BELIF, "besoj" është një markë koreane e kujdesit për lëkurën e cila pasqyron filozofinë e markës për të ofruar përbërës bimore nga e gjithë bota (dhe jo vetëm nga Koreja) me cilësi të lartë dhe efektive. Slogani i tyre, "beso në të vërtetën", përfaqëson besimet e markës në "vlerën e ndershmërisë" dhe "fuqinë e së vërtetës". Në KORAL SECRETS vjen kremi më i shitur, BELIF Peat Miracle Revital Cream, i cili do t’ju habis nga efektet e tij mbresëlënëse, pasi ndihmon në zbehjen e rrudhave, rikthen lagështinë dhe hidratimin e munguar dhe e bën lëkurën të shndritshme dhe plot freski. Përbërësi kryesor në formulimin e tij është Torfa, një substancë që rrjedh nga fosilizimi i bimëve, të cilat dekompozohen nga bakteret ose kërpudhat. Edhe pse torfe nuk është shumë tërheqëse në shikim të parë, ajo rezulton të jetë një përbërës "magjik" kundër plakjes, me veti astringente, anti-inflamatore dhe të pasura me antioksidantë. Në veçanti, përmban disa acide organike natyrore (aminobutirike, fulvic dhe humike) ndihmojnë në normalizimin e qarkullimit të lëkurës për një çehre të lëmuar dhe rinore. Ky krem, përmban gjithashtu panthenol dhe ceramide për të ndihmuar në rritjen e prodhimit natyral të kolagjenit të lëkurës suaj, duke përmirësuar elasticitetin dhe duke reduktuar shfaqjen e linjave të holla dhe rrudhave. Ndërsa përmbajtja me ekstrakt i rrënjës së Glycyrrhiza Glabra (Jamball) dhe niacinamide, ndihmojnë në zbehjen e njollave të krijuara nga hiperpigmentimi, duke parandaluar formimin edhe të atyre të reja.

Formula e tij është vegane, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale.

*50ml

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit dhe në mbrëmje, pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

Përbërësit “magjik”

Torfë, panthenol, ceramide, ekstrakt i rrënjës së Glycyrrhiza Glabra ( Jamball) dhe niacinamide

Lista e plotë e përbërësve

Water, Dipropylene Glycol, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Polyisobutene, Triethylhexanoin, Cyclopentasiloxane, 1,2-Hexanediol, Cetearyl Alcohol, C14-22 Alcohols, Glyceryl Stearate, Silica, Poncirus Trifoliata Fruit Extract, Panthenol, Perfluorononylethyl Stearyl Dimethicone, Jojoba Esters, Peat Extract(0.5%), Euphrasia Officinalis Extract*, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract*, Achillea Millefolium Flower Extract*, Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Leaf Extract*, Rhodiola Rosea Root Extract*, Vaccinium Myrtillus Fruit Extract*, Equisetum Arvense Leaf Extract*, Avena Sativa (Oat) Kernel Extract**, Calendula Officinalis Flower Extract**, Nepeta Cataria Extract**, Rubus Idaeus (Raspberry) Leaf Extract**, Baptisia Tinctoria Root Extract**, Stellaria Media (Chickweed) Extract**, Alchemilla Vulgaris Leaf Extract+, Viola Tricolor Extract+, Rosa Damascena Flower Extract+, Spiraea Ulmaria Flower Extract+, Althaea Officinalis Root Extract+, Ceramide Np, Phytosphingosine, Cetearyl Olivate, Sucrose Polystearate, Hydrogenated Lecithin, Peg-10 Rapeseed Sterol, Glycereth-20, Cetyl Palmitate, Sorbitan Palmitate, Sorbitan Olivate, Peg-100 Stearate, C12-20 Alkyl Glucoside, Niacinamide, Alanyl Glutamine, Dimethicone, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Vp Copolymer, Carbomer, Xanthan Gum, Mica, Titanium Dioxide, Iron Oxides(Ci 77491), Trisodium Edta, Potassium Hydroxide, Fragrance++, Citronellol, Limonene, Geraniol, Linalool*. *Fragrances Of Natural Origin

Çuditërisht, historia e markës së kujdesit të lëkurës Belif filloi në shekullin e 19-të, më saktë në 1860. Pikërisht në këtë datë botanisti dhe herbalisti legjendar Duncan Napier hapi klinikën e tij bimore në Edinburg, Skoci. Në fakt, 150 vjet më vonë, grupi i madh korean LG (po, LG si televizorët), i cili ndoshta po kërkonte një koncept për të krijuar një markë të re për kujdesin e lëkurës, shikoi formulat e Duncan Napier dhe vendosi t'i përdorte ato për të krijuar markën e kujdesit të lëkurës. BELIF Besimi. Si rezultat, Belif përdor përzierjet bimore dhe botanike të Duncan Napier në formulimin e produkteve të tij. Sigurisht, ato janë të kombinuara me të gjithë teknologjinë e një laboratori kozmetik korean të fundit të shekullit të 21-të, siç mund ta imagjinoni! Por marka Belif krenohet që gjithmonë thekson përbërësit bimor në formulat e saj, dhe ato gjithashtu kombinojnë njohuritë e Duncan Napier për të zgjedhur ekstrakte bimore nga e gjithë bota (dhe jo vetëm nga Koreja siç ndodh shpesh me markat konvencionale koreane të kujdesit të lëkurës). Belif nuk po pretendon të jetë një markë e "bukurisë së pastër". Ata janë një markë konvencionale për kujdesin e lëkurës që përdor ekstrakte natyrore bimore në formulat e tyre. Linja e tyre më e popullarizuar në mbarë botën dhe ajo që vendos markën në hartë është Aqua Bomb, e bazuar në hidratim dhe që numëron rreth pesëmbëdhjetë produkte të ndryshme (të paktën në Kore). Peat Miracle është linja e tyre e dytë më e popullarizuar, dhe kremi i syve Peat Miracle Revital është një shitës më i mirë që nga debutimi i markës!

 

BELIF Peat Miracle Revital Cream

5,000 ALL 6,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI