ABOUT TONE Lightful Dewy Sun Essence, është një SPF-ë që ofron funksion të trefishtë: zbehjen e njollave duke targetuar hiperpigmentimin, hidratimin dhe trajtimin e shenjave të moshës dhe sigurisht mbrojtjen maksimale ndaj rrezeve të diellit. Dhe kjo falë formulimit të pasur me përbërës si: niacinamide, acid hialuronik, aloe vera dhe adenozinë. Ky krem ka një teksturë shumë të lehtë, i cili  do ju dhurojë ndjesin sikur keni aplikuar esencë hidratuese. Nga ana tjetër, kombinimi i 5 llojeve të acidit hialuronik me peshë të ndryshme molekulare do të formojnë një shtresë të dendur hidratimi për të ruajtur lagështinë e lëkurës për një kohë të gjatë. Gjithashtu, ky krem dielli ka në formulimi ekstrakt Centella Asiatica dhe ekstrakt Beta-Glukan për të balancuar nivelin e hidratimit të lëkurës.  I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës.

Formula e saj është hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm, si: paraben, silikon, sulfate, fragranca artificiale & natyrale, vajra artificial & natyral.

*50ml

Përdoreni në mëngjes në hapin e fundit të rutinës suaj. Aplikojeni në fytyrë, qafë, dekolte dhe çdo zonë të trupit që e shikoni të arsyeshme. Riaplikojeni çdo 2 orë nëse doni të ruani efektin mbrojtës. Përpara çdo aplikimi pastroni me një pecetë sipërfaqen e produktit. Për të larguar mbetjet e filtrave SPF të kremit mbrojtës ndaj diellit, këshillohet pastrimi me larje të dyfishtë (larës vajor dhe larës ujor).

Përbërësit "magjik"

niacinamide, acid hialuronik, aloe vera dhe adenozinë, ekstrakt Centella Asiatica dhe ekstrakt Beta-Glukan

Lista e plotë e përbërësve

Purified water, dibutyl adipate, propanediol, diisopropyl sebacate, ethylhexyl triazone, terephthalylidene dicamphor sulfonic acid, niacinamide, polyglyceryl-3 distearate, glycerin, cetearyl alcohol, ethanol , tromethamine, 1,2-hexanediol, panthenol, pentylene glycol, diethylaminohydroxybenzoylhexylbenzoate, caprylyl methicone, trehalose, polysilicon-15, Molochia leaf extract, Centella asiatica extract, fresh herb extract, lotus root extract, okra fruit extract, yam root extract, cape aloe leaf extract, lemon myrtle leaf extract, sodium hyaluronate, polymethylsilsesquioxane, caprylic/capric/succinic Triglyceride, glyceryl stearate, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyltriazine, potassium cetyl phosphate, titanium dioxide, coco-caprylate/caprate, methylpropanediol, ammonium acryloyldimethyltaurate /VPicopolymer, propylene glycol dicaprylate/dicaprate, ammonium polyacryloyl dimethyl taurate, glyceryl stearate citrate, dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer, carbomer, ethyl Hexylglycerin, polyhydroxystearic acid, adenosine, acrylate/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, sodium polyacrylate, polyether-1, alumina, triethoxycaprylylsilane, t-butyl alcohol , PVM/MA copolymer, biosaccharide gum-1, tocopherol, butylene glycol, sodium hyaluronate crosspolymer, hydrolyzed glycosaminoglycan, benzyl glycol, beta-glucan, Hydrolyzed hyaluronic acid, hyaluronic acid, fragrance

 

ABOUT TONE Lightful Dewy Sun Essence

1,100 ALL 1,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI