Dëshironi të çlironi tensionin dhe stresin e jetës së përditshme? Produktet e linjës serene therapy nga marka AROMATICA, ndihmojnë për të qetësuar mendjen dhe trupin. AROMATICA Serene Lavender & Marjoram Body Oil përmban vaj esencial nga livando, që ka efekt qetësues në gjendjen e humorit dhe gjithashtu riaktivizon energjinë e një trupi shumë të lodhur! Nga ana tjetër vaji marjoram çliron emocionet negative dhe forcon imunitetin. Ky vaj përmban gjithashtu jojoba që në mënyrë ekstreme i ngjason sebumit natyral të lëkurës së njeriut, me përmbajtje vitaminë A, D dhe E, për t'a lënë lëkurën të butë dhe të hidratuar. 6 vajra të tjerë me prejardhje bimore, si: ulliri, bajame, farat e lulediellit etj., i japin lëkurës ushqim dhe tonifikojnë trupin. E sugjerojmë të përdoret në kombinim me larësin e trupit të po kësaj linje: AROMATICA Serene Body Wash Lavander & Marjoram! Për qetësimin e mendjes dhe trupit, dhe gjithashtu për t'i ofruar lëkurës një shkëlqim mbresëlënës!

Formula e tij është vegane, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për flokët, si: alkool, paraben, sulfate, silikon, fragrancë artificiale. 

*100ml

Aplikojeni butësisht në lëkurë të njomë, me lëvizje rrethore që ngjiten lart. Kështu, stimulohet drenimi limfatik, që pastron trupin nga toksinat.

Përbërësit "magjik"

vaji lavandula angustifolia, vaji nga gjethja e origanum marjorana, vaji nga farat e simmondisa chinnesis

Lista e plotë e përbërësve

Helianthus annuus seed oil, Prunus amygdalus dulcis oil, Olea europaea fruit oil, Limnanthes alba seed oil, Simmondsia chinensis seed oil, Olea europaea husk oil, *Lavandula angustifolia oil, Linalool, *Lavandula hybrida oil, Olus oil, Citrus aurantium bergamia fruit oil, *Limonene, *Styrax benzoin gum, *Canarium luzonicum gum oil, Tocopherol, Oenothera biennis oil, *Origanum majorana leaf oil, *Geraniol, *Benzyl benzoate, *Benzyl alcohol, *Coumarin, *Citral
*Naturally found in essential oils

AROMATICA, si pionier i bukurisë së pastër dhe të sigurt në Korenë e Jugut, vazhdimisht hedh në treg produkte të sigurta,të shëndetshme dhe organike.
E themeluar nga Jerry Kim, një financier i njohur, që la pas jetën e mëparshme të luksit për të kontribuar pozitivisht në komunitet përmes arritjeve të tij në fushën e kozmetikës.
Kim, një person që kishte vuajtur gjithë jetën nga lëkura e thatë dhe sensitive, gjeti shpëtim në esencat bimore.
Ai kuptoi që deri në atë moment, çdo produkt që kishte përdorur përbëhej nga fragranca sintetike dhe përbërës të dëmshëm.
Jerry Kim ishtë ndër të parët aromaterapistë në Korenë e Jugut në vitin 2004, vit në të cilin ai themeloi AROMATICA-n, që është pjesë e “Vegan Society”.
E veçanta e kësaj marke është që lulet e bimët kalojnë në proces zierjeje, dhe ekstrakti u merret në mënyrë natyrale, si prodhoheshin parfumet dikur.

AROMATICA Serene Lavender & Marjoram Body Oil

2,200 ALL 2,900 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI