Nëse dëshironi të keni një lëkurë të pastër dhe njëkohësisht t'i dhuroni mendjes dhe trupit tuaj qetësim dhe relaksim AROMATICA Serene Lavander & Marjoram Body Wash, Lotion & Oil ua mundëson falë formulimit me vajra esencialë livandoje dhe ekstrakt të bimës marjoram. Linja përbëhet nga 3 produkte, larës, locion dhe vaj trupi.

AROMATICA Serene Body Wash Lavander & Marjoram

Formulimi me vajra esencialë livandoje dhe të bimës marjoram do t'ju relaksojë dhe njëkohësisht do t'ju mbushë plot me energji pozitive. Ka një konsistencë në formë xheli, që në kontakt me ujin krijon flluska. 
Përbërja me vajra të shëndetshme do ta zbusë dhe do ta ushqejë thellësisht lëkurën, duke siguruar ne të njejtën kohë dhe paqen e brendshme shpirtërore. E përshtatshme për çdo tip lëkure!

Formula e saj është vegane!

*300ml

AROMATICA Serene Body Lotion Lavender & Marjoram

Është momenti të kujdeseni për lëkurën e trupit dhe t'i dhuroni vetes një dozë të lartë energjie dhe humori! Locioni i trupit AROMATICA Serene Body Lotion Lavender & Marjoram është i formuluar me 3% përbërës organikë dhe 92.5% përbërës me origjinë natyrale. Formulimi i tij me vajin esencial të livandos, ka veti qetësuese dhe relaksuese për mendjen, ndërsa vaji esencial i borzilokut forcon barrierën natyrale të lëkurës duke e mbrojtur këtë të fundit nga radikalet e lira dhe agresorët e jashtëm. Do të mahniteni nga aroma fantastike e këtij kremi! Gjithashtu hidratimin dhe rigjenerimin e lëkurës e shtojnë edhe përbërësit, si: gjalpi shea dhe vaji organik babasu, duke promovuar gjithmonë një lëkurë të shëndetshme dhe të lëmuar. Teksa e aplikoni do t'ju ofrojë një ndjenjë freskie dhe pastërtie. Përhapet lehtësisht në lëkurë, duke mos lënë aspak ndjesinë e ngjitjes.

Formula e tij është vegane dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate dhe fragrancë artificiale. Ky produkt ka paketim ekologjik.

Këshillë: Në zonat problematike me më shumë qeliza të vdekura, si: kutikulat, bërrylat dhe thembra, mund të ri-aplikoni një shtresë mbi to për një kujdes më intensiv.

*300ml

AROMATICA Serene Body Oil Lavender & Marjoram

AROMATICA Serene Lavender & Marjoram Body Oil përmban vajin esencial nga livando, që ka efekt qetësues në gjendjen e humorit dhe gjithashtu riaktivizon energjinë e një trupi shumë të lodhur. Nga ana tjetër vaji marjoram çliron emocionet negative dhe forcon imunitetin. Ky vaj përmban gjithashtu vaj jojoba që në mënyrë ekstreme i ngjason sebumit natyral të lëkurës së njeriut, me përmbajtje vitaminë A, D dhe E, për ta lënë lëkurën të butë dhe të hidratuar. 6 vajra të tjerë me prejardhje bimore, si: ulliri, bajame, farat e lulediellit etj., i japin lëkurës ushqim dhe tonifikojnë trupin. 

Formula e tij është vegane!

*100ml

AROMATICA Serene Body Wash Lavander & Marjoram

Merrni një sasi të konsiderueshme dhe masazhojeni të gjithë trupin. Më pas shpëlajeni me ujë të ngrohtë.

 

AROMATICA Serene Body Lotion Lavender & Marjoram

Aplikojeni gjatë kohës që lëkura është akoma e lagësht pas dushit. Masazhojeni mirë, deri sa të përthithet plotësisht. Vendosni një shtresë më shumë në zonat me më shumë qeliza të vdekura të lëkurës te bërrylat dhe thembra.

AROMATICA Serene Body Oil Lavender & Marjoram

Aplikojeni butësisht në lëkurë të njomë, me lëvizje rrethore që ngjiten lart. Kështu, stimulohet drenimi limfatik, që pastron trupin nga toksinat.

AROMATICA Serene Body Wash Lavander & Marjoram

Përbërësit "magjik"

97.6% përbërës natyral si: vaj livandoje, vaj livandoje hibride, vaj i gjethes marjoram.
Vajrat ekstraktohen në mënyrë natyrale, duke zier gjethet e bimëve.

Lista e plotë e përbërësve

Lavandula angustifolia extract, Aqua, Sodium cocoyl isethionate(Coconut-derived cleanser), Lauryl betaine(Plant-derived cleanser), Sodium methyl cocoyl taurate(Coconut-derived cleanser), Lauryl glucoside(Corn-derived cleanser), Sodium chloride, Coco-betaine(Coconut-derived cleanser), 1,2-Hexanediol(Emollient), Caprylyl glycol(Emollient),Tetrasodium iminodisuccinate(Stabilizer), Panthenol(Vitamin B5), Potassium hydroxide(pH regulator), *Linalool(Ingredient in Lavender oil), Ethylhexylglycerin(Emollient), *Lavandula angustifolia oil, *Lavandula hybrida oil, Polyquaternium-10(Emollient), *Limonene(Ingredient in Bergamot oil), *Styrax benzoin gum(Benzoin oil), *Citrus aurantium bergamia fruit oil, *Canarium luzonicum gum oil(Elemi oil), *Origanum majorana leaf oil
*Naturally found in essential oil(s)

 

AROMATICA Serene Body Lotion Lavender & Marjoram

Përbërësit "magjik"

vaj esencial livando, vaj esencial borziloku

Lista e plotë e përbërësve

3% përbërës organik dhe 92.5% përbërës me origjinë natyrale.

Aqua, Glycerin(Plant-derived moisturizer), Butylene glycol(Moisturizer), Ethylhexyl palmitate(Plant-derived emollient), Propanediol(Plant-derived moisturizer), Caprylic/capric triglyceride(Plant-derived emollient), Polyglyceryl-3 methylglucose distearate(Plant-derived emulsifier), 1)Butyrospermum parkii butter, Helianthus annuus seed oil, Triethyl citrate(Emollient), Sorbitan stearate(Plant-derived emulsifier), Octyldodecanol(Plant-derived emollient), Hydroxyethyl urea(Moisturizer), Betaine(Sugar beet-derived moisturizer), Glyceryl glucoside(Plant-derived moisturizer), 1)Orbignya oleifera seed oil, Erythritol(Glucose-derived moisturizer), Coco-caprylate/caprate(Coconut-derived emollient), Cetearyl stearate(Plant-derived emulsifier), 1,2-Hexanediol(Emollient), 2)Lavandula angustifolia oil, 2)Linalool(Ingredient in lavender oil), 2)Lavandula hybrida oil, Caprylyl glycol(Emollient), Acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer(Moisturizing/Thickening agent), Illicium verum fruit extract, 2)Citrus aurantium bergamia fruit oil, Arginine(Amino acid emollient), Xanthan gum(Protein fermentation moisturizing/thickening agent), 2)Limonene(Ingredient in bergamot oil), 2)Styrax benzoin gum(Benzoin oil), 2)Canarium luzonicum gum oil(Elemi oil), Hydrogenated olive oil unsaponifiables(Olive-derived emollient), 2)Geraniol(Ingredient in lavender oil), 2)Benzyl benzoate(Ingredient in benzoin), 2)Benzyl alcohol(Ingredient in benzoin), 2)Origanum majorana leaf oil 1)Organic raw materia(s) 2)Naturally found in essential oils

AROMATICA Serene Body Oil Lavender & Marjoram

Përbërësit "magjik"

vaji lavandula angustifolia, vaji nga gjethja e origanum marjorana, vaji nga farat e simmondisa chinnesis

Lista e plotë e përbërësve

Helianthus annuus seed oil, Prunus amygdalus dulcis oil, Olea europaea fruit oil, Limnanthes alba seed oil, Simmondsia chinensis seed oil, Olea europaea husk oil, *Lavandula angustifolia oil, *Linalool(Ingredient in Lavender oil), *Lavandula hybrida oil, Olus oil, *Citrus aurantium bergamia fruit oil, *Limonene(Ingredient in bergamot oil), *Styrax benzoin gum, *Canarium luzonicum gum oil, Tocopherol, Oenothera biennis oil, *Origanum marjorana leaf oil, *Geraniol(Ingredient in lavender oil), *Benzyl benzoate(Ingredient in benzoin oil), *Benzyl alcohol(Ingredient in benzoin oil), *Coumarin(Ingredient in lavender oil), *Citral(Ingredient in bergamot oil)
*Naturally found in essential oil(s)

AROMATICA, si pionier i bukurisë së pastër dhe të sigurt në Korenë e Jugut, vazhdimisht hedh në treg produkte të sigurta,të shëndetshme dhe organike.
E themeluar nga Jerry Kim, një financier i njohur, që la pas jetën e mëparshme të luksit për të kontribuar pozitivisht në komunitet përmes arritjeve të tij në fushën e kozmetikës.
Kim, një person që kishte vuajtur gjithë jetën nga lëkura e thatë dhe sensitive, gjeti shpëtim në esencat bimore.
Ai kuptoi që deri në atë moment, çdo produkt që kishte përdorur përbëhej nga fragranca sintetike dhe përbërës të dëmshëm.
Jerry Kim ishtë ndër të parët aromaterapistë në Korenë e Jugut në vitin 2004, vit në të cilin ai themeloi AROMATICA-n, që është pjesë e “Vegan Society”.
E veçanta e kësaj marke është që lulet e bimët kalojnë në proces zierjeje, dhe ekstrakti u merret në mënyrë natyrale, si prodhoheshin parfumet dikur.

AROMATICA Serene Lavander & Marjoram Body Wash, Lotion & Oil

7,100 ALL 9,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI