Një nga kremrat për përkujdesjen e zonës rreth syve me teknologjinë më inovative dhe me përbërjen më impresionuese, A.H.C Youth Lasting Real Eye Cream For Face tashmë është në koleksionin e KORAL SECRETS! Ky krem është një nga kremrat për përkujdesjen e zonës rreth syve BESTSELLER në Kore dhe përgjithësisht në Azi, dhe ka përdoruesit më besnik. E veçanta e këtij produkti është që përbërja e tij riformulohet çdo vit për të pasur inovacionin më të fundit të kozmetikës, dhe tashmë në treg është versioni "Seasonal" i prodhuar në 2021. Por çfarë e bën të veçantë këtë formulë? Përmbajtja e kompleksit të probiotikëve AHC 20s Biome, i ngjason mikrobiomës së një njeriu në moshën 20 vjeçare. Nëse kjo nuk impresionon mjaftueshëm, ky krem përmban 35 lloje të ndryshme peptidesh dhe 17 lloje të ndryshme aminoacidesh, për të pasur veti të fuqishme anti-moshë dhe rigjeneruese për lëkurën. Disa nga përbërësit e tij fantastik për ata që shqetësohen për rrathët e zinj janë: niacinamidet, ekstrakt Salicornia Herbacea, ekstrakt Pancratium Maritimum, dhe Hexapeptide-2. Ndërsa për ata që shqetësohen për krijimin e rrudhave, ky krem përmban retinal, një përbërës shumë efikas kundër shenjave të moshes si edhe për parandalimin e vijave të holla dhe rrudhave. Nga ana tjetër ekstrakti nga bima calendula, centella asiatica, kamelia dhe aloe vera ofrojnë efekt qetësues, ndërsa panthenoli dhe beta-glukani sigurojnë hidratim të asaj zone delikate rreth syve. Konsistenca e këtij kremi është shumë e pasur dhe në trajtë shumë luksoze, por pa krijuar ndjesinë e ngjitjes. Në fund lë një ndjesi shumë të butë freskuese për t'i ofruar shkëlqim lëkurës. Ky krem duke qenë se ka konsistencë të plotë ka efekt dhe shumë hidratues, prandaj përshtatet më së miri dhe me tipologjinë e lëkurës së thatë. Për efekt maksimal sugjerojmë të përdoret për çdo vijë të hollë në fytyrë, pikat nazolabiale apo ato në qafë.

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm për lëkurën, si: alkool, paraben, sulfate, fragrancë dhe ngjyrues artificial.

*30ml

Në mëngjes dhe mbrëmje, pasi të keni aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj e përpara se të vendosni kremin hidratues, aplikojeni produktin lehtësisht në zonën rreth syve.

Përbërësit "magjik"

kompleks probiotikësh AHC 20s Biome, aminoacide, peptide, retinal, panthenol, centella asiatica, beta-glucan

Lista e plotë e përbërësve

Port Marigold Protein Extract, Lactobacillus Ferment Lysate, Glycerin, Dipropylene Glycol, Cyclohexasiloxane, Bifida Ferment Lysate, Hydrogenated Polydecene, Purified Water, Caprylic/Capric Triglyceride, Niacinamide , Dicaprylyl Carbonate, Cetyl Alcohol, Goji Berry Leaf Extract, Green Tea Extract, Shea Butter, Methylpropanediol, Centella Asiatica Extract, Fig Extract, Yam Root Extract, Malt Extract, Aloe Vera Leaf Extract, Oleracea Hydrolyzed Collagen Extract, Rice Extract, Collagen Extract, Pseudoalteromonas Fermentation Extract, Cotton Seed Extract, Tomato Extract, Maca Root Extract, Avocado Fruit Extract, Knottung Knob Extract, Seed Fertilizer Extract, Wheat Peptide, Alba Water Lily Extract , Lima Bean Seed Extract, Coconut Palm Oil, Macadamia Seed Oil, Hydrogenated Lecithin, Oil Palm Oil, Green Tea Water, Water-Soluble Collagen, Rice Germ Oil, Jojoba Seed Oil, Sodium Hyaluronate, SH-polypeptide-19, Poly Glyceryl-10 Myristate, Candida Bombicola/glucose/methyl lactate fermented product, Polyacrylate-13, Polyglyceryl-2 stearate, Polyglyceryl-10 Laurate, Dimethicone/vinyldimethicone Crosspolymer, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Glyceryl Stearate, Behenyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Sodium Stearoyl Glutamate, Hydrogenated Polyisobutene, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Panthenol, Butylene Glycol, Glyceryl Stearate SE, Micrococcus Ferment Lysate, Glycosyl Trehalose, Ethylhexyl Palmitate, Xanthan Gum, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Adenosine, Raffinose, Cholesterol, Sorbitan Isostearate, Disodium EDTA, Lecithin, Polyglyceryl-10 Stearate, Inulin lauryl Carbamate, Ceramide NP, Tromethamine, Polyquaternium-51, Sodium Laurate, Potassium Cetyl Phosphate, Lauric Acid, Tocopheryl Acetate, Water-soluble Elastin, Propanediol, Folic Acid, Carnosine, Cocoyl Hydrolyzed Collagen, Hydrolyzed Collagen, Olive Oil Polyglyceryl-6 Ester, Biosaccharide Gum-1, Skizocaromyces Ferment Filtrate, Glycolipid, Potassium Cocoyl Hydrolyzed Collagen, Glycine, Lactobacillus Ferment, Maltodextrin, Squalane, Serine, Glutamic Acid, Loxam Fire Callus Culture Filtrate, Ascorbic Acid Polypeptide, Collagen, Collagen Amino Acid, Tetrahydropiperine, Hydroxydecyl Ubiquinone, Hydrolyzed Lupine Protein, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Aspartic Acid, Mannitol, Leucine , Dipeptide diaminobutyroylbenzylamide diacetate, Palmitoylpentapeptide-4, Saccharide hydrolysate, Hydrolyzed vegetable protein, Alanine, Lysine, Xylitylglucoside, Arginine, Tyrosine, Phenylalanine, Sodium Palmi Toylproline, Valine, Threonine, Proline, Anhydroxylitol, Isoleucine, Lactobacillus Extracellular Vesicles, Dimethylsilanol hyaluronate, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid , Histidine, Xylitol, Methionine, Cysteine, Palmitoyl tripeptide-5, Potassium Hyaluronate, PVP, Hydrogenated Poly(C6-14 olefin), Hydroxypropylcyclodextrin, Hyaluronic acid, Heptasodium Hexacarboxymethyl dipeptide-12, Sodium hyaluronate crosspolymer, Hydroxypropyltrimonium hyaluronate, Acetylhexapeptide-8, Gluconolactone, Glycine Soja (Soybean) peptide, Sodium Hyaluronate Dimethylsilanol, Sorbitan laurate, Polyglyceryl-10 Diisostearate, Yeast Polypeptide, Glucose, Sodium Acetylated Hyaluronate, Ethanol, Silica Dimethyl Silylate, Oat Peptide, Retinal, Menadione, Silica, Rapeseed Sterol, Soy Polypeptide, Hydroxyethyl Cellulose, Lactic Acid, Acetyl dipeptide-1 cetyl ester, Ceteth-3, Ceteth -5, Sodium Chondroitin Sulfate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Aluminum/Magnesium Hydroxide Stearate, Tocopherol, Cetylhydroxyethylcellulose, Sucrose Distearate, Atelocollagen, Rutin, Pentaerythrityltetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate, Sodium Phosphate, Acetyloctapeptide-3, SH-oligopeptide-1, SH-oligopeptide-2, SH-polypeptide-1, Dipotassium phosphate, Calcium gluconate, nonapeptide-1, di Peptide-1, Dipeptide-2, Dipeptide-4, Acetyltetrapeptide-2, Acetyltetrapeptide-3, Acetyltetrapeptide-5, Acetyltripeptide-1, Alanine/Histidine/Lysine Polypeptide Copper HCL, Oligo Peptide-6, copper tripeptide-1, tripeptide-1, tripeptide-2, tripeptide-3, pentapeptide-3, hexapeptide-2, hexapeptide-9, palmitoyltetrapeptide-7, Palmitoyltri Peptide-1, Fullerene, Biotin, SH-polypeptide-3, ThiamineHCL, Palmitoyl dipeptide-7, Palmitoylhexapeptide-12, Pyridoxine, Cyanocobalamine, SH-polypeptide-11, SH-Polypeptide Peptide-9, 1,2-hexanediol, Phytosteryl/behenyl/octyldodecyllauroyl Glutamate, Polysorbate 20, PEG-5 rapeseed sterol, Fragrance, Hydroxyacetophenone, Ethylhexylglycerin, Caprylyl glycol, Sodium Benzoate, Pentylene GlycolSoy Polypeptide, Hydroxyethyl Cellulose, Lactic Acid, Acetyldipeptide-1 Cetyl Ester, Ceteth-3, Ceteth-5, Sodium Chondroitin Sulfate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Aluminum/Magnesium Hydroxide Stearate, Tocopherol, Cetylhydroxyethylcellulose, Sucrose Distearate, Atelocollagen, Rutin, Pentaerythrityltetra-di-t-butylhydroxyhydrocinnamate, Sodium Phosphate, Acetyloctapeptide-3, SH-oligopeptide-1, SH -Oligopeptide-2, SH-polypeptide-1, dipotassium phosphate, calcium gluconate, nonapeptide-1, dipeptide-1, dipeptide-2, dipeptide-4, acetyl tetrapeptide-2, acetyl tetrapeptide -3, Acetyltetrapeptide-5, Acetyl Tripeptide-1, Alanine/Histidine/Lysine Polypeptide Copper HCL, Oligopeptide-6, Copper Tripeptide-1, Tripeptide-1, Tripeptide-2, Tripeptide- 3, pentapeptide-3, hexapeptide-2, hexapeptide-9, palmitoyl tetrapeptide-7, palmitoyl tripeptide-1, fullerene, biotin, SH-polypeptide-3, thiamine HCL, palmitoyl dipeptide -7, palmitoylhexapeptide-12, Pyridoxine, Cyanocobalamine, SH-polypeptide-11, SH-polypeptide-9, 1,2-hexanediol, Phytosteryl/behenyl/octyldodecyllauro Ilglutamate, Polysorbate 20, PEG-5 Rapeseed sterol, Fragrance, Hydroxyacetophenone, Ethylhexyl Glycerin, Caprylyl Glycol, Sodium Benzoate, Pentylene GlycolSoy Polypeptide, Hydroxyethyl Cellulose, Lactic Acid, Acetyldipeptide-1 Cetyl Ester, Ceteth-3, Ceteth-5, Sodium Chondroitin Sulfate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Aluminum/Magnesium Hydroxide Stearate, Tocopherol, Cetylhydroxyethylcellulose, Sucrose Distearate, Atelocollagen, Rutin, Pentaerythrityltetra-di-t-butylhydroxyhydrocinnamate, Sodium Phosphate, Acetyloctapeptide-3, SH-oligopeptide-1, SH -Oligopeptide-2, SH-polypeptide-1, dipotassium phosphate, calcium gluconate, nonapeptide-1, dipeptide-1, dipeptide-2, dipeptide-4, Acetyl tetrapeptide-2, Acetyl tetrapeptide -3, Acetyltetrapeptide-5, Acetyl Tripeptide-1, Alanine/Histidine/Lysine Polypeptide Copper HCL, Oligopeptide-6, Copper Tripeptide-1, Tripeptide-1, Tripeptide-2, Tripeptide- 3, pentapeptide-3, hexapeptide-2, hexapeptide-9, palmitoyl tetrapeptide-7, palmitoyl tripeptide-1, fullerene, biotin, SH-polypeptide-3, thiamine HCL, palmitoyl dipeptide -7, palmitoylhexapeptide-12, pyridoxine, cyanocobalamine, SH-polypeptide-11, SH-polypeptide-9, 1,2-hexanediol, phytosteryl/behenyl/octyldodecyllauro Ilglutamate, Polysorbate 20, PEG-5 Rapeseed sterol, Fragrance, Hydroxyacetophenone, Ethylhexyl Glycerin, Caprylyl Glycol, Sodium Benzoate, Pentylene GlycolAluminum/magnesium hydroxide stearate, tocopherol, Cetylhydroxyethylcellulose, Sucrose Distearate, Atelocollagen, Rutin, Pentaerythrityltetra-di-t-butylhydroxyhydrocinnamate, Sodium Phosphate, Acetyloctapeptide -3, SH-oligopeptide-1, SH-oligopeptide-2, SH-polypeptide-1, Dipotassium Phosphate, Calcium Gluconate, Nonapeptide-1, Dipeptide-1, Dipeptide-2, Dipeptide- 4, Acetyltetrapeptide-2, Acetyltetrapeptide-3, Acetyltetrapeptide-5, Acetyltripeptide-1, Alanine/Histidine/Lysine Polypeptide Copper HCL, Oligopeptide-6, Copper Tripeptide-1, Tripeptide -1, Tripeptide-2, Tripeptide-3, Pentapeptide-3, Hexapeptide-2, Hexapeptide-9, Palmitoyltetrapeptide-7, Palmitoyltripeptide-1, Fullerene, Biotin, SH-polypeptide -3, Thiamine HCL, Palmitoyl Dipeptide-7, Palmitoyl Hexapeptide-12, Pyridoxine, Cyanocobalamine, SH-polypeptide-11, SH-polypeptide-9, 1,2-hexanediol, Phytosteryl/Behenyl/Octyldodecyllauroyl Glutamate, Polysorbate 20, PG-5 Rapeseed sterol, Fragrance, Hydroxyacetophenone, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol, Sodium Benzoate, Pentylengle lycoleAluminum/magnesium hydroxide stearate, Tocopherol, Cetylhydroxyethylcellulose, Sucrose distearate, Atelocollagen, Rutin, pentaerythrityltetra-di-t-butylhydroxyhydrocinnamate, Sodium Phosphate, acetyloctapeptide -3, SH-oligopeptide-1, SH-oligopeptide-2, SH-polypeptide-1, dipotassium phosphate, calcium gluconate, nonapeptide-1, dipeptide-1, dipeptide-2, dipeptide- 4, Acetyltetrapeptide-2, Acetyltetrapeptide-3, Acetyltetrapeptide-5, Acetyltripeptide-1, Alanine/Histidine/Lysine Polypeptide Copper HCL, Oligopeptide-6, Copper Tripeptide-1, Tripeptide -1, tripeptide-2, tripeptide-3, pentapeptide-3, hexapeptide-2, hexapeptide-9, palmitoyltetrapeptide-7, palmitoyltripeptide-1, fullerene, biotin, SH-polypeptide -3, Thiamine HCL, palmitoyl dipeptide-7, palmitoyl hexapeptide-12, pyridoxine, cyanocobalamine, SH-polypeptide-11, SH-polypeptide-9, 1,2-hexanediol, Phytosteryl/Behenyl/Octyldodecyllauroyl glutamate, Polysorbate 20, PG-5 Rape Seedsterol, Fragrance, Hydroxyacetophenone, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol, Sodium Benzoate, Pentylengle lycoleCalcium gluconate, nonapeptide-1, dipeptide-1, dipeptide-2, dipeptide-4, acetyltetrapeptide-2, acetyltetrapeptide-3, acetyltetrapeptide-5, acetyltripeptide-1, alanine/ Histidine/Lysine Polypeptide Copper HCL, Oligopeptide-6, Copper Tripeptide-1, Tripeptide-1, Tripeptide-2, Tripeptide-3, Pentapeptide-3, Hexapeptide-2, Hexapeptide-9, Palmitoyl tetrapeptide-7, palmitoyl tripeptide-1, fullerene, biotin, H-polypeptide-3, thiamine HCL, palmitoyl dipeptide-7, palmitoyl hexapeptide-12, pyridoxine, cyanocobalamine, SH-polypeptide-11, SH-polypeptide-9, 1,2-hexanediol, phytosteryl/behenyl/octyldodecyllauroyl glutamate, polysorbate 20, PG-5 leprod sterol, fragrance , hydroxyacetophenone, ethylhexyl glycerin, caprylyl glycol, sodium benzoate, pentylene glycolCalcium gluconate, nonapeptide-1, dipeptide-1, dipeptide-2, dipeptide-4, acetyltetrapeptide-2, acetyltetrapeptide-3, acetyltetrapeptide-5, acetyltripeptide-1, alanine/ Histidine/Lysine Polypeptide Copper HCL, Oligopeptide-6, Copper Tripeptide-1, Tripeptide-1, Tripeptide-2, Tripeptide-3, Pentapeptide-3, Hexapeptide-2, Hexapeptide-9, Palmitoyl tetrapeptide-7, palmitoyl tripeptide-1, fullerene, biotin, H-polypeptide-3, thiamine HCL, palmitoyl dipeptide-7, palmitoyl hexapeptide-12, pyridoxine, cyanocobalamine, SH-polypeptide-11, SH-polypeptide-9, 1,2-hexanediol, phytosteryl/behenyl/octyldodecyllauroyl glutamate, polysorbate 20, PEG-5 leprod sterol, fragrance , hydroxyacetophenone, ethylhexyl glycerin, caprylyl glycol, sodium benzoate, pentylene glycolPhytosteryl/Behenyl/Octyldodecyllauroyl glutamate, Polysorbate 20, PG-5 Rape Seedsterol, Fragrance, Hydroxyacetophenone, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol, Sodium Benzoate, Pentylengle lycolePhytosteryl/Behenyl/Octyldodecyllauroyl glutamate, Polysorbate 20, PG-5 Rapeseed sterol, Fragrance, Hydroxyacetophenone, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol, Sodium Benzoate, Pentylene glycole

A.H.C është marka e parë koreane e kujdesit estetik të lëkurës, duke u ofruar klientëve të saj lëkurë të pastër, plot shkëlqim që prej krijimit të saj në vitin 1999. Marka lindi nga qendrat estetike dhe klinikat dermatologjike në Seul. Ndërsa tani është një nga markat premium dhe më prestigjoze në industrinë e bukurisë K-Beauty. Një nga përbërësit kryesor të cilin lehtësisht e gjejmë në produktet e markës A.H.C është acidi hialuronik i trefishtë me peshë të ulët molekulare për të ofruar hidratim të thellë duke ndihmuar në reduktimin e shfaqjes së linjave të holla. Produkti më i shitur i markës A.H.C është kremi për zonën rreth syve Youth Lasting Real Eye Cream For Face i cili shitet çdo 3 sekonda në Kore. Femrat koreane betohen se përdorimi i këtij kremi i bën ato të duken më të reja.

AHC *Season9* Youth Lasting Real Eye Cream For Face

3,500 ALL 4,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI