecithin, PEG-100 Stearate, Stearic Acid, Glyceryl Stearate, Carbomer, Tromethamine, Trisodium EDTA, Fragrance+, Citronellol, Limonene, Citral, Geraniol, Linalool.

Çuditërisht, historia e markës së kujdesit të lëkurës Belif filloi në shekullin e 19-të, më saktë në 1860. Pikërisht në këtë datë botanisti dhe herbalisti legjendar Duncan Napier hapi klinikën e tij bimore në Edinburg, Skoci. Në fakt, 150 vjet më vonë, grupi i madh korean LG (po, LG si televizorët), i cili ndoshta po kërkonte një koncept për të krijuar një markë të re për kujdesin e lëkurës, shikoi formulat e Duncan Napier dhe vendosi t'i përdorte ato për të krijuar markën e kujdesit të lëkurës. BELIF Besimi. Si rezultat, Belif përdor përzierjet bimore dhe botanike të Duncan Napier në formulimin e produkteve të tij. Sigurisht, ato janë të kombinuara me të gjithë teknologjinë e një laboratori kozmetik korean të fundit të shekullit të 21-të, siç mund ta imagjinoni! Por marka Belif krenohet që gjithmonë thekson përbërësit bimor në formulat e saj, dhe ato gjithashtu kombinojnë njohuritë e Duncan Napier për të zgjedhur ekstrakte bimore nga e gjithë bota (dhe jo vetëm nga Koreja siç ndodh shpesh me markat konvencionale koreane të kujdesit të lëkurës). Belif nuk po pretendon të jetë një markë e "bukurisë së pastër". Ata janë një markë konvencionale për kujdesin e lëkurës që përdor ekstrakte natyrore bimore në formulat e tyre. Linja e tyre më e popullarizuar në mbarë botën dhe ajo që vendos markën në hartë është Aqua Bomb, e bazuar në hidratim dhe që numëron rreth pesëmbëdhjetë produkte të ndryshme (të paktën në Kore). Peat Miracle është linja e tyre e dytë më e popullarizuar, dhe kremi i syve Peat Miracle Revital është një shitës më i mirë që nga debutimi i markës!

BELIF The True Cream Aqua Bomb

4,200 ALL 5,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI