ABIB Mild Acidic pH Sheet Mask Jericho Rose Fit ndihmon në rivendosjen e ekuilibrit të pH të lëkurës dhe synojnë forcimin e strukturës të saj. Pëlhura e patentuar ALBAM, me përbërje nga albumina dhe bamboo-ja, përmirëson elasticitetin e lëkurës dhe përcjell më së miri ushqimin dhe esencën që maska mbart në vetvete. Kjo maskë është e formuluar me esencën e linjës: ABIB Jericho Rose Essence Nutrition Pump. Kjo maskë i fal lëkurës hidratim të thellë gjatë gjithë ditës. Trëndafili i Jerikos mbijeton në shkretëtira ekstreme dhe lulëzon në maksimum mjafton të ketë sikur një pikë ujë. Kjo maskë përmban plot 29,400 ppm ekstrakt trëndafili të Jerikos dhe adreson shenjat e moshës dhe rrit elasticitetin e lëkurës. Secila prej përbërjeve të maskave ABIB, përmban një shishe të plotë të një ampule, duke vepruar fuqishëm dhe më shpejt në lëkurë! Kjo maskë është e sigurt për përdorim gjatë shtatëzanisë. 

Formula e saj është hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale, ngjyrues artificial.

*30ml
*1 copë

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj dhe të keni aplikuar tonerin dhe/apo serumin, vendosni me kujdes maskën dhe prisni 10-20 min. Duhet të keni kujdes, të mos e lini në fytyrë derisa të thahet. Pasi ta hiqni nga fytyra, masazhoni esencën e mbetur në lëkurë butësisht, që të përthithet sa më mirë. Vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj.

Përbërësit "magjik"

ekstrakt trëndafili nga malet e Jerikos

Lista e plotë e përbërësve

Water, Glycerin, Dipropylene Glycol, Anastatica Hierochuntica Extract, Propanediol, Pentylene Glycol, Chlorella Vulgaris Extract, Portulaca Oleracea Extract, Lactobacillus Ferment, Cynanchum Atratum Extract, Althaea Rosea Flower Extract, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Camellia Sinensis Seed Oil, Avena Sativa (Oat) Kernel Extract, Yeast Ferment Extract, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Camellia Oleifera Seed Oil, Candida Bombicola/Glucose/Methyl Rapeseedate Ferment, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Glucose, Fructooligosaccharides, Fructose, Panthenol, Diphenyl Dimethicone, Allantoin, Triethylhexanoin, Caprylyl Glycol, Polyglyceryl-10 Laurate, Tromethamine, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Dipotassium Glycyrrhizate, Hydrogenated Lecithin, Sodium Phytate, Tocopherol, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Potassium Hyaluronate, Lecithin, Carbomer, Caffeine, Xanthan Gum, Cetearyl Alcohol

ABIB është një markë koreane në industrinë e përkujdesjes së lekurës e themeluar në Janar 2016. Emri i saj, Abib, përkthehet si muaji i parë i kalendarit të lashtë hebraik dhe simbolizon një fillim të ri në përkujdesjen ndaj vetes.

Ekspertët e Abib punojnë për të krijuar formulime dhe produkte sa më inovative, që nxisin lëkurën në mënyrë sa më natyrale të mundshme në: procesin e largimit të qelizave të vdekura dhe rigjenerimit e tyrej; mbrojtjen ndaj përbërësve toksikë dhe agresorëve të jashtëm; ngadalësimin e procesit të plakjes.

Me të njëjtin përkushtim dhe pasion, Abib bën punë të palodhur kërkimore për të sjellë paketime të thjeshta dhe minimaliste, që jo vetëm ngjajnë bukur, por dhe mbrojnë përmbajtjen e produktit nga faktorët e jashtëm.

ABIB Mild Acidic pH Sheet Mask Jericho Rose Fit

240 ALL 600 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI