NEOGEN DERMALOGY Real Ferment Micro Essence

E formuluar me mbi 93% përbërës natyral të fermentuar, si: bifida lysate të fermentuar dhe 28% filtrat saccharomyces të fermentuar për t'i ofruar lëkurës hidratim të thellë, dhe një efekt "Honey Skin"! Nga ana tjetër formulimi me niacinamide dhe 9% ekstrakt të kokrrizave të orizit ndihmojnë në zbehjen e hiperpigmentimit, njollave kafe, shenjave post-akne dhe minimizimin e poreve, ndërsa adenosine mban në kontroll shenjat e moshës. Kjo esencë ndihmon gjithashtu edhe në trajtimin e akneve, falë formulimit me ekstrakte të çajit jeshil. Lëkura do të ndihet më e hidratuar, e butë e freskët, dhe më elastike se kurrë më parë!

NEOGEN DERMALOGY Real Ferment Micro Serum

Ky serum, me konsistencë xheli, i formuluar me 61% përbërës të fermentuar, përthithet menjëherë nga lëkura duke i dhënë asaj elasticitetin e munguar falë fermentit të bifida lysate (probiotik), fermentit të filtruar të saccharomyces (maja). Ndërkohë, lëngu nga pema Betula Alba, me fuqi antioksiduese për lëkurën dhe fermenti i filtruar nga orizi, balancojnë prodhimin e yndyrës, heqjen e njollave dhe hiperpigmentimin e saj. Me këtë serum do të arrini të përmirësoni lëkurën duke e bërë të duket më e re e plot gjallëri.

NEOGEN DERMALOGY Real Ferment Micro Essence

Pasi të keni pastruar lëkurën me larësin e rutinës suaj dhe të keni aplikuar tonerin, merrni një sasi të konsiderueshme të esencës dhe shpërhapeni atë në fytyrë dhe në qafë, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj. Këshillohet të përdoret në mëngjes dhe mbrëmje.

NEOGEN DERMALOGY Real Ferment Micro Serum

Pasi të keni pastruar lëkurën me larësin e rutinës suaj dhe pas aplikimit të tonerit, merrni një sasi të konsiderueshme në duar dhe shpërhapeni atë në fytyrë, qafë dhe dekolte, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj

NEOGEN DERMALOGY Real Ferment Micro Essence

Përbërësit "magjik"

Bifida Ferment Lysate, Saccharomyces Ferment Filtrate, Rice Ferment Filtrate

Lista e plotë e përbërësve

Bifida Ferment Lysate, Saccharomyces Ferment Filtrate, Betula Alba Juice, Rice Ferment Filtrate (Sake), Aspergillus Ferment, Glycerin, Dipropylene Glycol, Methyl Gluceth-20, Water, Betaine, Camellia Sinensis Leaf Extract Ethylhexylglycerin, Trehalose, Lactobacillus, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Caprylyl Glycol, Trideceth-10, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, 1,2-Hexanediol, Tropolone, Allantoin, Butylene Glycol, Coptis Japonica Extract, Arginine, Hydroxypropyl, Methylcellulose, Hydrogenated Lecithin, Calcium, Carbonate, Sodium Hyaluronate, Adenosine, Niacinamide, Dextrin, Glycine, Serine, Glutamic Acid, Aspartic Acid, Leucine, Alanine, Lysine, Tyrosine, Phenylalanine, Proline, Threonine, Valine, Isoleucine, Phenoxyethanol, Histidine, Methionine, Cysteine

NEOGEN DERMALOGY Real Ferment Micro Serum

Përbërësit "magjik"

ferment i bifida lysate (probiotik), ferment i filtruar i saccharomyces, lëng nga pema Betula Alba, ferment i filtruar nga orizi

Lista e plotë e përbërësve

Bifida Ferment Lysate, Saccharomyces Ferment Filtrate, Betula Alba Juice, Butylene Glycol, Rice Ferment Filtrate (Sake), Glycerin, Cetyl Ethylhexanoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Aspergillus Ferment, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Niacinamide, Cyclohexasiloxane, Polyacrylate-13, Water, Panthenol, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Polyisobutene, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Camellia Sinensis Leaf Extract, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Ethylhexylglycerin, Polysorbate 20, Sorbitan Isostearate, Lactobacillus, Xanthan Gum, Sodium Polyacrylate, Caprylyl Glycol, Adenosine, Sodium Hyaluronate, Tropolone, Centella Asiatica Extract, Pichia/Resveratrol Ferment Extract, 1,2-Hexanediol, Hydrolyzed Collagen, Glutathione, Ascorbic Acid, Ubiquinone, Thioctic Acid, Tocopherol, Phenoxyethanol, Disodium EDTA

NEOGEN u krijua në vitin 2009 nga kompania Outin Futures nën sloganin “We create reason and value”, që do të thotë “Ne krijojmë arsye dhe vlerë”. Arsyeja, misioni dhe filozofia në krijimin e çdo produkti është qëllimi për të përcjellë përfitimet vërtet të nevojshme për lëkurën. Laboratorët e NEOGEN-it nëpërmjet kërkimeve shkencore, për të maksimizuar përfitimet nga përbërësit natyralë, kanë shpikur 6 teknologji unike dhe sot zotërojnë më shumë se 50 patenta të certifikuara. Falë formulimeve miqësore me lëkurën, NEOGEN ofron produkte që i përgjigjen çdo nevoje dhe problematike të saj.

NEOGEN DERMALOGY Real Ferment Micro Essence & Serum

5,600 ALL 9,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI