Marka shumë e dashur BEAUTY OF JOSEON dhe kimisti kozmetik Ramón, shumë i njohur në Industrinë e K-Beauty, kanë bashkëpunuar për prodhimin e këtij kremi duke kaluar me përpikëri të gjitha proceset në filozofinë e markës BOJ të kujdesit Modern Hanbang të lëkurës. I formuluar me "përbërësin magjik" Artemisia Capillaris ose siç quhet ndryshe Mugwort e bëjnë kremin të ndihmojë në mbrojtjen e barrierës së lëkurës nga agresorët e jashtëm si dhe nga radikalet e lira. Mugwort ka qenë një përbërës i rëndësishëm gjatë gjithë historisë së mjekësisë orientale dhe është përdorur si një ilaç terapeutik për të ulur temperaturën e trupit që nga kohërat e lashta. Ai përmban vitaminë A dhe C, si dhe minerale të ndryshme për të ndihmuar në ushqimin dhe qetësimin e lëkurës. Ndërsa përmbajtja me pluhur silice, bën të mundur përthithjen e sebumit të tepërt të krijuar gjatë ditës, duke krijuar një shtresë mat mbi lëkurë, duke dhënë kështu një ndjesi të lëmuar dhe të butë pa yndyrë. Duke qenë në formë stick-u, është lehtësisht i riaplikueshëm kurdoherë dhe kudo të ndodheni!

Formula e sajështë e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale, vajra artificial.

*18gr

Përdoreni në mëngjes në hapin e fundit të rutinës suaj. Aplikojeni në fytyrë, qafë, dekolte dhe çdo zonë të trupit që e shikoni të arsyeshme. Riaplikojeni çdo 2 orë nëse doni të ruani efektin mbrojtës. Përpara çdo aplikimi pastroni me një pecetë sipërfaqen e produktit. Për të larguar mbetjet e filtrave SPF të kremit mbrojtës ndaj diellit, këshillohet pastrimi me larje të dyfishtë (larës vajor dhe larës ujor).

Përbërësit "magjik"

 Artemisia Capillaris dhe pluhur i silicës

Lista e plotë e përbërësve

Methyl Methacrylate Crosspolymer, Synthetic Wax, Dibutyl Adipate, Coco-Caprylate/Caprate, Isopropyl Palmitate, Caprylyl Methicone, Caprylyl Trimethicone, Ethylhexyl Palmitate, Silica, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Boron Nitride, Butyloctyl Salicylate, Ethylhexyl Triazone, Microcrystalline Wax, Polysilicone-15, Vinyl Dimethicone, Camellia Japonica Seed Oil, Polyglyceryl-4 Diisostearate/Polyhydroxystearate/Sebacate, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Corallina Officinalis Extract, Melia Azadirachta Bark Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Moringa Oleifera Seed Oil, Coccinia Indica Fruit Extract, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Amber Powder, Water, Aloe Barbadensis Flower Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, 1,2-Hexanediol, Artemisia Capillaris Extract, Camellia Sinensis Seed Oil, Hyaluronic Acid, Panthenol, Butylene Glycol, Propanediol, Bambusa Vulgaris Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Glycerin, Methylpropanediol, Centella Asiatica Extract, Morinda Citrifolia Extract, Vigna Radiata Seed Extract, Ethylhexylglycerin

Beauty of Joseon është një markë për kujdesin e lëkurës e cila është frymëzuar nga bukuria e femrave gjatë Dinastisë Koreane Joseon. Gjatë asaj kohe gratë nga kjo Dinasti fokusoheshin shumë në kujdesin e lëkurës, për t'a pasur këtë të fundit shumë të pastër dhe të shëndetshme, dhe jo t'a mbulonin këtë të fundit me grim të rëndë. Sekreti i bukurisë së këtyre grave u rregjistrua në Gyuhap Chongseo, e cila konsiderohet si enciklopedia e bukurisë e Dinastisë Joseon e shkruar nga Yi Bingheogak, një studiuese femër e lindur nga një familje prestigjoze në vitet 1809, ku femrat përshkruheshin me një çehre të shëndetshme dhe të shndritshme. Kështu i interpreton dhe marka produktet e kujdesit të kujdesit të lëkurës, të cilat kryesisht fokusohen në kombinimin e magjisë së bimëve tradicionale që përmbajnë Hanbang (ilaçe bimore tradicionale Koreane), duke u bashkuar me përbërësit modernë të mbeshtetur sigurisht shkencërisht. 

BEAUTY OF JOSEON Matte Sun Stick : Mugwort+Camelia SPF 50+ PA++++

1,600 ALL 2,400 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI