Nëse poret dhe njëtrajtësimi i tonit të lëkurës janë problematikat që dëshironi t’i adresoheni, atëherë nevojitet të shtoni në rutinën tuaj serumin më të ri të koleksonit KORAL SECRETS: AXIS-Y Dark Spot Correcting Glow Serum. I formuluar me 5% niacinamide ky serum do t’i dhurojë lëkurës një pamje plot rrezatim, duke ndihmuar në zbehjen e hiperpigmentimit, mbajtjen në kontroll të sebumit, zbehjen të shenjave post akne dhe minimizimin e dukjes së poreve. Nga ana tjetër ky përbërës forcon barrierën mbrojtëse, duke krijuar një shtresë lipidike në lëkurë e cila bën të mundur dhe ruajtjen e lagështisë. Ndërsa, formulimi i tij me squalane ndihmon në ruajtjen e lagështisë së lëkurës dhe tërheqjen e saj duke e bërë atë të duket më e shëndetshme dhe e re. Është i përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës, kryesisht për lëkurën me tendencë hiperpigmentimi, njolla kafe dhe shenja post-akne.

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht  dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm, dhe irritues për lëkurën, si: paraben, sulfate, silikon, vajra artificial dhe fragrancë artificiale.

 *50ml

Në mbrëmje, pasi të keni aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj  shpërhapeni në çdo zonë që e shikoni të nevojshme, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësish, duke evituar zonën rreth syve. Nëse është e nevojshme riaplikoni një shtresë më shumë në zonat problematike me njolla në lëkurë.

Përbërësit "magjik"

5% niacinamide, squalane

Lista e plotë e përbërësve

Water, Glycerin, Niacinamide, Sodium Hyaluronate, Propanediol, Erythritol, Butylene Glycol, Squalane, Oryza Sativa (Rice) Bran Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Malpighia Glabra (Acerola)Fruit Extract, Polyglyceryl-10 Laurate, Chlorphenesin, Arginine,Ethylhexylglycerin, Carbomer, Glutathione,1,2-Hexanediol, Hydroxypropyl Cyclodextrin, Disodium EDTA, Hydroxyethylcellulose, Allantoin, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil

Axis-Y është një markë relativisht e re në botën e produkteve të kujdesit të lëkurës, por ka fituar vëmendje dhe vlerësime pozitive për angazhimin e saj në inovacion dhe përdorimin e ingredientëve të natyrshëm. Disa nga produktet e tyre të njohura përfshijnë "Quinoa One Step Balanced Gel Cleanser", i cili është i dizajnuar për të pastruar dhe të mbajë lëkurën e hidratuar, si dhe "Dark Spot Correcting Glow Serum", i përshtatur për të ndihmuar në zvogëlimin e pikave të errëta dhe të përmirësimit të tonit të lëkurës. Marka fokusohet në ofrimin e zgjidhjeve efektive dhe të cilësisë së lartë për shqetësimet e përbashkëta të lëkurës.

AXIS-Y Dark Spot Correcting Glow Serum

1,700 ALL 2,200 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI