Siç e dimë, epiderma e lekurës së meshkujve ështe ndryshe nga ajo e femrave, dhe pikërisht për këtë arsye KORAL SECRETS sjell setin që i adresohet meshkujve, NARD Bouquet Garni Tea Skin & Lotion Set For Men. Ky set përmban 2 produkte, toner dhe krem locion, të cilat janë të formuluara me 10,000 ppm Camellia Sinensis Leaf Ferment Filtrate për të hidratuar thellësisht të gjitha shtresat e lëkurës, madje edhe atë të yndyrshme, duke krijuar balancim midis yndyrës dhe lagështisë. Ky formulim e bën këtë set të përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës.


Green Tea Skin For Man

Formulimi i këtij toneri me 10,000 ppm Camellia Sinensis Leaf Ferment Filtrate hidraton thellësisht të gjitha shtresat e lëkurës, madje edhe atë të yndyrshme, duke krijuar balancim midis yndyrës dhe lagështisë. Gjithashtu, falë përmbajtjes me përbërës si AHA, PHA ky toner ndihmon në largimin e qelizave të vdekura dhe papastërtive, duke e  mbajtur strukturën e lëkurës të lëmuar. Ky toner përmban gjithashtu 5 lloje të acideve hialuronik, 3 lloje keramide dhe panthenol për të bërë të mundur bllokimin e lagështisë brenda shtresave të lëkurës.


Green Tea Lotion For Man

Nëpërmjet këtij kremi locion, lëkura do të hidratohet thellësisht, por pa përfundim të yndyrshëm. Ashtu si edhe toneri i linjës, ky krem locion është i formuluar me 10,000 ppm Camellia Sinensis Leaf Ferment Filtrate për të hidratuar thellësisht të gjitha shtresat e lëkurës, madje edhe atë të yndyrshme, duke krijuar balancim midis yndyrës dhe lagështisë Gjithashtu, falë përmbajtjes me përbërës si AHA, PHA  ndihmon në largimin e qelizave të vdekura dhe papastërtive, duke e  mbajtur strukturën e lëkurës të lëmuar. Ky locion përmban gjithashtu 5 lloje të acideve hialuronik, 3 lloje keramide dhe panthenol për të bërë të mundur bllokimin e lagështisë brenda shtresave të lëkurës. Konsistenca e tij është shumë e lehtë, dhe përthithet menjëherë nga lëkura. Ky krem locion gjithashtu ka aromë të lehtë e përshtatshme për meshkuj.


Seti përmban:
*1 toner në sasi 200ml
*1 locion në sasi 200ml

+ dhuratë në madhësi "travel size" 
*1 toner në sasi 30ml
*1 locion në sasi 30ml

Green Tea Skin For Man

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj, hidhni një sasi të konsiderueshme të tonerit në tampon pambuku ose në duar dhe aplikojeni në fytyrë e qafë, duke evituar zonën rreth syve, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht atë.

Green Tea Lotion For Man

Pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin dhe serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

Green Tea Skin For Man

Përbërësit "magjik"

10,000 ppm Camellia Sinensis Leaf Ferment Filtrate, AHA, PHA, 5 lloje të acideve hialuronik, 3 lloje keramide, panthenol

Lista e plotë e përbërësve

Water, Alcohol, 1,2-Hexanediol, Glycerin, Glycereth-26, Methylpropanediol, Saccharomyces/Camellia Sinensis Leaf Ferment Filtrate, C12-14 Alketh-12, Caprylyl Glycol, Butylene Glycol, Disodium EDTA, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Panthenol, Centella Asiatica Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract, Nardostachys Jatamansi Rhizome/Root Extract, Propanediol, Ethylhexylglycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Pentylene Glycol, Ceramide NP, Adansonia Digitata Seed Oil, Hydrogenated Lecithin, Sodium hyaluronate, Sodium hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed hyaluronic Acid, Tocopherol, Ceramide NS, Ceramide AS, Glycolic Acid, Lactic Acid, Gluconolactone, Salicylic Acid, Hyaluronic acid, Ceramide EOP, Ceramide AP, Capryloyl Salicylic Acid, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Fragrance, Citronellol, Hydroxycitronellal, Limonene, Linalool

Green Tea Lotion For Man

Lista e plotë e përbërësve

Water, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Saccharomyces/Camellia Sinensis Leaf Ferment Filtrate, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Palmitic Acid, Carbomer, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Arginine, Stearic Acid, Caprylyl Glycol, Butylene Glycol, Disodium EDTA, Panthenol, Centella Asiatica Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract, Nardostachys Jatamansi Rhizome/Root Extract, Propanediol, Myristic Acid, Ethylhexylglycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Pentylene Glycol, Ceramide NP, Adansonia Digitata Seed Oil, Hydrogenated Lecithin, Tocopherol, Sodium hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed hyaluronic Acid, Ceramide NS, Ceramide AS, Glycolic Acid, Lactic Acid, Gluconolactone, Salicylic Acid, Hyaluronic acid, Ceramide EOP, Ceramide AP, Capryloyl Salicylic Acid, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Sodium hyaluronate, Fragrance, Citronellol, Hydroxycitronellal, Limonene, Linalool

Nard ose e quajtur ndryshe Spikenard (emri shkencor: Nardostachys.Jatamans) është një bimë e fortë, e fuqishme, që zë rrënjë në zonat e thata të rajoneve të Himalajeve të Nepalit, Kinës dhe Indisë. Vaji esencial i kësaj bime është përdorur me shekuj me radhë si parfum, dhe gjerësisht në mjeksinë tradicionale. Pikërisht nga kjo bimë e ka marrë emrin dhe marka koreano-jugore NARD. Duke përdorur produkte me përbërës të pastër dhe natyral, produktet e kujdesit të flokëve dhe trupit përbëhen nga 6 lloje proteinash të hidrolizuara dhe 5 lloje vajrash me bazë bimore. Që nga themelimi i saj, marka NARD e ka zgjeruar gamën e produkteve të kujdesit të trupit dhe lekurës. Produktet BESTSELLER të saj janë shampoo dhe trajtimi rigjenerues për flokët. Slogani i markës është: "Me flokë të shëndetshëm dhe lëkurë të hidratuar, shpresojmë që çdo moment i jetës tuaj të jetë i shëndetshëm dhe i bukur". NARD përpiqet të krijojë produkte me cilësi të lartë dhe çmim të arsyeshëm. Të gjitha produktet e markës janë 100% të prodhuara në Kore. 

NARD Bouquet Garni Tea Skin & Lotion Set For Men

3,400 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI