Ndjeni që rutina e përditshme po ju “mbyt” dhe ju kanë shteruar fuqitë për punë?
Në ndihmën tuaj vjen AROMATICA Awakening Body Oil Peppermint & Eucalyptus. Përmes përbërjes me vaj menteje dhe eukalipti, do bëheni një magnet për energji të reja pozitive. Vaji i jojobas, i ngjashëm me sebumin natyral të lëkurës, është i pasur me vitaminat A, D dhe E. Kjo përbërje e pasur e zbut dhe hidraton lëkurën. Formulimi, gjithashtu dhe me 6 lloje vajrash që ekstraktohen nga bimë si ulliri, bajamet, luledielli e të tjera, përveçse i jep lëkurës ushqim, e ndihmon dhe në rritjen e elasticitetit. Lëkura do të ketë një shkëlqim rrezatues, që me përdorimin e parë!

Formula e saj është vegane, e patestuar në kafshë, pa fragrancë sintetike, pa GMO. Me paketim të riciklueshëm!

*100ml

Aplikojeni butësisht në lëkurë të thatë, me lëvizje rrethore që ngjiten lart. Kështu, stimulohet drenimi limfatik, që pastron trupin nga toksinat.

Përbërësit "magjik"

100% përbërës natyral si: vaj menteje, vaj eukalipti, vaj i jojobas

Lista e plotë e përbërësve

Helianthus annuus seed oil, *Mentha piperita oil, Prunus amygdalus dulcis oil, Olea europaea fruit oil, Limnanthes alba seed oil, Simmondsia chinensis seed oil, Olea europaea husk oil, *Rosmarinus officinalis leaf oil, *Eucalyptus globulus leaf oil, *Limonene(Ingredient in Mentha piperita oil), Olus oil, *Cedrus atlantica bark oil(Cedarwood oil), *Styrax benzoin gum(Benzoin oil), *Lavandula angustifolia oil, *Linalool(Ingredient in Lavender oil), Tocopherol(Vitamine E), Oenothera biennis oil, *Benzyl benzoate(Ingredient in Benzoin oil), *Benzyl alcohol(Ingredient in Benzoin oil), *Eugenol(Ingredient in Mentha piperita oil), *Geraniol(Ingredient in Lavender oil)
*Naturally found in essential oil(s)

 Aromatica, si pionier i bukurisë së pastër dhe të sigurt në Korenë e Jugut, vazhdimisht hedh në treg produkte të sigurta,të shëndetshme dhe organike.
E themeluar nga Jerry Kim, një financier i njohur, që la pas jetën e mëparshme të luksit për të kontribuar pozitivisht në komunitet përmes arritjeve të tij në fushën e kozmetikës.
Kim, një person që kishte vuajtur gjithë jetën nga lëkura e thatë dhe sensitive, gjeti shpëtim në esencat bimore.
Ai kuptoi që deri në atë moment, çdo produkt që kishte përdorur përbëhej nga fragranca sintetike dhe përbërës të dëmshëm.
Jerry Kim ishtë ndër të parët aromaterapistë në Korenë e Jugut në vitin 2004, vit në të cilin ai themeloi AROMATICA-n, që është pjesë e “Vegan Society”.
E veçanta e kësaj marke është që lulet e bimët kalojnë në proces zierjeje, dhe ekstrakti u merret në mënyrë natyrale, si prodhoheshin parfumet dikur.

 

AROMATICA Awakening Body Oil Peppermint & Eucalyptus

2,400 ALL 2,900 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI