KAHI Wrinkle Bounce Moisturizing Multi Balm Stick është produkti më trend dhe më i famshëm për momentin në Korenë e Jugut! Me vetëm 1 përdorim do të arrini të zbehni vijat e holla dhe rrudhat: rreth zones së syve, të ballit, në mes të vetullave, anash buzëve dhe të qafës! Dëshironi të dini si e arrin këtë rezultat ky produkt? Falë përmbajtjes me kompleks të salmonit dhe kolagjen (po nga salmoni) me peshë të ulët molekulare, do të arrijë të depërtojë thellësisht në lëkurë, duke nxitur rigjenerimin e saj. Nga ana tjetër ADN e Sodiumit do të rrisë elasticitetin e lëkurës. Ky balm i ofron hidratim të thellë lëkurës falë përbërjes me vaj të fermentuar të manaferrave Schisanda, Scion Root, farave Gardeni, dhe Tumerik të gjendur në ishullin e famshëm Jeju. Ky produkt përmban gjithashtu  teknologjinë e patentuar FILMEXEL, e cila konsiston në kombinimin e 2 përbërësve, si: doty, një lloj alge deti me origjinë nga Indonezia dhe Tara, një frut i njohur ndryshe si "ar i gjelbër i Inkas", i cili ofron ushqim të lëkurës dhe cilësojmë se kjo teknologji është eco-friendly. Duke qenë në formë stick-u, është lehtësisht i riaplikueshëm kurdoherë dhe kudo të ndodheni, në makinë, në zyrë, teksa konsumoni në kafe etj.

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate.

*Ndryshimi i temperaturës mund të shkaktojë ndryshim të konsitencës në pjesën e sipërme të tij, por kjo nuk ndikon aspak në cilësinë e produktit.

*9gr

Aplikojeni butësisht në zonën rreth syve, vijat e mimikës te balli, anash buzëve, mjekrës, midis vetullave etj. Mund t'a aplikoni para ose pasi të kryeni makeup.

Gjithashtu këtë balm mund t'a aplikoni mbi buzë në rast se i ndjeni të thata, në faqe duke krijuar një efekt shkëlqyes (highlight), mbi majat dyshe të flokëve të dëmtuar.

Përbërësit "magjik"

kompleks të salmonit, kolagjen dhe PDRN, 

Lista e plotë e përbërësve

Sunflower Seed Oil, Polyglyceryl-2 Triisostearate, Candelilla Wax, Shea Butter Sweet Almond Oil, Pyrus Malus (Apple) Seed Oil, Octyldodecanol, Microcrystalline Wax, Eclipta Prostrata Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Oil Soluble Licorice(Glycyrrhiza) Extract, Moringa Oleifera Seed Oil, Candida/Garcinia Cambogia Ferment, Oryza Sativa (Rice) Germ Oil, Schizandra Chinensis Fruit Extract, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Lithospermum Erythrorhizon Root Extract, Canola Oil, Caesalpinia Spinosa Fruit Extract, Chlorella Vulgaris Extract, Kappaphycus Alvarezii Extract, Carrot Seed Oil, Hydrolyzed Collagen, Althaea Rosea Flower Extract, Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract, Tocopherol, Adenosine, Purified Water, Butylene Glycol, 1,2-hexanediol, Beta-carotene, Tocopheryl Acetate, Ethylhexylglycerin, Soluble Proteoglycan, Sodium DNA, BHT, Fragrance, Benzyl Salicylate, Benzyl Benzoate, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronelal, Citronellol, Alpha-Isomethyl Ionone, Gardenia Florida Fruit Extract

KAHI është një markë e re për kujdesin e lëkurës nga Koreja e krijuar në vitin 2020, e cila është e përqëndruar të ndihmojë këdo të kenë një lëkurë rinore, përmes produkteve të fuqishme por me formulime të buta, dhe aspak agresive. Emri i markës KAHI është një fjalë e përbërë nga shkronjat e para dhe të fundit të alfabetit të gjuhës koreane. Ashtu si Sejong i Madh,  Mbreti i Dinastisë Chosun krijoi alfabetin korean për t'a mësuar të gjithë për të mësuar lehtësisht, edhe kjo markë ka si filozofi t'i bëjë të gjithë që përmes produkteve të saj të ndihen lehtësisht të bukur. Produktet e markës KAHI janë të limituara në prodhim, sepse formulimi i tyre është me përbërës shumë të çmuar të marrë nga ishulli Jeju në Korenë e Jugut. Filozofia e markës KAHI është "Lehtësisht të shikohen rezultatet", ndaj dhe produktet e saj kryesore janë në formë stick-u. Produkti "Bestseller" i markës është balmi: KAHI Wrinkle Bounce Moisturizing Multi Balm Stick i cili ka tërhequr shumë vëmëndje nga përdorimi i tij nga aktorja e famshme Kim Go-eun në dramën televizive koreane The King: Eternal Monarch. Të gjitha produktet e KAHI janë 100% të prodhuara në Kore.

KAHI Wrinkle Bounce Moisturizing Multi Balm Stick

3,600 ALL 6,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI