SUR.MEDIC™️ Super Peptide 100 Triple Collagen Lifting Serum është një serum revolucionar që përmirëson elasticitetin e lëkurës, ofron hidratim të thellë dhe një pamje të shëndetshme. Ky serum përmban kompleksin peptidik, një përzierje të fuqishme peptide dhe kolagjeni që rinovojnë dhe forcojnë lëkurën. Kolagjeni i hidrolizuar ndihmon në përmirësimin e elasticitetit, ndërsa dhjetë llojet e ndryshme të peptideve kontribuojnë në hidratimin intensiv të lëkurës. Por nuk mbaron me kaq! Serumi përmban gjithashtu Aquaxyl, një përzierje nga ksilitoli i thuprës evropiane dhe glukoza nga gruri, e cila siguron hidratim të qëndrueshëm dhe përmirëson balancën e lagështisë së lëkurës. Ndërsa, panthenoli, i njohur për vetitë e tij hidratuese, siguron një shkëlqim të shëndetshëm dhe parandalon humbjen e lagështisë, duke e mbajtur lëkurën të hidratuar për një kohë të gjatë. Konsistenca e tij është e lehtë dhe përthithet menjëherë në lëkurë, duke mos lënë aspak ndjesi ngjitje ose rëndese. I përshtatshëm për lëkurë të yndyrshme, mikse, normale dhe i adresohet shenjave të moshës.

Formula e tij është jokomedogjenike, vegane, hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: përbërës EO, alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale.

*50ml

Pasi të keni pastruar lëkurën me larësin e rutinës suaj dhe të keni aplikuar tonerin, merrni një sasi të konsiderueshme të esencës dhe shpërhapeni atë në fytyrë dhe në qafë, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj. Këshillohet të përdoret në mëngjes dhe mbrëmje.

Përbërësit "magjik"

Kompleks peptidik, Aquaxyl, panthenol

Lista e plotë e përbërësve

Water, Glycerin, Propanediol, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Dipropylene Glycol, Cellulose Gum, Glycereth-25 PCA Isostearate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Lecithin, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Dextrin, Allantoin, Hydrolyzed Collagen(200ppm), Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Betaine, Trehalose, Phytosteryl/Octyldodecyl Lauroyl Glutamate, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Aniba Rosaeodora (Rosewood) Wood Oil, Butylene Glycol, Ceramide 3, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Lecithin, Polysorbate 20, Betula Platyphylla Japonica Juice, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Cyanocobalamin, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol, Phaseolus Radiatus Seed Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Ribose, Centella Asiatica Extract, Bifida Ferment Lysate, Sodium Hyaluronate, Panthenol, Hydrogenated Polyisobutene, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Adansonia Digitata Leaf Extract, Sodium Ascorbyl Phosphate, Glucose, Copper Tripeptide-1(190ppb), Portulaca Oleracea Extract, Achillea Millefolium Extract, Rumex Crispus Root Extract, Leontopodium Alpinum Flower/Leaf Extract, Canola Oil, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Betula Platyphylla Japonica Bark Extract, Squalane, Maltodextrin, Lupinus Albus Seed Extract, Hydrolyzed Vegetable Protein, Cetyl Ethylhexanoate, Phellinus Linteus Extract, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Beta-Glucan, Cholesterol, Tripeptide-1(2ppb), Adansonia Digitata Seed Oil, Stearic Acid, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Phytosphingosine, Hydroxydecyl Ubiquinone, Punica Granatum Seed Oil, Palmitoyl Tripeptide-1(1ppb), Tripeptide-2(1ppb), Hexapeptide-11(1ppb), Tocopherol, Collagen(1ppb), Acetyl Hexapeptide-8(0.5ppb), Palmitoyl Tetrapeptide-7(0.5ppb), Palmitoyl Pentapeptide-4(0.5ppb), Hexapeptide-9(0.5ppb), Nonapeptide-1(0.5ppb), Anemarrhena Asphodeloides Root Extract, Disodium EDTA

 

Zhvilluar nga Neogenlab, SUR.MEDIC™ është kujdestari personal i lëkurës suaj që siguron që çdo problematikë e lëkurës tuaj të jetë nën kontroll 24/7. Kjo markë ofron një zgjidhje të përditshme për lëkurën me konceptin e parë-ndihmës, e efektshme, e lehtë, e qasshme kudo, por mjaft fleksibile për tu përshtatur me gjendjen e përditshme të lëkurës suaj. Për çdo shqetësim të lëkurës, "Koral Secrets" ofron markën më të re të koleksionit SUR.MEDIC™. 

SUR.MEDIC™ Super Peptide 100 Triple Collagen Lifting Serum

3,000 ALL 3,800 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI