Një larës efektiv në trajtë vajor i cili depërton thellësisht në pore dhe në të gjitha shtresat e lëkurës për pastrim sa më të thellë. Formulimi i tij përmban përbërësin "magjik" ekstrakt të gjethes së bimës heartleaf, një bimë e cila ndihmon në qetësimin e lëkurës duke mos sjellur aspak irritim. Ndërsa, 4 lloje të ndryshme të vajrave natyral me bazë bimore, si: vaji i ullirit, jojoba, rrushi dhe kurkumja, do të shkrijnë në mënyrë të menjëhershme të gjitha papastërtitë, nga makeup-i i përditshëm, filtrat e SPF-së deri te radikalet e lira.  Formula e tij  e lehtë shpërndahet lehtësisht në lëkurë dhe emulsifikohet efektivisht me ujë, duke e lënë kështu lëkurën të pastër, të freskët dhe të shëndetshme.

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm, si: alkool, konservues artificial, ngjyrues artificial, paraben, vaj mineral dhe është e patestuar në kafshë.

*200ml

Merrni një sasi të përshtatshme në duar të thata (1-2 sprucime), dhe aplikojeni po në lëkurë të thatë. Masazhojeni fytyrën butësisht me lëvizje rrethore, duke përfshirë edhe zonën e syve. Më pas shpëlajeni fytyrën me ujë të vakët e të bollshëm, duke larguar çdo mbetje papastërtie.

Përbërësit "magjik"

ekstrakt të gjethes së bimës heartleaf, vitaminë E, vaj ulliri, jojoba, rrushi dhe kurkumja

Lista e plotë e përbërësve

Ethylhexyl Palmitate, Sorbeth-30 Tetraoleate, Sorbitan Sesquioleate, Caprylic/Capric Triglyceride, Butyl Avocadate, Fragrance, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Tocopherol, Melia Azadirachta Leaf Extract, Houttuynia Cordata Extract, Corallina Officinalis Extract, Melia Azadirachta Bark Extract, Moringa Oleifera Seed Oil, Ocimum Sanctum Leaf Extract

Anua beson se lëkura e shëndetshme nuk varet vetëm nga produktet e kujdesit të lëkurës, por edhe nga të kesh një mendje të relaksuar dhe një mënyrë jetese të rregulluar. Marka fokusohet në zgjedhjen e përbërësve të pastër, organikë për të maksimizuar efektivitetin dhe për të minimizuar efektet e dëmshme në lëkurë. Produktet e saj miqësore me mjedisin dhe të qëndrueshme janë 100% të prodhuara në Kore dhe të dizajnuara me paketim të thjeshtë. Më të shiturit përfshijnë Toner qetësues Heartleaf 77%, Ampulë qetësuese Heartleaf 80% dhe krem dielli të butë 5-Zero.

ANUA Heartleaf Pore Control Cleansing Oil

2,600 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI