By Wishtrend UV Defense Moist Cream ështe kremi mbrojtës ndaj diellit më i shitur dhe i pëlqyer i markës By Wishtrend, e cila është bashkuar më në fund koleksionit tonë të "KORAL SECRETS"! Formulimi i tij përmban një kombinim me 5 filtra mbrojtës: homosalate, dietilamino hidroksibenzoil heksil benzoat, etiheksil salicilat, bis-etilheksiloksifenol metoksifenil triazinë dhe acid tereftaliliden dikamfor sulfonik. Përveç funksionit mbrojtës, ky krem ka në përmbajtje 5000 ppm panthenol, për t'i ofruar lëkurës hidratim të thellë si edhe për ta mbrojtur atë nga dëmtimet e radikaleve të lira. Ndërsa, formulimi me adenosine, e bën të përshtatshëm edhe për personat që dëshirojnë t'ju adresohen shenjave të moshës. By Wishtrend UV Defense Moist Cream përmban filtra kimik dhe është i testuar klinikisht për të shmangur rrezet e dëmshme të diellit UV, pa lënë aspak njollë të bardhë mbi lëkurë dhe gjithashtu është një bazë e mirë për makeup-in. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës kryesisht të thatë.

Formula e tij është hipoalergjike, vegane, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: paraben, sulfate, fragrancë artificiale. *120ml

Përdoreni në mëngjes në hapin e fundit të rutinës suaj. Aplikojeni në fytyrë, qafë, dekolte dhe çdo zonë të trupit që e shikoni të arsyeshme. Riaplikojeni çdo 2 orë nëse doni të ruani efektin mbrojtës. Përpara çdo aplikimi pastroni me një pecetë sipërfaqen e produktit. Për të larguar mbetjet e filtrave SPF të kremit mbrojtës ndaj diellit, këshillohet pastrimi me larje të dyfishtë (larës vajor dhe larës ujor).

Përbërësit "magjik"

5000 ppm panthenol, adenosine

Lista e plotë e përbërësve

Aqua (Water), Homosalate, Butylene Glycol, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Salicylate, Glycerin, Phenyl Trimethicone, C12-15 Alkyl Benzoate, Silica, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Dibutyl Adipate, Cetearyl Alcohol, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, 1,2-Hexanediol, Behenyl Alcohol, Tromethamine, Panthenol, Potassium Cetyl Phosphate, Glyceryl Stearate, Polyacrylate Crosspolymer-6, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Water, Hydrogenated Lecithin, Glyceryl Caprylate, C12-15 Alcohols, Stearic Acid, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Palmitic Acid, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Phytosterols, T-Butyl Alcohol, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Myristic Acid, Lauric Acid, Camellia Sinensis Leaf Extract, Tocopherol

By Wishtrend është një markë e njohur e kujdesit të lëkurës, e përfshirë në kompaninë udhëheqëse K-Beauty, Wishtrend. Kjo markë koreane ka një qëllim të qartë: ofrimi të produkteve inovative dhe cilësore për të adresuar shqetësime specifike të lëkurës, duke synuar të sjellë një pamje të shëndetshme dhe të freskët.

Produktet e By Wishtrend përdorin përbërës natyralë dhe teknologji të avancuara për të arritur rezultate të mira.

Një element i rëndësishëm është se të gjitha produktet e kësaj marke janë 100% të prodhuara në Kore, theksuar cilësinë dhe traditën e kujdesit të lëkurës koreane. Përdorimi i tyre mund të sjellë një përparim të dukshëm në pamjen dhe shëndetin e lëkurës.

BY WISHTREND UV Defense Moist Cream

2,500 ALL 3,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI