Nga përdorimi i shpeshtë i produkteve kimike, ngjyruesve të flokut, dhe pajisjeve stiluese, humbet kompleksi i membranës qelizore (CMC) të flokëve, duke shkaktuar dyzimin e majave të tij, si dhe këputjen e tyre. Për këtë problematikë, AROMATICA ka krijuar linjën Quinoa Protein, me formulë vegane pa përmbajte sulfesh, surfactant, silikon, dhe përbërës me prejardhje shtazore. Pjesë e kësaj linje është shampoo, AROMATICA Quinoa Protein Shampoo që përmban quinoa, që tashmë njihet si një “Super Food”, dhe një proteinë vegjetale e hidrolizuar, që përmban përqindje të lartë proteinash dhe aminoacidesh, në madhësi të ndryshme molekulare, si: proteina LPP (Low molecular Polypeptide), me efekt të shkëlqyer në përthithjen nga poret e skalpit, dhe keramide (Tonka Bean-derived Ceramide), që plotësojnë boshëllëqet e kompleksit të membranës qelizore. Në këtë mënyrë arrihet kujdesi i flokut, nga brendësia e deri te majat. Kjo shampoo përmban gjithashtu, 5 lloje të ndyrshme vajrash me origjinë bimore, si: vaji i farave të Pentaclethra macroloba, vaji bajame, që njihet si rezistues ndaj nxehtësisë, dhe vaji Baobab, që njihet për rezistencën ndaj rrezeve UV. Për të përfituar efektet e tij maksimale, sugjerohe të përdoret së bashku me maskën e linjës: AROMATICA Quinoa Protein Treatment Mask dhe ampulën e linjës: AROMATICA Quinoa Protein Hair Ampoule.

*400ml

Masazhoni një sasi të moderuar në flokë të lagur dhe skalp. Fërkoni mirë flokët dhe shpëlajeni me ujë të vakët.

Përbërësit “magjik”

quinoa, keramide (Tonka Bean-derived Ceramide), vaji i farave të Pentaclethra macroloba, vaji bajame, vaji Baobab.

Lista e plotë e përbërësve

Chenopodium Quinoa Seed Extract(45.5%), Aqua, Sodium Methyl Cocoyl Taurate(Coconut-derived cleanser), Sodium Cocoyl Isethionate(Coconut-derived cleanser), Sodium Methyl Oleoyl Taurate(Plant-derived cleanser), Lauryl Betaine(Plant-derived cleanser), Glycerin(Plant-derived moisturizer), Sodium Chloride(Salt), Erythritol(Glucose-derived moisturizer), Dipropylene Glycol(Moisturizer), Sodium Isostearoyl Lactylate(Plant-derived hair emollient), Lauryl Glucoside(Corn-derived cleanser), Hydroxyacetophenone(Antioxidant), Caprylyl Glycol(Emollient), Polyquaternium-10(Emollient), Avena Sativa Protein Extract(Oat-derived emollient, 36mg), Copper Tripeptide-1(Amino acid bonds emollient), Acetyl Hexapeptide-8(Amino acid bonds emollient), Palmitoyl Pentapeptide-4(Amino acid bonds emollient), Palmitoyl Tetrapeptide-7(Amino acid bonds emollient), Palmitoyl Tripeptide-1(Amino acid bonds emollient), Ceramide NP(Tonka bean-derived ceramide), Hippophae Rhamnoides Oil, Pentaclethra Macroloba Seed Oil(Pracaxi oil), Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Adansonia Digitata Seed Oil, Tamarindus Indica Seed Polysaccharide(Tamarind seed-derived moisturizer), Olus oil, Panthenol(Vitamin B5), Arginine(Amino acid emollient), Betaine(Sugar beet-derived moisturizer), Tocopherol(Vitamine E), Niacinamide(Whitening agent), Salicylic Acid(Exfoliation (BHA)), *Lavandula Hybrida Oil, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride(Guar-derived hair emollient), *Linalool(Ingredient in Lavandula Hybrida Oil), Malt Extract, *Cananga Odorata Flower Oil, *Pelargonium Graveolens Flower Oil(Rose geranium oil), *Aniba Rosodora Wood Oil, Dipotassium Glycyrrhizate(Licorice-derived anti-irritation agent), Disodium EDTA(Stabilizer), 1,2-Hexanediol(Emollient) *Naturally found in essential oil(s)

 Aromatica, si pionier i bukurisë së pastër dhe të sigurt në Korenë e Jugut, vazhdimisht hedh në treg produkte të sigurta, të shëndetshme dhe organike.
E themeluar nga Jerry Kim, një financier i njohur, që la pas jetën e mëparshme të luksit për të kontribuar pozitivisht në komunitet përmes arritjeve të tij në fushën e kozmetikës.
Kim, një person që kishte vuajtur gjithë jetën nga lëkura e thatë dhe sensitive, gjeti shpëtim në esencat bimore.
Ai kuptoi që deri në atë moment, çdo produkt që kishte përdorur përbëhej nga fragranca sintetike dhe përbërës të dëmshëm.
Jerry Kim ishtë ndër të parët aromaterapistë në Korenë e Jugut në vitin 2004, vit në të cilin ai themeloi AROMATICA-n, që është pjesë e “Vegan Society”.
E veçanta e kësaj marke është që lulet e bimët kalojnë në proces zierjeje, dhe ekstrakti u merret në mënyrë natyrale, si prodhoheshin parfumet dikur. 

AROMATICA Quinoa Protein Shampoo

2,700 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI