NARD Bouquet Garni Sensitive Scalp Care Tonic, pjesë e linjës NARD Bouquet Garni Sensitive Scalp Care Line, ofron kujdes të veçantë për skalpin por edhe për të gjithë gjatësinë e flokëve falë formulimit me 6 lloje të ndryshme ekstraktesh bimore, si: ekstrakt i pemës së çajit, ekstrakt centella asiatica, ekstrakt i artemisia vulgaris, ekstrakt i rhizomës/rrënjëve Nardostachys Jatamansi, ekstrakt rozmarine dhe ekstrakt menteje. I formuluar me 22 lloje aminoacidesh, dhe 5 lloje të ndryshme të acidit hialuronik, panthenol, ceramide dhe allantoin për të depërtuar në 5 shtresa të skalpit, për të ruajtur balancën yndyrë-lagështi, të nevojshëm për skalpin. Ka një konsistencë ujore në mënyrë që i gjithë formulimi të shpërndahet në skalp dhe flokë, duke depërtuar në secilën prej rrënjëve të flokut. Së bashku me shampoo-n dhe trajtimin NARD Sensitive Scalp Care Shampoo & Treatment do të arrini rezultate fantastike! 

*145ml

Tundeni shishen përpara përdorimit. Pas larjes së flokut sprucojeni tonikun afër skalpit që të shpërndahet në çdo pjesë të tij. Më pas masazhojeni butësisht me mollëzat e gishtave. Mund të përdoret dhe në flokë të thatë.

Përbërësit "magjik"

6 lloje të ndryshme ekstraktesh bimore, 22 lloje aminoacidesh, 5 lloje të ndryshme të acidit hialuronik, panthenol, ceramide, allantoin

Lista e plotë e përbërësve

Water, Alcohol Denat., Butylene Glycol, Menthol, Panthenol, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Nardostachys Jatamansi Rhizome/Root Ex, 1,2-Hexanediol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Propanediol, Acorus Calamus Root Extract, Artemisia Vulgaris Extract, Houttuynia Cordata Extract, Perilla Frutescens Leaf Extract, Centella Asiatica Extract, Citrus Paradisi (Grapefruit) Peel Oil, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract, Mentha Viridis (Spearmint) Extract, Mentha Rotundifolia Leaf Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Cnidium Officinale Root Extract, Argania Spinosa Kernel Oil, Glycyrrhiza Uralensis (Licorice) Root Extra c, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Sodium Hyaluronate, Camellia Japonica Flower Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extr, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower E, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Ex, Ethylhexylglycerin, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Hydrolyzed Pea Protein, Pentylene Glycol, Phytosterols, Lecithin, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Squalane, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Ascorbic Acid, Bioflavonoids, Biotin, Cyanocobalamin, Folic Acid, Niacinamide, Pantothenic Acid, Pyridoxine, Riboflavin, Sodium Acetylated Hyaluronate, Thiamine HCl, Tocopherol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Ceramide NP, Leucine, Isoleucine, Taurine, Valine, Aspartic Acid, Ornithine, Glutamic Acid, Alanine, Arginine, Asparagine, Cystine, Glutamine, Glycine, Histidine, Lysine, Methionine, Phenylalanine, Proline, Serine, Threonine, Tryptophan, Tyrosine, Limonene

Nard ose e quajtur ndryshe Spikenard (emri shkencor: Nardostachys.Jatamans) është një bimë e fortë, e fuqishme, që zë rrënjë në zonat e thata të rajoneve të Himalajeve të Nepalit, Kinës dhe Indisë. Vaji esencial i kësaj bime është përdorur me shekuj me radhë si parfum, dhe gjerësisht në mjeksinë tradicionale. Pikërisht nga kjo bimë e ka marrë emrin dhe marka koreano-jugore NARD. Duke përdorur produkte me përbërës të pastër dhe natyral, produktet e kujdesit të flokëve dhe trupit përbëhen nga 6 lloje proteinash të hidrolizuara dhe 5 lloje vajrash me bazë bimore. Që nga themelimi i saj, marka NARD e ka zgjeruar gamën e produkteve të kujdesit të trupit dhe lekurës. Produktet BESTSELLER të saj janë shampoo dhe trajtimi rigjenerues për flokët. Slogani i markës është: "Me flokë të shëndetshëm dhe lëkurë të hidratuar, shpresojmë që çdo moment i jetës tuaj të jetë i shëndetshëm dhe i bukur". NARD përpiqet të krijojë produkte me cilësi të lartë dhe çmim të arsyeshëm. Të gjitha produktet e markës janë 100% të prodhuara në Kore. 

NARD Bouquet Garni Sensitive Scalp Care Tonic

2,200 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI