BELIF Peat Miracle Revital Eye Cream, është një krem për zonën delikate dhe problematike rreth syve pjesë e linjës, BELIF Peat Miracle Revital. Ashtu si e gjitha linja përmban përbërës aktiv si ai i bimës Peat (Torfa), duke e bërë këtë krem zgjidhjen perfekte për përmirësimin dhe mbushjen e rrudhave, duke e forcuar atë zonë të hollë të lëkurës së fytyrës. Torfa është një substancë që rrjedh nga fosilizimi i bimëve, të cilat dekompozohen nga bakteret ose kërpudhat. Edhe pse torfe nuk është shumë tërheqëse në shikim të parë, ajo rezulton të jetë një përbërës "magjik" kundër plakjes, me veti astringente, anti-inflamatore dhe të pasura me antioksidantë. Në veçanti, përmban disa acide organike natyrore (aminobutirike, fulvic dhe humike, që ndihmojnë në normalizimin e qarkullimit të gjakut për një çehre të lëmuar dhe rinore di edhe nxit elasticitetin e lëkurës për të ndihmuar në zvogëlimin e pamjes së linjave të imta dhe rrudhave. Ky krem për sytë BELIF Peat Miracle Revital përmban gjithashtu gjalpë Shea, kalendula, ekstrakt tërshërë, panthenol dhe glicerinë për hidratim të thellë të zonës delikate të syve dhe ekstrat i rrënjës së Glycyrrhiza Glabra (Jamball) për njëtrajtësim të tonit të lëkurës dhe zbehjen e rrathëve të zinjë.

*Ky krem është testuar dermatologjikisht dhe është zbuluar se:

- 9.28% përmirësim i qarkullimit të lëkurës;

- 9,48% teksturë e rafinuar e lëkurës;

- 13,89% rritje e elasticitetit të lëkurës.

Formula e tij është vegane, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale.

*25ml

Në mëngjes dhe mbrëmje, pasi të keni aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj e përpara se të vendosni kremin hidratues, aplikojeni produktin lehtësisht në zonën rreth syve.

Përbërësit “magjik”

Peat (Torfa), gjalpë Shea dhe glicerinë, kalendula, ekstrakt tërshërë, panthenol dhe ekstrakt jamballi 

Lista e plotë e përbërësve

Water, Dipropylene Glycol, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Polyisobutene, Triethylhexanoin, Cyclopentasiloxane, 1,2-Hexanediol, Cetearyl Alcohol, C14-22 Alcohols, Glyceryl Stearate, Silica, Poncirus Trifoliata Fruit Extract, Panthenol, Perfluorononylethyl Stearyl Dimethicone, Jojoba Esters, Peat Extract(0.5%), Euphrasia Officinalis Extract*, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract*, Achillea Millefolium Flower Extract*, Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Leaf Extract*, Rhodiola Rosea Root Extract*, Vaccinium Myrtillus Fruit Extract*, Equisetum Arvense Leaf Extract*, Avena Sativa (Oat) Kernel Extract**, Calendula Officinalis Flower Extract**, Nepeta Cataria Extract**, Rubus Idaeus (Raspberry) Leaf Extract**, Baptisia Tinctoria Root Extract**, Stellaria Media (Chickweed) Extract**, Alchemilla Vulgaris Leaf Extract+, Viola Tricolor Extract+, Rosa Damascena Flower Extract+, Spiraea Ulmaria Flower Extract+, Althaea Officinalis Root Extract+, Ceramide Np, Phytosphingosine, Cetearyl Olivate, Sucrose Polystearate, Hydrogenated Lecithin, Peg-10 Rapeseed Sterol, Glycereth-20, Cetyl Palmitate, Sorbitan Palmitate, Sorbitan Olivate, Peg-100 Stearate, C12-20 Alkyl Glucoside, Niacinamide, Alanyl Glutamine, Dimethicone, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Vp Copolymer, Carbomer, Xanthan Gum, Mica, Titanium Dioxide, Iron Oxides(Ci 77491), Trisodium Edta, Potassium Hydroxide, Fragrance++, Citronellol, Limonene, Geraniol, Linalool*. *Fragrances Of Natural Origin

Çuditërisht, historia e markës së kujdesit të lëkurës Belif filloi në shekullin e 19-të, më saktë në 1860. Pikërisht në këtë datë botanisti dhe herbalisti legjendar Duncan Napier hapi klinikën e tij bimore në Edinburg, Skoci. Në fakt, 150 vjet më vonë, grupi i madh korean LG (po, LG si televizorët), i cili ndoshta po kërkonte një koncept për të krijuar një markë të re për kujdesin e lëkurës, shikoi formulat e Duncan Napier dhe vendosi t'i përdorte ato për të krijuar markën e kujdesit të lëkurës. BELIF Besimi. Si rezultat, Belif përdor përzierjet bimore dhe botanike të Duncan Napier në formulimin e produkteve të tij. Sigurisht, ato janë të kombinuara me të gjithë teknologjinë e një laboratori kozmetik korean të fundit të shekullit të 21-të, siç mund ta imagjinoni! Por marka Belif krenohet që gjithmonë thekson përbërësit bimor në formulat e saj, dhe ato gjithashtu kombinojnë njohuritë e Duncan Napier për të zgjedhur ekstrakte bimore nga e gjithë bota (dhe jo vetëm nga Koreja siç ndodh shpesh me markat konvencionale koreane të kujdesit të lëkurës). Belif nuk po pretendon të jetë një markë e "bukurisë së pastër". Ata janë një markë konvencionale për kujdesin e lëkurës që përdor ekstrakte natyrore bimore në formulat e tyre. Linja e tyre më e popullarizuar në mbarë botën dhe ajo që vendos markën në hartë është Aqua Bomb, e bazuar në hidratim dhe që numëron rreth pesëmbëdhjetë produkte të ndryshme (të paktën në Kore). Peat Miracle është linja e tyre e dytë më e popullarizuar, dhe kremi i syve Peat Miracle Revital është një shitës më i mirë që nga debutimi i markës!

 

 

BELIF Peat Miracle Revital Eye Cream

5,600 ALL 6,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI