Poret, janë kanalet përmes të cilave sebumi del nga lëkura jonë. Sebumi i tepërt dhe qelizat e vdekura të lëkurës grumbullohen në këto kanale, duke bërë që poret të zmadhohen. Kështuqë, ne "KORAL SECRETS" kemi menduar për ju duke sjellur produktin më të pëlqyer nga marka BOJ, eksfoliuesin Red Bean Refreshing Pore Mask. Një ekfoliues i cili për formulimin e tij, kompania inovative gjetën përbërësit kryesorë nga Toka, fasulet e kuqe të cilat kanë qenë të pëlqyera gjatë gjithë historisë dhe kaolini ( KAY-ə-lə-nyte, -⁠lih-) është një mineral argjile, me përbërje kimike Al 2 Si 2 O 5 (OH) 4. Fasulja e kuqe ka qenë një përbërës i rëndësishëm bimor gjatë gjithë historisë koreane, si dhe një përbërës i dashur për kujdesin e lëkurës. Gratë e Joseon, të cilat theksuan kujdesin ndaj lëkurës, përdornin fasulen mung dhe fasulen e kuqe të bluara për të larë fytyrat e tyre. Këto dy përbërës së bashku me kaolinë, ndihmojnë në reduktimin e poreve te hapura dhe veprojnë si një eksfoliant natyral, duke ju dhuruar një strukturë të pastër të lëkurës. Nga ana tjetë, formulimi hidratues i baltës së butë ndihmon në thithjen e sebumit dhe largon qelizat e vdekura të lëkurës, pa shkaktuar tharje të saj. Në të njëjtën kohë, ofron një ndjenjë freskuese qetësuese.

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale, vajra esencial. 

*140ml

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj, aplikoni maskën në lëkurë të thatë, sidomos në zonat me pore më të zmadhuara. Mbajeni maskën për 10-15 min. Më pas, masazhoni lehtësisht lëkurën me lëvizje rrethore me ujë të vakët dhe të bollshëm duke hequr çdo mbetje të saj. Evitoni zonën rreth syve dhe buzëve. Vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj.

Përbërësit "magjik"

Fasule e kuqe dhe kaolini

Lista e plotë e përbërësve

Phaseolus angularis seed extract, glycerin, kaolin, caprylic/capric triglyceride, 1,2-hexanediol, phaseolus angularis seed powder, hectorite, cetyl alcohol, glyceryl stearate se, sorbitan olivate, cetearyl olivate, ultramarines, pyrus communis (pear) fruit extract, ethylhexylglycerin, sodium acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, hedera helix (ivy) leaf/stem extract, water, polyisobutene, pyrus malus (apple) leaf extract, fragaria chiloensis (strawberry) fruit extract, ci 77491, caprylyl/capryl glucoside, sorbitan oleate, triethoxycaprylylsilane

Beauty of Joseon është një markë për kujdesin e lëkurës e cila është frymëzuar nga bukuria e femrave gjatë Dinastisë Koreane Joseon. Gjatë asaj kohe gratë nga kjo Dinasti fokusoheshin shumë në kujdesin e lëkurës, për t'a pasur këtë të fundit shumë të pastër dhe të shëndetshme, dhe jo t'a mbulonin këtë të fundit me grim të rëndë. Sekreti i bukurisë së këtyre grave u rregjistrua në Gyuhap Chongseo, e cila konsiderohet si enciklopedia e bukurisë e Dinastisë Joseon e shkruar nga Yi Bingheogak, një studiuese femër e lindur nga një familje prestigjoze në vitet 1809, ku femrat përshkruheshin me një çehre të shëndetshme dhe të shndritshme. Kështu i interpreton dhe marka produktet e kujdesit të kujdesit të lëkurës, të cilat kryesisht fokusohen në kombinimin e magjisë së bimëve tradicionale që përmbajnë Hanbang (ilaçe bimore tradicionale Koreane), duke u bashkuar me përbërësit modernë të mbeshtetur sigurisht shkencërisht. 

BEAUTY OF JOSEON Red Bean Refreshing Pore Mask

1,500 ALL 2,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI