ANUA Heartleaf 77 Soothing Mask është maskë "Sheet Mask" prej pëlhure e formuluar me një përqindje të lartë të ekstraktit të gjethes së bimës heartleaf. Kjo maskë është krijuar posaçërisht për të ofruar qetësim të lëkurës së irrituar dhe asaj sensitive, dhe kjo falë formulimit me një përqendrim të lartë 77% të ekstraktit të gjethes së bimës heartleaf (philodendron hedaraceum), ndihmon në qetësimin e irritimeve, balancimin e sebumit të tepër dhe lagështisë. Nga ana tjetër kjo maskë ndihmon në forcimin e barrierës mbrojtëse të lëkurës e cila krijon më shumë rezistencë ndaj agjentëve të jashtëm mjedisorë. E përshtatshme me të gjitha tipet e lëkurës, kryesisht për atë sensitive.

Formula e saj është hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale & natyrale.

*25ml
*1copë

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj dhe të keni aplikuar tonerin dhe/apo serumin, vendosni me kujdes maskën dhe prisni 10-20 min. Duhet të keni kujdes, të mos e lini në fytyrë derisa të thahet. Pasi ta hiqni nga fytyra, masazhoni esencën e mbetur në lëkurë butësisht, që të përthithet sa më mirë. Vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj.

Përbërësit "magjik"

77% ekstrakt të gjethes së bimës heartleaf (philodendron hedaraceum)

Lista e plotë e përbërësve

Ekstrakt Houttuynia Cordata, glicerinë, ujë, dipropilen glikol, gliceret-26, 1,2-hexanediol, argininë, glikol caprylyl, propanediol, ekstrakt frutash Illicium Verum (Anise), Allantoin, Natriumi Hyaluronate (Centellaai-Mallaait Extract) Ekstrakt lulesh, Ekstrakt fruti Hippophae Rhamnoides, Ekstrakt i gjetheve Hamamelis Virginiana (Lajthë shtrigash), Ceramide NP, Glikosfingolipide, Lecithin e Hidrogjenizuar, Karbomer, Çamçakëz Xanthan, Poligliceril-4 Kaprat, Etilheksilglicerinë EDTA, Disoqualane

Anua beson se lëkura e shëndetshme nuk varet vetëm nga produktet e kujdesit të lëkurës, por edhe nga të kesh një mendje të relaksuar dhe një mënyrë jetese të rregulluar. Marka fokusohet në zgjedhjen e përbërësve të pastër, organikë për të maksimizuar efektivitetin dhe për të minimizuar efektet e dëmshme në lëkurë. Produktet e saj miqësore me mjedisin dhe të qëndrueshme janë 100% të prodhuara në Kore dhe të dizajnuara me paketim të thjeshtë. Më të shiturit përfshijnë Toner qetësues Heartleaf 77%, Ampulë qetësuese Heartleaf 80% dhe krem dielli të butë 5-Zero.

ANUA Heartleaf 77 Soothing Mask

350 ALL 700 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI