Nëse keni probleme me hiperpigmentimin dhe dëshironi t'i dhuroni lëkurës tuaj një trajtim me anë të një maske ANUA Green Tangerine Vita Dark Spot Mask, është ideale! E formuluar me 5000 ppm ekstrakt mandarine jeshile ofron hidratim të thellë dhe zbehje të hiperpigmentimit, të krijuar nga rrezet e dëmshme të diellit, shenjat post akne etj. Nga ana tjetër, kjo maskë përmban 10 lloje të Acideve Hyaluronic, Betaine dhe Allantoin për qetësimin dhe hidratimin e lëkurës. E përshtatshme për të gjitha tipet e lëkurës, kryesisht për atë me hiperpigmentim dhe akneike.

Formula e saj është hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale & natyrale.

*25ml
*1copë

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj dhe të keni aplikuar tonerin dhe/apo serumin, vendosni me kujdes maskën dhe prisni 10-20 min. Duhet të keni kujdes, të mos e lini në fytyrë derisa të thahet. Pasi ta hiqni nga fytyra, masazhoni esencën e mbetur në lëkurë butësisht, që të përthithet sa më mirë. Vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj.

Përbërësit "magjik"


Lista e plotë e përbërësve

Water, Glycerin, Dipropylene Glycol, Butylene Glycol, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Citrus Reticulata (Tangerine) Fruit Extract, Coptis Japonica Root Extract, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Lactobionic Acid, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Tranexamic Acid, Tocopherol, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Potassium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate, Dipotassium Glycyrrhizate, Caprylyl Glycol, Carbomer, Arginine, Allantoin, Betaine, Ethylhexylglycerin, Sodium Phytate, Hydroxyacetophenone

Anua beson se lëkura e shëndetshme nuk varet vetëm nga produktet e kujdesit të lëkurës, por edhe nga të kesh një mendje të relaksuar dhe një mënyrë jetese të rregulluar. Marka fokusohet në zgjedhjen e përbërësve të pastër, organikë për të maksimizuar efektivitetin dhe për të minimizuar efektet e dëmshme në lëkurë. Produktet e saj miqësore me mjedisin dhe të qëndrueshme janë 100% të prodhuara në Kore dhe të dizajnuara me paketim të thjeshtë. Më të shiturit përfshijnë Toner qetësues Heartleaf 77%, Ampulë qetësuese Heartleaf 80% dhe krem dielli të butë 5-Zero.

ANUA Green Tangerine Vita Dark Spot Mask

350 ALL 700 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI