BEAUTY OF JOSEON Glow Deep Serum: Rice + Alpha Arbutin është krijuar posaçërisht për të gjithë që i shqetëson hiperpigmentimi dhe kërkojnë njëtrajtësimin e tonit të lëkurës! Ky serum është i formuluar me 68.6% ujë nga krundet e orizit, i njohur ndryshe në historinë koreane si "uji i bukurisë", i cili është shumë efektiv në hidratimin dhe njëtrajtësimin e tonit të lëkurës. Krundet e orizit janë të pasura me aminoacide dhe minerale, duke ndihmuar në hidratimin e lëkurës. Gjithashtu e ushqejnë atë me vitaminë B dhe minerale të ndryshme, duke forcuar barrierën mbrojtëse. Nga ana tjetër 2% alpha arbutin, i quajtur ndryshe dhe Hydroquinone β-D-glucopyranoside, është një antioksidant natyral dhe shkëlqyes për lëkurën, i cili gjendet lehtësisht në bimën e manaferrës dhe boronicës. Redukton mbiprodhimin e melaninës duke zbehur krijimin e njollave kafe, shenjave të moshës, melasmës dhe hiperpigmentimit post-inflamator. Ky serum ka konsistencë shumë të lehtë, dhe përhapet menjëherë nga lëkura. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës, kryesisht duke iu adresuar hiperpigmentimit. Ky serum është i sigurt për përdorim gjatë shtatëzanisë.

Formula e tij është vegane, jokomedogjenike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale, vajra esencial, ngjyrues artificial dhe është e patestuar në kafshë.

*30ml

Përdoreni pas tonerit apo esencës. Merrni një sasi të konsiderueshme në duar dhe shpërhapeni atë në fytyrë, qafë dhe dekolte, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj.

Përbërësit "magjik"

68.6% ujë nga krundet e orizit, alfa-arbutin

Lista e plotë e përbërësve

Oryza Sativa (Rice) Bran Water, Water, Glycerin, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Dipropylene Glycol, Alpha-Arbutin, Niacinamide,Methyl Gluceth-20, Panthenol, Polyglycerin-3, Trehalose, Glyceryl Glucoside, Hydrolyzed Jojoba Esters, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Ethylhexylglycerin, Hydroxyethylcellulose, Xanthan Gum, Arginine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Arginine, Disodium EDTA, Coptis Japonica Root Extract, Sorbitan Isostearate, Glucose, Coix Lacryma-Jobi Ma-Yuen Seed Extract, Glycine Soja (Soybean) Seed Extract, Hordeum Distichon (Barley) Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Extract, Triticum Vulgare (Wheat) Seed Extract, Vigna Radiata Seed Extract, Zea Mays (Corn) Kernel Extract

Beauty of Joseon është një markë për kujdesin e lëkurës e cila është frymëzuar nga bukuria e femrave gjatë Dinastisë Koreane Joseon. Gjatë asaj kohe gratë nga kjo Dinasti fokusoheshin shumë në kujdesin e lëkurës, për t'a pasur këtë të fundit shumë të pastër dhe të shëndetshme, dhe jo t'a mbulonin këtë të fundit me grim të rëndë. Sekreti i bukurisë së këtyre grave u rregjistrua në Gyuhap Chongseo, e cila konsiderohet si enciklopedia e bukurisë e Dinastisë Joseon e shkruar nga Yi Bingheogak, një studiuese femër e lindur nga një familje prestigjoze në vitet 1809, ku femrat përshkruheshin me një çehre të shëndetshme dhe të shndritshme. Kështu i interpreton dhe marka produktet e kujdesit të kujdesit të lëkurës, të cilat kryesisht fokusohen në kombinimin e magjisë së bimëve tradicionale që përmbajnë Hanbang (ilaçe bimore tradicionale Koreane), duke u bashkuar me përbërësit modernë të mbeshtetur sigurisht shkencërisht. 

BEAUTY OF JOSEON Glow Deep Serum: Rice + Alpha Arbutin

1,300 ALL 2,100 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI